Skip to main content

Topic: H-king High Performance Racer Series - Sbach 342 800mm (Read 22675 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: H-king High Performance Racer Series - Sbach 342 800mm

Reply #16
Hvala Srep.... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: H-king High Performance Racer Series - Sbach 342 800mm

Reply #18
Poštovana Gđo i Marko,nemoj se ljutiti, ali čini mi se da je CG malo natrag,jer svaki put imaš lagano ''propinjanje''  ???,možda se varam ali uzmi i tu mogućnost u obzir.A što se tiče ostalog držim da si ''zreo'' za nabavku jednog MX-2 - 3D od minimum 1.4 m.Veliki pozdrav iz Splita  ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: H-king High Performance Racer Series - Sbach 342 800mm

Reply #19
Poštovana Gđo i Marko,nemoj se ljutiti, ali čini mi se da je CG malo natrag,jer svaki put imaš lagano ''propinjanje''  ???,možda se varam ali uzmi i tu mogućnost u obzir.A što se tiče ostalog držim da si ''zreo'' za nabavku jednog MX-2 - 3D od minimum 1.4 m.Veliki pozdrav iz Splita  ;)

CG je svakako nazad, nisam se usudio dodavati tezine, baterija je vec maximalno naprijed, nikako da je vrijeme kako treba za bolje stelovati.
Vecinu modela namjestim da pri gasu se lagano propinje a kada usporim ide ravno, tj podignem elevator par koraka ( jedva vidljivo).
Kada se ispraksiram vise onda polako spustam nize i vozim sve brze.

Kako slijecem u polje jako mi je bitno da moze sporo sletjeti, usporim do gotovo stall i lagano model padne, ako dozvolim tezinu i brzinu ide zapinjanje preko nosa i gotovo sigurno neka steta.

Dobro si primjetio, osim sto se propinje bude i nestabilan lijevo desno pa kao da plese na vijetru, bit ce testiranja i 1-1.5 cm naprijed i sl pa cu vidjeti kao ide,
cg iz uputa uvijek treba uzeti s velikom rezervom jer su cesto nepouzdani. Ovdje pise 55-60 mm i ja sam na gornjoj granici i ponasa se kao tail heavy.




Odg: H-king High Performance Racer Series - Sbach 342 800mm

Reply #20
Dobro jutro Marko,tek sam se ustao...pa sam malo ''zamantan''(to ti je kada se vrti u glavi  a najviše kad nisi pri sebi...lol... :-\).Imam jedan fini način, a to je da komadić olova priljepiš ,sa građevinskom papirnatom trakom, na prednji dio nosa, i milimetar po milimetar pomičeš u željenom smjeru.To je za mene najsigurnije  ;). što se tiče poprečne nestabilnosti ona u stvari ne postoji.Model Ti se ponaša tako, jer je malog raspona i niskokrilac(možda da mu provjeriš i poprečnu stabilnost-ako je jedna strana teža-), kada mu oduzimaš brzinu(i to će se popraviti , postigneš li željeni CG).Znam da znaš,ali malo razgovora ne šteti .
LP iz kišnog Splita.  :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: H-king High Performance Racer Series - Sbach 342 800mm

Reply #21
Dobro jutro Marko,tek sam se ustao...pa sam malo ''zamantan''(to ti je kada se vrti u glavi  a najviše kad nisi pri sebi...lol... :-\).Imam jedan fini način, a to je da komadić olova priljepiš ,sa građevinskom papirnatom trakom, na prednji dio nosa, i milimetar po milimetar pomičeš u željenom smjeru.To je za mene najsigurnije  ;). što se tiče poprečne nestabilnosti ona u stvari ne postoji.Model Ti se ponaša tako, jer je malog raspona i niskokrilac(možda da mu provjeriš i poprečnu stabilnost-ako je jedna strana teža-), kada mu oduzimaš brzinu(i to će se popraviti , postigneš li željeni CG).Znam da znaš,ali malo razgovora ne šteti .
LP iz kišnog Splita.  :)

