Skip to main content

Topic: Alula & Alulica by Plavi (Read 51995 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Alula & Alulica by Plavi

Već dugo vremena želim prodiskutirati tu na forumu o Aluli (otkad sam zagrizao za čukce), al nikak da se sjetim i eto sad sam se sjetio :)
Radi se o maloj DLG EPO jedrilici koja je (navodno) izvrstan slope-soarer i dobar i jeftin uvod u DLG. Kak se to danas voli reći - "neuništiva", lako se hiti u gepek, jeftina i jeftin setup, sve u svemu čini mi se forica za neki slope, a može i dynamic soaring :D

Alula DS. (Do not try this at home)

Linka na web

http://www.dream-flight.com/alula.html

Naravno, daleko je to od nekakvog pravog čukca, ali čini mi se fora, pogotovo da nas više nabavi ovu igračkicu pa na neku padinu (sam da ih pofarbamo prije svatko u svoju boju :) )
MAK Zapad


Odg: Alula

Reply #2
Da ljepo izgleda, već sam je vidio u flitestu.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Re: Alula

Reply #3
Zgodno da ali mi se cini malo skupo. Stajaznam treba probat.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2

Odg: Alula

Reply #4
Super ali prepreskupo. Treba nać neki jednostavan i jeftin plan pa da napravimo svi ćukce :)

Odg: Alula

Reply #5
Ja isto mislim da je pre skupo. Bumo nažicali plavog da nam
nareže. ;D :D
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Alula

Reply #6
aj Plavi naštancaj par tičica :D

Odg: Alula

Reply #7
Skupo? :/

Pa pol foruma tu leti stiropor i nitko se ne žali kak mu je skupo, a ovo vam je skupo :)
Ne znam, meni se 60$ za sam model ne čini puno jer mi djeluje zabavan za neku padinu
MAK Zapad

Odg: Alula

Reply #8
18$ je shiping, 68$ je model, ostalo vecina ima,
cijene su slicne HK iako bi HK imao jeftiniji model a skuplju postarinu s trikom large box pa predje granicu u g.
Za ulazak u DLG cijene je mala, vjestiji bi mogli sami napraviti nesto slicno no kada pogledam koliko ode na rotore i sl igracke ovo je interesantno ( kao i previse drugih stvari).

Odg: Alula

Reply #9
Mislim da svi znamo da je kvalitetan EPO ipak kvalitetan EPO, stiropor je k*rac u usporedbi s ovim.
Ak bih već išao u samogradnju, prije bih radio onog Mini DLG-a kojeg Diogen ima, nego komad stiropora.
Ofc, sve je to samo moje mišljenje.

BTW ako se netko odluči na kupnju, neka obvezno uzme EVO verziju koja je malo poboljšana u odnosu na staru
MAK Zapad

Odg: Alula

Reply #10


BTW ako se netko odluči na kupnju, neka obvezno uzme EVO verziju koja je malo poboljšana u odnosu na staru

Simpatično, a gdje si našao tu EVO verziju ? ima linka ?
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Alula

Reply #11
Ima na službenom sajtu, kod njih više nemreš kupit staru verziju. Nisam ziher koja verzija je npr. u Lindingeru
MAK Zapad


Odg: Alula

Reply #13
To je EPO, nije EPP. EPP nema ova "ispupčenja" od kalupa. EPP se reže a ne preša u kalupu.

EPO - ExpandedPolyOlefin.

Ne mora biti da je EPO lošiji od EPP.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Alula

Reply #14
A tko je rekao da je EPP?
MAK Zapad