Skip to main content

Topic: PROMJENA GOPRO HERO2 LEĆE (Read 4422 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

PROMJENA GOPRO HERO2 LEĆE

Možda je tema već obrađena ali nikad neznaš kad će ponovno nekom biti potrebna.

Kako je dolazak gopro 3 davno najavljen, a sad već i izašao...ja sam se odlučio na promjenu leće da maknem barem dio zakrivljenosti slike (fisheye)
te dobijem bolju, kvalitetniju i sliku koja dobiva bolje boje i kontrast.

GoPro leća od 2.8mm i 11mp kupljena je od strane RAGECAMS koji ujedno i jedini prodaju leće takvog tipa.
Koštala je 150,00$ plus shipping...

Slike govore tisuću riječi...pa eto prilog:

Prvo odvojite bateriju od gopro kamere te sitnim križnim odvijačem odšarafite 4 šarafa



Nakon toga polako i oprezno odljepite naljepnicu koja je zaljepljena ispod baterije...ona drži donji dio goproa.
Otvorite gornji dio i sad su vam preostala još 3 šarafa koja morate odšarafiti sa druge strane.
Lagano odvojite plastiku sa elektroničkih komponenti.
Uzmite fen i lagano zagrijavajte oko leće...ne previše da ne oštetite ostale elektroničke komponente a i samu leću...
To moramo napraviti kako bi smekšali ljepilo i da lakše odvojimo leću od postolja.




Nakon što ste odvojili lagano leću, stavite novu koju ste kupili.
Putem kabela koji ste spojili na neku televiziju HDMI TO MINI HDMI i na sami gopro...naštelavate željeni fokus na onoliko koliko smatrate da vam fokus treba.
Ja sam stavio fokus na otprilike 5 metara.

Slike koje trenutno radi ova leća su tu:



a video koji sam uspio nabrzinu napraviti sa hexa pančoharom je tu:

youtube.com/watch?v=gg8nRk0wJEk&feature=channel&list=UL&noredirect=1


Uglavnom, riješio sam se otprilike oko 50-60% zakrivljenosti slike i dobio sam malo bolji kontrast slike.
Na vama je da prosudite jeli ok...i dali je opravdano ovih uloženih 150,00$

Have fun! :)
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: PROMJENA GOPRO HERO2 LEĆE

Reply #1
Možda je bila bolja opcija prodati dvojku i nadodati za trojku Black edition koja je vani 400 baksi...onda snimaš u 2.7 K - 30fps-a pa kada to provučeš kroz soft stabilizaciju ostaneti još uvijek HD-a....a imaš mirniji snimak i time ti je manja potreba za nekim bjesnijim gimbalom...no, to je ovako teoretski, al već će to neko vrlo brzo i napraviti.... ;)

lp
Toni

Odg: PROMJENA GOPRO HERO2 LEĆE

Reply #2
Slažem se toni, ali problem je što se npr. vidi kak lens-flare "šeće" po ekranu nakon post-stabilizacije. Neke stvari možeš sakrit, neke ne :)
I dalje je dobar gimbal nezamjenjiv, ako je uvjet da je slika mirna. A svi kao teže tome
MAK Zapad

Odg: PROMJENA GOPRO HERO2 LEĆE

Reply #3
Slažem se toni, ali problem je što se npr. vidi kak lens-flare "šeće" po ekranu nakon post-stabilizacije. Neke stvari možeš sakrit, neke ne :)
I dalje je dobar gimbal nezamjenjiv, ako je uvjet da je slika mirna. A svi kao teže tome

stoji, ali sve što smo ikada vidjeli je prošlo barem mali postotak soft stabilizacije...pitanje je samo, kao što i sam veliš, koliko mu je mirna sirovina, i koliko ima dobar soft i znanje da njime barata...tu nemam nikakvih drugih iluzija...sve je to više puta dobro ispeglano, a nema lensa u svakom kadru zar ne... :)

lp
Toni

Odg: PROMJENA GOPRO HERO2 LEĆE

Reply #4
Ova snimka nema nikakvu postprodukciju i čisti raw je...

A opcija je sigurno bolja da prodam dvojku i kupim trojku...ali ovo sam kupio sve kad mi je pao trikopter.
A pošto za 3 nemam novaca...išao sam promjeniti leću i smatram da sam dobio dosta dobar posao.
Ako imate neki gimbal koji mi možete sad trenutno preporučiti...bilo bi fora :)
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: PROMJENA GOPRO HERO2 LEĆE

Reply #5
Ova snimka nema nikakvu postprodukciju i čisti raw je...

