Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 342215 times) previous topic - next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #870
2 frankycro: lijepo složeno. A i na komponentama nije šteđeno  :)
jel to za gopro rađeno ili ide nekaj teže kasnije gore?
Flight time bi trebao biti oko 20-25 minuta s tih 16Ah, nije lose!

Odg: quad iz Slavonije

Reply #871
9X + FrSky = dobitna kombinacija, ali ovaj stroj će najmanje letjeti preko stanice (koliko doznajem od sretnog vlasnika), za to je tu wookong s 50 waypoint-ova i do 27min flight time, sve u svemu dobra je to igračka, netko s nečim voli letjeti.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #872
2 frankycro: lijepo složeno. A i na komponentama nije šteđeno  :)
jel to za gopro rađeno ili ide nekaj teže kasnije gore?
Flight time bi trebao biti oko 20-25 minuta s tih 16Ah, nije lose!

Za GoPro je rađen ali kao što sam rekao netko s nečim voli letjeti.  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #873
gdje si uzeo ove oklope za reglere svidja mi se mislim da ce kod mene pola ici van zbog powerboarda pa mi se svidja ta kombinacija na hexi. kreno sam i o tome razmisljat
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: quad iz Slavonije

Reply #874
Mene zanima kako se korigira pomak karte naspram pravog stanja.
U gradovima imaju tocke gps izmjere. Pa su karte obicno tocne u koji metar.
ali izvan grada zna biti pomak i do 100m (nekad i vise)
jel to moze korigirat u ground stationu?

kuzis, on njemu nacrta krug oko zgrade, dvorca, tornja ili sume. Posalje koordinate pointova s mapsa stroju.
stroj se digne i krene letit pa pokupi nesto jer je to sve pomaknito za xy metara.

to sam primjetio kod gps trackera.
posaljem sms. Dobijem lokaciju. Na karti se to vizualno ne poklapa uvijek s trenutnim stanjem.
npr nije uz cestu nego 200m dalje.
ali kada dodjes s gpsom u ruci(mob/navigacija iz auta i slicno)  onda se u trecu decimalu pogodi.

Dosta je optimisticna ta ekipa koja to misli letit samo preko klikova misem.
no ak ima neki fix onda dobro.


Odg: quad iz Slavonije

Reply #875
U potpunosti se slažem s tobom, ja isto volim više modelarski pristup, u DJI tvrde da stvar funkcionira jedino se nebi trebalo letjeti ispod mostova i sl. GPS sam mu smjestio dovoljno daleko od smetnji i elektromagnetskih interferencija na magnetometar, a za ostalo tako mu pomogao Bog orbitalni  :D, stroj ima te mogučnosti, i sve zadnje firmware u komponentama (a vidim da je dosta toga rađeno), iOSD ima full data loger za sve što se događalo u letu i korisna je stvar za eksperimentiranje ili za slanje tih podataka nazad u DJI na analizu, kao što sam primjetio dosta su radili na ovome, trebalo bi dati šansu, jedino su zapustili nazu light  :)
A vidim i novi firmware za mali zenmuse prvo krene radit s jako malim torkom na motorima ali super ultra hi speed korekcije i onda ako detektira vanjski utjecaj koji smeta onda počme povisivat tork, neki novi prilagodljivi kod, meni je to sve cool i drago mi je što imam priliku raditi s time.

Banga - oklope sam radio od alu lima 0,5mm žilavog kao opruga te ih kasnije presvukao karbon look folijom, s unutarnje strane ESC naliježe direkt na taj lim i odvodi se toplina, dok istovremeno propeleri još dodatno hlade cijelu tu priču, bočne stranice stišču ESC u poziciju i ujedno malo oklopljuju same elektromagnetske smetnje koje bi ESC eventualno mogao proizvoditi u radu.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

 

Odg: quad iz Slavonije

Reply #876
Meni je to vec prevec. 50 waypointova? Jel lete ljudi uopce te multije? :)

Oduvijek je bila fora vise i jace, ali najbolji gust je kad TI nesto odradis, odletis ili napravis kako spada, zar ne?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: quad iz Slavonije

Reply #877
Meni je to vec prevec. 50 waypointova? Jel lete ljudi uopce te multije? :)

Oduvijek je bila fora vise i jace, ali najbolji gust je kad TI nesto odradis, odletis ili napravis kako spada, zar ne?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja svoj quadich uvijek na komande letim, možda zato što ni nemam Data Link  :D pa onda te waypointove izmišljam na licu mjesta, iskreno mene bi bilo malo strah pustit ga nek ide sam jer kako Murphy kaže pogledajte u videu:
https://vimeo.com/85451025
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #878
evo ti dobar primjer kada karta ne odgovara stvarnom stanju.
pošto se slika iz svemira a nisu neke točke izmjerene fizički na tlu, da se patchana cjelina od tisuća sličica bolje uklopi.

gledaj na 4:00, quad mu pokazuje na karti iznad rijeke daleko, a on je na tlu.
i sve ok, model poleti, leti, vrati se na home odakle je poletio.

