Skip to main content

Topic: Statićni naboj na repu (Read 2317 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Statićni naboj na repu

Ovako danas sam primjetio da mi se javlja na repu statićni naboj i to između tail fina i tail case-a i kotačiča na tail case-u.
Kotačić je aluminiski.
 
Sada sam sve uzemljio i mema više nigdje nikakvih iskri niti statičkog elektriciteta.
 
E sada pitanje za one iskusne ili one koji znaju nešto o tome.
 
Koliko taj statički elektricitet utječe na elektroniku na heliću konkretno mislim na gayro .
 
Ja sam do sada imamo blago plivanje repa koje mi ide na živce dok lebdim okretaji nisu bitini uvjek je isto.
 
gain nije jer sam probao u rasponu od 60 do 100%  i uvjek je isto nema istiravanje nego plivanje blago ok lebdi.
 
Pošto snimam sa heličem vidi se kako kamera blago ide ljevo desno jer  rep ide ljevo desno  i to me živcira totalno.
 
Koliko taj statički elektricitet utječe na elektroniku ili konkretno na gyro  ili flybarless sistem?

Odg: Statićni naboj na repu

Reply #1
Po stranim forumima kažu da problemi sa statičkim elektricitetom izgledaju kao naglo bacanje repa, a ne polagano curenje. Više je osjetljiv prijemnik osobito ako je spektrum (navodno da futabe nisu osjetljive na statički). Curenje repa je zbog senzora na žiru koji nije savršen pa makar bio i V-bar. Meni isto pomalo ide lijevo desno. Vjerojatno to do sada nisi primjetio jer se vidi samo u lebdenju a kad divljaš onda se ne vidi. Jednostavno se pomiriš s tim, kad zatopli možda će prestati. Bitne su i vremenske prilike, ako je zrak suh manje je vodljiv pa se više statičkog elektriciteta nakuplja na heliću. Iako ovih dana je zapravo vlažno vrijeme? Ak imaš novi bum i nosač buma i karbonski frame ne bi trebalo biti problema sa statičkim.

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Statićni naboj na repu

Reply #2
pa pitaj Igora ! ak rep iznenada trzne ,pa onda nakon 10-15 sec opet i opet...to je statički...
Plivuckanje nema veze sa statičkim

Odg: Statićni naboj na repu

Reply #3
E Majki ! STATIČKI  a ne statični !!!

Odg: Statićni naboj na repu

Reply #4
pa nepišem referat pa da moram sve točno pisat neda mi se ispravljat.
i da zna mi se dogodit to da rep naglo trzne i onda za kijih 3o sek opet.
to sam sada sve uzemljio.
 
rep mi ne curi nego ima lagan rad ljevo desno koji je minimalan ali za snimanje tj na kameri se to vidi.
nadam se da ču to rijesiti zato što prije to nije bilo ili možda ja to nisam primjetio

Odg: Statićni naboj na repu

Reply #5
takosam ija imajo pa sam stavio žicu i onda više nisam tako imao.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Statićni naboj na repu

Reply #6
E Majki ...ma nema veze ja te bez obzira jako volim !!!

Odg: Statićni naboj na repu

Reply #7
PP nemoj mi reći dasi it i imaotako pa posljenisi imao