Šubiću tu se dobro vidi da je raw ;D

....treba vidjeti koliko će računati zenmuse za gopro...imaš i AV 200 ali neće ti dobro raditi ako nemaš posebnu stabilizaciju za njega itd...i onda cijene opet lete u nebo...ako tu ideš samo na čistu mehaniku nema tu puno za malo...nažalost...ako ima dajte i meni nabavite jedan takav.... ;)

lp
Toni

Odg: PROMJENA GOPRO HERO2 LEĆE

Reply #6
AV130 radi bolje od AV200, tako da ukoliko nema potrebe za nositi kameru veću od Canona 550, nema ni potrebe za AV200.
AV130 s eksternim potovima radi jako, jako dobro na Nazi. Sa svojom stabilizacijom naravno još i bolje
MAK Zapad

Odg: PROMJENA GOPRO HERO2 LEĆE

Reply #7
razlika između ta dva (bez pan opcije) je malo veća od 100 eura a 200-tka ipak posluži i za veće terete....a ako ga krene s 550D htjet će kasnije dizati i nešto teže...no, treba mu i radian ....koliko vidim dečki iz Helifotoa na svojoj heksi dole kače upravo AV 200....

al ako je sve samo za gopro onda hmmmmmmm...

nego šubiću, heksa je sada već dovoljno dugo kod tebe zašto još nismo vidjeli neku fotku s 550D...


lp
Toni

Odg: PROMJENA GOPRO HERO2 LEĆE

Reply #8
Prijatelju...ako slupam eos 550D onda nemam s čime više slikat vjenčanja i slično he he he
Kad malo uhvatim vremena budem i canona opičio gore.
Kad je hexa bila gotova bio je loš servo na platformi pa sam morao čekati da dođe drugi.
Kako mi canon nije bio u levelu onda sam naručio novu pločicu od Jazavca po mom nacrtu.
Sad se više ne vide propele a niti frame he he he a ipak...autonomija leta sa canonom je dulja za 4 minute :D
Još jedan razlog zašto ne letim sa canonom je što mi kratak kabel za okidanje...moram ga produžit :/

Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: PROMJENA GOPRO HERO2 LEĆE

Reply #9
razlika između ta dva (bez pan opcije) je malo veća od 100 eura a 200-tka ipak posluži i za veće terete....a ako ga krene s 550D htjet će kasnije dizati i nešto teže...no, treba mu i radian ....koliko vidim dečki iz Helifotoa na svojoj heksi dole kače upravo AV 200....

al ako je sve samo za gopro onda hmmmmmmm...

nego šubiću, heksa je sada već dovoljno dugo kod tebe zašto još nismo vidjeli neku fotku s 550D...


lp
Toni

Ako je bitno da može dizat nešto veće tipa 5D, onda je Cinestar najbolja opcija jer radi puno bolje od AV200 (problem je što je nešto teži), a ako se radi o GoPro, Nex-5N ili GH-2, onda je AV130 izvrstan, ili AG-550NX (sad je izašla i novija verzija) s MKS BLS servoima.
MAK Zapad

Odg: PROMJENA GOPRO HERO2 LEĆE

Reply #10
Ajmo recimo da ću koristiti zasada najviše CANON 550D i ništa teže od toga...eventualno gopro ili pak neka manja kamera koja je lakša od 1kg.
Dali AV130 prolazi ili da ipak uzmem AG-550NX?
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: PROMJENA GOPRO HERO2 LEĆE

Reply #11
S obzirmo da kolega Kenobi prodaje svoj AV 130 možda da probaš s njim, nikad se ne zna. Ne znam da li netko kod nas ima Askmana, ali ono što vidim na netu i nije neka sreća. Al nikada se ne zna možda ga samo ne znaju dobro podesiti. U svakom slučaju nitko ti ne može reći uzmi taj i bit ćeš prezadovoljan jer malo je isto složenih strojeva i nema jednako dobrih pilota. To je uvijek proces što god kupio. Uvijek ćeš morati ugraditi neko svoje rješenje u cjelu priču. Nema prečaca. Al to si do sada vjerujem i sam shvatio.
 
lp
Toni

Odg: PROMJENA GOPRO HERO2 LEĆE

Reply #12
Meni je sve radilo plug-n-play :)
Askman radi presavršeno s nekim modifikacijama (ali tip nije napisao koje modifikacije, neki lik na YT), s tim da sad izlazi (ili je već izašao) novi, apdejtani, koji bi trebao raditi super bez tih modifikacija. AV130 provjereno dobro radi
MAK Zapad

Odg: PROMJENA GOPRO HERO2 LEĆE

Reply #13
Imaš Kenobi link da vidimo to savršenstvo? I mene zanima. Svaki dobar gimbal mi je interesantan.
 
lp
Toni

Odg: PROMJENA GOPRO HERO2 LEĆE

Reply #14
Već sam stavio bio tu na forumu, ne mogu sad naći... Ali ima negdje link 100%
MAK Zapad