https://www.youtube.com/watch?v=GNVXzIVtfT0?t=3m53s

ali jasno je da je cijela karta pomaknuta za xy metara,  i da sada krene crtati krug oko nečega na karti,
npr stadiona,
model bi taj isti oblik(ili putanju) odletio bez problema, ali s pomakom.
e sad, ako nešto pobere na putu... a ni predmet ne bi bio u kadru kao što je htio.

zato sam pitao imaš li opciju korekcije karte  na ground stationu?
(to nema veze s DJI algoritmima pošto oni koriste javno dostupne karte, google maps ili slično)
pa ako vidiš da home lokacija nije tamo di je model, da upišeš offset i da onda bude ok?
inače to nema smisla, klikanjem letit,


Odg: quad iz Slavonije

Reply #880
ja sam probao one key take off, 1 waypoint, return to home i voznju na ipad i super je odradilo nisam uspio vise testirat jer i tad nisam trebo posto je bilo prehladno i najbitnije 8 navecer tako da nevidis prst pred nosom :) ali nisam mogao izdrzat a da neprobam kad sam pospajao. zgodna stvar sto mi se svidja je sto se mozes na nazu spajat s na assistentom na ipadu preko bluetootha koji je na ground stationu. ujedno i kada letis mozes vidjeti detalje tj pokazuje sve na ground stationu. cim sad budem slobodan za vikend malo vise cu istestirat i okacit neki video. sve u svemu fora igracka ali opet letenje je letenje i ja nisam bas previse siguran u to iako ljudi hvale  da dobro im radi te nisu imali problema do sada (50-ak letova)
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: quad iz Slavonije

Reply #881
Mocne su to stvarcice, same lete, ali nebi se ja oslonio na to, puno je to para u zraku da bi vjerovao DJI-u koji se vec do sada nije pokazao bas siguran. A kad opet pogledas gdje je tu gust, vise se znojis dali ce ti se tisuce eura vratiti nazad koje si poslao. Ok RTH je super korisna fora, ali ovo je to much.  Mislim da sva ekipa koja se ozbiljno navi snimanjem sigurno ne koristi waypointove , sve sami voze i kadriraju i gustaju dok to rade..  8)

Odg: quad iz Slavonije

Reply #882
Bio sam par dana malo zauzet na poslu pa nisam bio dostupan...

Quote
Mene zanima kako se korigira pomak karte naspram pravog stanja.
U gradovima imaju tocke gps izmjere. Pa su karte obicno tocne u koji metar.
ali izvan grada zna biti pomak i do 100m (nekad i vise)
jel to moze korigirat u ground stationu?

kuzis, on njemu nacrta krug oko zgrade, dvorca, tornja ili sume. Posalje koordinate pointova s mapsa stroju.
stroj se digne i krene letit pa pokupi nesto jer je to sve pomaknito za xy metara.

to sam primjetio kod gps trackera.
posaljem sms. Dobijem lokaciju. Na karti se to vizualno ne poklapa uvijek s trenutnim stanjem.
npr nije uz cestu nego 200m dalje.
ali kada dodjes s gpsom u ruci(mob/navigacija iz auta i slicno)  onda se u trecu decimalu pogodi.

Dosta je optimisticna ta ekipa koja to misli letit samo preko klikova misem.
no ak ima neki fix onda dobro.

Sve ovisi koji zemljovid koristiš i u kojem elipsoidu je rađen.(ima ih nekoliko)
Kod nas je uvriježeno koristiti gauskriger projekciju dok je u SAD normalno već dugi niz godina wgs84...Razlika po eastu može biti u HR od 100m do 300 metara,ovisno gdje se nalazimo (lijevo ili desno) u odnosu na 18 meridijan koji prolazi preko Bangine kuće :) (bliža okolica Slavoskoga Broda) ili 16 meridijan u ZG itd....
Kod korištenja zemljopisnih koordinata (ne UTM ili pravokutne) točna korekcija po eastu je 30sek.
Tko bude htio planirati letjeti na ovaj način, planirajući let na zemljovidu... morat će dobro proučiti topografiju....iz vlastitoga profi iskustva svi planirani letovi u pravilu imaju problem ako se ne napravi izvid terena i rade korekcije tijekom leta....
Ako je samo za fun letove na livadama tada je to odlična sprava... :)
Prošle godine sam letio hexu s APM2.5 na 6s koristeći misije...i radilo je bez problema s tim da je točnost pozicije na određenom wp bila oko +/- 10m i visinski +/- 2m

Osobno rth funkcija mi je sasvim dovoljna....ATI i manual mode je zakon...... :)

Odg: quad iz Slavonije

Reply #883
http://www.youtube.com/watch?v=L3izn5EJyu4

Kratki video iz muzeja  u Vukovaru dio 10-minutnoga filma stalnoga postava.(ima više  :) )
Kadrovi snimani s hero3 1080 50 fps i quad slavonac.
Film se projecira s 4 projektora u jedan zid i veličine je 2mxcca12m.
Uživo izgleda jako dobro.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #884
Ma i ovako izgleda predobro, covjece vrhunski