Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 342104 times) previous topic - next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #600
Lijepo....slijedeći put idemo dalje bar na 900m i 400 visine... :)

Danas planiram prebaciti LRS gore, da ne brinem za JR DMSS,
na 600m pisti gubitak telemetrije, iako je domet puno veci ne bi zeli da testiram RTH,
kada stavim gore LRS vise ne brinem o dometu stanice,
tvoja helical je turbo, slika bez imalo gubitka cijelo vrijeme, mislim da imam struje za preko 1 km,
ovo je na 3 baterije da mogu 2 leta, ako stavim 4 leti duze ali onda nemam dovoljno baterija.

Evo i video do 325 m visine.

http://www.youtube.com/watch?v=J4j83ci7vEA

kako imam samo 1 4ch LRS prijemnik planiram spojiti preko PPM-a na nazu s jednom zicom i imati (8 - 12 kanala).
Mana jednog OSD, jednog LRS prijemnika sto stalno nesto prebacujem, no ne smeta,
uvijek nesto naucim.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #601
2 franky: fora je snimati dok ljudi rade na pilani, zavališ se, letiš, uživaš a drugi se znoje  :D  ;D
             ja sam isto pred 2 god snimuckao malo za probu, http://tinyurl.com/pilanaquad
               trebao bi sada i s brushless gimbalom ponoviti to, stari se žali da samo po livadama letuckam

2 srepfler: ajd kada probaš javi koji ti je max domet linka naspram onog sa aviona kaj letiš,
  meni je uvijek bio na multiju manji, vjerojatno zbog više smetnji onboard i lošijeg razmještaja komponenti neg na stiroporcu avionu :)

Planiram testirati,
prije nisam imao helical pa nju nisam toliko jos testirao, a bio sam bez osd pa sam zvao gps tracker a on kasni.

na avionu do sada dometi
immersion 600mw 5.8
orginal immersion antenne
700m cista
nakon 700 lagani gubitak ovisno o visini dobra do 1-1.3 km

patch na zemlji
[attachimg=1]

1-1.5 ima malo cudan oblik signala kao latice hvata pa lose dobro lose nakon 1 km

helical smo testirali do 1 km super slika
nakon toga doslo lose vrijeme pa sam prebacio fpv na quada
pirio vjetar na testiranju pa nismo isli puno dalje

immersion antene nisu toliko dobre koliko pisu, 4tm-ove su 20-30% bolje.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #602
Ma ove naše antene što ih pravimo rasturaju s obzirom na original FatShark/Immersion  ;D
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #603
Nakon 1-2h podesavanja
Naza preko jednog PPM kanala
ostalo mi 3
1 RSSI
1 Linq quality
1 buzzer

[attachimg=2]

i par Srrenshota

[attachimg=3]

 

Odg: quad iz Slavonije

Reply #604
Ako radi  dobro da ne naručujem 8ch?

Odg: quad iz Slavonije

Reply #605
Ako radi  dobro da ne naručujem 8ch?

Testiram za koji dan.
Provjeravam za OSD a ono prije par dana izasao novi fw,
rjesen flight summary za copter i poboljsan timer.

Only for Trace OSD II/III/IV [update: Dec 10]
Trace IV Firmware V2.9 [Download]
New features:
1. Fix the summary bug for multicopter, it the current greater than 3A, the summary will not display now.
2. Fix the timer bug for multicopter

sutra upucavam novu verziju u osd

Odg: quad iz Slavonije

Reply #606
Evo par umjetničkih fotki s današnjega leta Srepflerovoga slavonca.....Proban LR na quadu prijemnik s 4ch (Srepfler je tu nešto čarobirao)... :)

Nismo još napravili rekord u daljini leta ali smo zasigurno postavili rekord u dužini i količini žica iiiii konektora u funkciji na jednome stroju :) :) :)

Odg: quad iz Slavonije

Reply #607
Ne vidi se quad od žica  :D i Marko kako je letiti fpv na quadu u odnosu na zagija

Odg: quad iz Slavonije

Reply #608
Ne vidi se quad od žica  :D i Marko kako je letiti fpv na quadu u odnosu na zagija

Na pocetku je bilo pre mirno i stabilno,
sada vozim 50-60 km/h quada bez GPS, odem 200m visoko vrlo brzo, tako da vise nema velike razlike u odnosu na Zagija osim sto ponekad malo stanem i pogledam oko sebe,
ponekad mi se cini da sam sporije vozio zagija.  :)

Odg: quad iz Slavonije

Reply #609
Ma sve je stvar navike, evo ja slozio svog discovery-a i mislio vozi cu ga, ali mi je sad totalni gušt da odem na livadu kad ima milion pasa i sa dexom u gasu letim na nekih metar maksimalno od zemlje, sve ih narajcam da me love i onda treniranje naglih okreta i manevara da ih izbjegnem. To mi je totalna fora da mi mogao cijeli dan, ali se pseta brzo umore  ;D

Odg: quad iz Slavonije

Reply #610
Koliko sam ja vidio osim treniranja pasa ti malo i oči treniraš na vlasnicama :) :)

Odg: quad iz Slavonije

Reply #611
E moras me izdat  :D :D, tako to ide, dex je magnet za komade, sad si me podsjetio , jednom jedna kaze " joj kako je zivahan", skoro mi izletilo  :D :D da joj odgovorim

Odg: quad iz Slavonije

Reply #612
Neznam kako vi ali ja kada sam se vratio s ponoćke ispod bora je bio poklon.
Nove rctimer elise 12x5.5 za slavonca.
Živijjjoooo Djed Božičnjak :) :)


SRETAN BOŽIĆ SVIMA....

Odg: quad iz Slavonije

Reply #613
Slavonci i sam sam bio dobar tako da je na putu ground station.sad jos dodatni trosak ipad, ako nista drugo biti ce netbook i  neki kratki rewiev kako to radi


Sent from my iPhone
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju