Skip to main content

Topic: Još jedna četveroelisnoelektromotorna letjelica :-) (Read 7083 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Još jedna četveroelisnoelektromotorna letjelica :-)

Pratim forum, puno sam slinio po letjelicama i onda isprovociran, krenuo sam u akciju.

Malo pomalo se skupljalo dijelova, malo pomalo DavoraVŽ maltretirao sa pitanjima, kombinacijama hhe.
Pa u suradnji s njim u nabavci i ogromnoj podršci u savjetima, sklepala se letjelica.

Dobio sam konsktrukciju sa razvodom za napajanje te Nazu+gps.

Onda je još nabavljeno 4x RC Tiger MT2212-16 motori-stvarno puno potiska uz jako malu potrošnju struje, zatim 4x45A Turnigy Multistar ecs-nek se nađe snage :-), 4 karbonska propelera CW/CCW 10x4.5.

Imao sam otprije 3 ganc nove Turnigy 4S 5Ah hard case baterije.
Sve to ukoponirano sa Turnigy 9xr stanicom.

Sa strane još čeka neka mini kamerica sa video primopredajnikom i 7" lcdom, al mislim da ću koristiti 7" Asus EEE mali laptop koji je raskopan i pretvoren u tablet :-)

Sa kamerom i predajnikom masa je 1500 grama.

Znam da sam početnik u cijeloj priči, al čemu bacati lovu na nešto manje, a brzo učim hehe.

U planu je sklepati neki custom frame, još neviđenog oblika  8)

Al o tome s vremenom.

Zasad ova letjelica ide na podešavanje, malo sređivanja kablova i vezica pa malo zujanja po zraku

Sa stanicom i punjačem baterija uloženo je nekih 3500 kuna.

Spy pikčrz:






Svaki daljni prijedlog je dobrodošao.

Odg: Još jedna četveroelisnoelektromotorna letjelica :-)

Reply #1
Slušaj Zagorec,Ti si ''bogat'' modelar i imaš finu letjelicu...čestitam... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Još jedna četveroelisnoelektromotorna letjelica :-)

Reply #2
Fala.

Zanimljiva letjelica u svakom slučaju.


Odg: Još jedna četveroelisnoelektromotorna letjelica :-)

Reply #3
Zakon izgleda

Odg: Još jedna četveroelisnoelektromotorna letjelica :-)

Reply #4
Zgodno letalo, jel to orginal frame ili kopija

Odg: Još jedna četveroelisnoelektromotorna letjelica :-)

Reply #5
 

Frame bi trebao biti F450 ak se ne varam, dal je origigi-moram vidjeti natpise

Odg: Još jedna četveroelisnoelektromotorna letjelica :-)

Reply #6
Čestitam, imamo jako sličnu letjelicu, držao sam napikirane te motore već jedno vrijeme ali ih nisam htio uzet prije propelera koji se čekaju, sad znam u čije su ruke otišli a bilo je samo 4 na lageru, mislim, bit će ih opet ali se čekaju.
Pitanja:
Kolika ti je autonomija sa tim karbonskim propelerima na toj 4s 5Ah batki, jesu to 10" ili 8"?

Nazu stavi u centar gravitacije, bolje je, zatim ako češ letjeti FPV s njim, svedi sve žice na minimum
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Još jedna četveroelisnoelektromotorna letjelica :-)

Reply #7
Dobro je to ako hoce vise te opreme stavit, uzme samo ploče od discovery i presloži, ruke ima i pašu. Jedini moj savjrt ti je da promijenis šarafe , jer ovi ovi koji dodju orginal su katastrofa. Ja sam odmah sve nove uze imbuse 3mm i razlika je nebo i zemlja. Ja u ZG uzmem u Vijci Kranjec

Odg: Još jedna četveroelisnoelektromotorna letjelica :-)

Reply #8
frankycro-kad sam uzimao motore, bilo ih je 8 na lageru, znači još je netko uzeo.

Nisam još poletio, moram sa stručnjakom podesiti parametre i Naze i stanice, propeleri su 10x4.5.
Probao sam na stolu to zavrtiti-bolesno čupa.

Poslušao sam te i presložio, sad je Naza točno u centru i presložio sam žice. Baterija ide odispod, čini mi se da je bolje kad je tolika masa ispod razine propelera, a ne iznad.

Žice sam pomotao koliko sam mogao, neću rezati žice s motora, trebat će mi.

Pala mi je na pamet ideja o frameu od alu profila sa stirodur zatvorenim tijelom, prvo sam razmišljao o alu-balza kombinaciji, jer na ovom frameu je sve prenatrpano.


sekile-razmišljao sam i o drugim pločama, al budem vidio,, šrafi su zasad ok, imam toga doma dosta.

Stavio sam malu kamericu koju sam imao doma, a inače se koristi za aute za vožnju unazad  :D
SKlepao sam ju na mali servač i na gear kanal tak da gleda ispred/ispod.

Samo mi video prijemnik i lcd od 7" brzo pocuclaju 3S 2200 bateriju, moram vidjeti kombinaciju sa malim laptopom, pa ujedno dobim i opciju snimanja preko USB TV kartice koju imam

Odg: Još jedna četveroelisnoelektromotorna letjelica :-)

Reply #9
Ma nemaš tu skoro šta štimat na nazi, stavi gainove na 100 ili malo jače i u zrak, možeš ih stavit i na dodatni kanal od stanice pa ih poštimaš u zraku, ali ne sve od jednom, budući da imaš snage na pretek dobro će ti radit i s relativno malim gainovima.

Nadam se da si na slikama propelere stavio samo za potrebe slikanja jer s tom kombinacijom nečeš nikud poletit, pročitaj ako je potrebno još jednom uputstva od naze - sve piše, posebno obrati pažnju na raspored propelera i smjerove motora, te redoslijed spajanja istih.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Još jedna četveroelisnoelektromotorna letjelica :-)

Reply #10
Hvala na sugestijama.
Imam isprintane sve upute i za Nazu i 9XR.

Motori su spojeni po uputama, jedino ne kužim ovo za propelere-jel su krivo montirani ili?

Re: Još jedna četveroelisnoelektromotorna letjelica :-)

Reply #11
U kojem modu letis X ili +
Koji motor ti je br.1

Sent from my ST26i using Tapatalk 2
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: Još jedna četveroelisnoelektromotorna letjelica :-)

Reply #12
X mod.
M1 je gore desno, M2 gore lijevo, M3 dole lijevo i M4 dole desno

Re: Još jedna četveroelisnoelektromotorna letjelica :-)

Reply #13
Slikaj quad u X modu i slikaj elisu motora br.1 pa stavi ovdje

Sent from my ST26i using Tapatalk 2

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: Još jedna četveroelisnoelektromotorna letjelica :-)

Reply #14
Hvala na sugestijama.
Imam isprintane sve upute i za Nazu i 9XR.

Motori su spojeni po uputama, jedino ne kužim ovo za propelere-jel su krivo montirani ili?

Na prednja 2 propelera trebaš zamjeniti mjesta, rotacije trebaju biti prednji lijevi CW, prednji desni CCW, zadnji lijevi CCW, zadnji desni CW.
Na slikama se jasno vidi da si nazu montirao za letenje u X modu, isto to moraš odabrati tj podesiti u njezinom softwareu.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis