Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 342050 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

 

Odg: quad iz Slavonije

Reply #106
Kako vidiš razliku u materijalu elisa. Da li je drugačija konstrukcija ( potisak ) , težina pa je odaziv sporiji ili nešto drugo?
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: quad iz Slavonije

Reply #107
Kako vidiš razliku u materijalu elisa. Da li je drugačija konstrukcija ( potisak ) , težina pa je odaziv sporiji ili nešto drugo?

Leti losije, manje stabilno,
treba spustati gainove.

Predpostavljam da zbog povece tezine sporije reagira.

Da se letjeti ali nije maximalna stabilnost.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #108
Na papiru drveni su odlicni,
dobar potisak, mala potrosnja,
stabilni okretaji, balansirana elisa.

U letu jednostavno malo pliva, ima inerciju, da se podesiti ali moze bolje.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #109
Znači RC TIMER karbonci 10x4,5 standard za koptere JAZO?
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: quad iz Slavonije

Reply #110
Znači RC TIMER karbonci 10x4,5 standard za koptere JAZO?

Na 710 kv i 4s, na 3s je ultra stabilan ali lagano anemican, na 4s puca od snage.
Na 810 3s 10" su odlicne ali nekako mi je s 12" jos bolji, jaci, moze ponjeti vise baterija.
810 4s nisam letio ali 4tm je imao odlicne rezultate.


Odg: quad iz Slavonije

Reply #111
Drveni su generalno teži pa zbog toga mogu akumulirat više energije, da bi u što kračem roku mogli akumulirat energiju trebaju motor koji razvija veči okretni moment u odnosu na lakše karbonske, drugim riječima za drvene propelere (na ovim lakšim quadovima) treba staviti razvučene motore sa večim brojem polova, i onda ako pliva i još uvijek nije dovoljno stabilno treba se poigrati sa gainovima pa čak isprobati i brake funkciju ako se imaju standardni ESC-i i veliki drveni, drveni OK za velike mašine koje tegle DSLR ili RED Epic znači okte ili hexe pa čak i X8, za quadove karbonski najbolji.
Probajte malo kada testirate quadove diči ih više u zrak i dat malo po gasu pravocrtno pa u zavoj pod pitch roll nagibom, pa uzdizanje pod 45 i onda još na to yaw - na takvim testovima sam najviše osjetio razliku u propelerima jer tu ako sluša sve komande pravilno znači da su motori dovoljno autoritativni za ganjanje propelera.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #112
Frankycro naravno da smo probali malo energičnije i življe voziti i u tim uvijetima drveni propovi se ponašaju ok jer zahtijevana brzina odaziva i  nije tako velika kao u hooveru, mislim na mikro pomake za potreba snimanja koje se vide na snimci pogotovo na 25fps-a barem tako mislim :).

Odg: quad iz Slavonije

Reply #113
Kontroler je dužan stabilizirat letjelicu i za vrijeme pravocrtnog brzinskog gibanja i još uz to se bori i sa dosta vanjskih sila, zadatak mu je da održi nagib a samim time i pravac, iznenadio bi se koliko je bitna brzina odziva i za tu zadaću.
Mikro pomaka će uvijek biti - apsolutno stabilna platforma koja lebdi na principu mehaničke sile uzgona ne postoji ali zato postoje gimbali koji to srede do skoro savršenog.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #114
Isto mislimo... :)
Ali mi je naglasak na mirnoći u nekom nježnom (blagom) letu koji se općenito koristi kod snimanja iz zraka.


Odg: quad iz Slavonije

Reply #116
Vama izgleda ne treba daleko ići za naći livadu  :) .
Nama najmanje 5 km do najbliže i to više drače i grmlja nego trave.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: quad iz Slavonije

Reply #117
Bio si kod mene kući letim praktično iz dnevnoga boravka :) :)
Polje mi je iza kuće od nekoliko stotina hektara-raj za modelara :) :)
Kada si u prolazu naiđi na piće i rundu letenja... :)

Odg: quad iz Slavonije

Reply #118
U tijeku su neka poboljšanja na quadu.

Trenutačno poboljšavam hladjenje reglera, na slikama primjeri kako sam to riješio.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #119
Zanimljivo rjesenje, a kako učvrstiš regler za hladnjak