 :) :)

Bit ce jos podesavanja, sada je blato u polju, morat cu cekati jos neko vrijeme da poletim,
imam i jednu stabilizacijsku plocicu i86 pa se mozda i s tim poigram
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=12974&aff=448825

Odg: H-king High Performance Racer Series - Sbach 342 800mm

Reply #22
Marko,sve sam razumio,ali razmisli o MX-2 (bilo koje firme) ,tebi ide ovaj način letenja...Ugodan dan sa obitelji Vam želim... :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: H-king High Performance Racer Series - Sbach 342 800mm

Reply #23
ali razmisli o MX-2 (bilo koje firme)

MX-2! Ja ciljam na Ripmax-ov, ima par ludih videa na yt. U švagiju za 129eur., taman pričekat još 3 mjeseca :) Znam da Marko cilja i na većeg brata (1400mm orange sbach) al koliko sam do sad uspio naći informacija, MX-2 je way bolja investicija za stock model.

lp,
Marko

Odg: H-king High Performance Racer Series - Sbach 342 800mm

Reply #24
O dragi Marko-zeRO,drago mi Te čuti (čitati),suglasan ..nabavio MX-2(1400) ,tako da targetiranje završeno.Radi se o ''zelenku''sa HK ,i zahvaljujući Marjanu- Sv. Nedjelja,sada je u mom hangaru ;D.Bit će kolektivne zabave uskoro.
Pozdravi kolegu i cijeli Čakovec od Splita grada. ;) :)
p.s. Poslao bi sličice ali mi glavni  PC na remontu,a sa ovim ne znam radit..lol :'(
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: H-king High Performance Racer Series - Sbach 342 800mm

Reply #25
Marko,sve sam razumio,ali razmisli o MX-2 (bilo koje firme) ,tebi ide ovaj način letenja...Ugodan dan sa obitelji Vam želim... :)

Razmisljam, moram cu malo smanjiti hangar pa taman kada udjemo u Europu obnoviti.

Jedva cekam slike i letove tvojega zelenka.


Odg: H-king High Performance Racer Series - Sbach 342 800mm

Reply #26
ali razmisli o MX-2 (bilo koje firme)

MX-2! Ja ciljam na Ripmax-ov, ima par ludih videa na yt. U švagiju za 129eur., taman pričekat još 3 mjeseca :) Znam da Marko cilja i na većeg brata (1400mm orange sbach) al koliko sam do sad uspio naći informacija, MX-2 je way bolja investicija za stock model.

lp,
Marko

3 mjeseca ce brzo proci.  :)

Odg: H-king High Performance Racer Series - Sbach 342 800mm

Reply #27
Marko -Srep,hvala na ''ćakuli'' ili ti ga chatu..čujemo se i želim da nabaviš veliku spravu po najpovoljnijoj cijeni.... ;D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: H-king High Performance Racer Series - Sbach 342 800mm

Reply #28
Marko -Srep,hvala na ''ćakuli'' ili ti ga chatu..čujemo se i želim da nabaviš veliku spravu po najpovoljnijoj cijeni.... ;D

Hvala tebi sto si me nagovorio da isprobam CG malo naprijed.
Nakon naseg cakulanja malo sam se igrao s stabilizacijskom plocicom i skuzio da mi to bas i ne treba.
Pa sam uzeo olovo koje imam od vulkanizera male i vece tegice te nalijepio 5g za pocetak, zvuci malo ali je na nosu.
Nagovorio lansera da idemo malo u polje i letio sbacha.
Bilo mi je zao sletjeti kada je stanica pistala koliko je lijepo letio, milina.
Video za koji dan.


Odg: H-king High Performance Racer Series - Sbach 342 800mm

Reply #29
E baš mi je drago da si poboljšao letne karakteristike...živio ... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes