Skip to main content

Topic: poomoććć ! riknula cessna (Read 4259 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

poomoććć ! riknula cessna

danas sam letio cessnu 745, i leti odlično, no kada sam ju prizemljio, i pokušao poletjeti .. iz cessna je išao crni dim ! i od onda motor se stalno vrti istom brzinnom i uopće ne reagira na komande ! dok servoi rade normalno !

što je problem ? kaj da radim ??

OČAJAN SAMMM !!  :(

Odg: poomoććć ! riknula cessna

Reply #1
Krepao ESC?
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: poomoććć ! riknula cessna

Reply #2
problem je u tome što su prijemnik i esc spojeni u jedno !

Odg: poomoććć ! riknula cessna

Reply #3
FET-ovi ?
FET-ovi izgaraju ako su izlozeni prevelikom naprezanju (ako si predugo drzao gas na max.). Obicno napisu da je max. struja raspoloziva XY sekundi, nakon toga gas tj. throttle treba smanjiti.
Ja sam tako spalio 10A ESC.
Detalno pregledaj plocicu. Ako je neka od int. kola onda ces primjetiti na povrsini kola pukotinu ili kao malu progorelu rupu.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: poomoććć ! riknula cessna

Reply #4
najvjerojatnije da je fet otiso !

je integrirani krugovi su svi ispravni, glavni je ispravan jer da nije nebi mi radili servo motori !
ako je pregorio fet možda je pregorio tako da je stalno spojen i zato se motor stalno vrti maximalno. kupit ću nove fetove i zalemiti ih pa onda ću se nadati ...

Odg: poomoććć ! riknula cessna

Reply #5
evo danas sam zalemio novi fet !  isprobao i radi savršeno.. no i ovaj novi se malo grije (dok je u punom gasu), dal to mora tak bit ili ??

Odg: poomoććć ! riknula cessna

Reply #6
Sto je to FET, da malo pojasnite, mozda ce valjati info za nekoga u buducnosti...


Odg: poomoććć ! riknula cessna

Reply #8
E to je i kod mene otislo na jednom regleru, samo sto ne zna gdje bi ga mogao nabaviti, pretpostavljam da vi u chipoteci imate takvih, u nas ovamo slabo, jedino preko neta da probam...

Odg: poomoććć ! riknula cessna

Reply #9
Ako se grije toliko da mozes drzati ruku (prst) na njemu onda je sve OK.
Ako je topliji od toga, pokusaj kod nekog ko se bavi kompujterima nabavis aluminijumski hladnjak
za memoriju. Pomaze. I to dobro.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: poomoććć ! riknula cessna

Reply #10
Riješeno :) .. ja se bavim elektronikom pa imam takve hladnjake :)

Odg: poomoććć ! riknula cessna

Reply #11
to je malo teže nabavit mislim te fetove ,a tek zalemit koji problem :'( :'( :'(

Odg: poomoććć ! riknula cessna

Reply #12
ma buduci da se bavim elektronikom, ja sam to nabavio i lijepo zalemio i sad radi :D

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.