Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 342066 times) previous topic - next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #76
Još malo mjerenja reglera koje obično trošim na svojim gradnjama.
Blue serija 30A s simon fw.

Dosta ljudi je skeptično kada su u pitanju linearni stabilizatori napona na 5v liniji pa eto par slika.

Osobno na letjelicama preferiram linearne stabilizatore(što ne zanči da su bolji od swich) jer 5v opterečujem s neznatnom strujom pa zbog toga nema niti velike disipacije odnosno topline a zasigurno prave manje smetnji od swich.
Ako želimo trošiti više struje na 5v (više od 500mA) onda je svakako bolji izbor regler s swich stab.5v pogotovo na 4s i više....

Slijede mjerenja 40A s swich....

Odg: quad iz Slavonije

Reply #77
40A blue series regleri upravo testirani na opterečenje na 5v 450mA.
Disipacija skoro zanemariva, grije se samo feritna špula. :)

Neki dan pržio quada s Markom neprekidno 50-tak minuta aktivno u zraku i regleri 30A bili topli ali ne prevrući-tada nisam postavio pt1000 sonde na njih da mogu reći kolika je temperatura ali ovih dana slijede testovi s pt1000 na quadu.
Sada je prilika zbog ovih vrućina iste staviti na test. :) :)

Eto,   toliko od mene o stabilizatorima  napona na blue series reglerima...nadam se da će nekom pomoći u odabiru set-up-a..

ajmo u podrum :) :) :)

Odg: quad iz Slavonije

Reply #78
Po ovoj sunjari se sve grije, čak i ono što znam da je inaće hladno u radu. Čak i gopro kamera na 50+ stupnjeva, koliko je inaće safe temperatura za motore i ESC-e, u kojem se temp rasponu preporučuje biti?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #79
Odlično prijatelju. Takve stvari trebaju nama dumijima da upoznamo i način rada komponenti s kojima letimo. Onaj swich me podsjeća na swich video predajnika AVIONICS 2,4 GHz od 500mW koji se dobije s FATSHARK. Nalaz se odmah pored birača-polužica kanala. Mali se usije da ga ne smijem dotaknuti rukom. Ako ga ne hladim propelom za 10 sec ode video lnk u "komu". Zato sam napustio korištenje  VTX tog proizvođača i prešao na BEVCR-ove VTX. Njih napajam sa LiPo 1S 1000mAh i nemam tih problema sa blesavljenjem slike ako ga prinudno ne hladim. 
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: quad iz Slavonije

Reply #80
Quote
koliko je inaće safe temperatura za motore i ESC-e, u kojem se temp rasponu preporučuje biti?

Kod gotovo svih elektroničkih komponenti temperatura kada isti staje ili gori je cca 110 pa nadalje stupnjeva.

Teoretski to znači tjeraj do 100 stupnjeva ali praktično uvijek gornja granica ne bi trebali biti iznad 85-90 stupnjeva s pasivnim hladjenjem.

Na slikama je sve označeno. :)

Odg: quad iz Slavonije

Reply #81
Eh zaboravih za motore-koliko oni mogu piše u uputama proizvođača ali u osnovi jedini limitirajući faktor je lak izolacija na namotajima.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #82
Igore Metropola! Provjeri temperaturu na onim VTX koje sam ti dao. Da li se još griju kada su uključeni na 12V. Može li se smanjiti ulazni napon. Ionako je 500mW previše za VTX. Kolega spotter radi s 350mW i ima domet pun q...c km.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: quad iz Slavonije

Reply #83
4tm "Slavonac" No 2

[attachimg=1]

planirano testiranje s 12"x4 drvenima i 10"x4.5 carboncima

[attach=2]

Ima mjesta do 14" na slici 12"
[attach=3]

Spreman, prilicno velik
[attachimg=4]

 

Odg: quad iz Slavonije

Reply #84
Opa vec dva leteca slavonca, jos malo pa serijska proizvodnja  8)


Odg: quad iz Slavonije

Reply #86
Mislim da cu morat, fora izgleda sa drvenim propovima


Odg: quad iz Slavonije

Reply #88
Mislim da cu morat, fora izgleda sa drvenim propovima

Može kupiti 4tm quad samo onaj koji prođe na prijemnom u kuhanju fiš paprikaša. Ostali lete na JAZI  :D
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(