Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 342316 times) previous topic - next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Odg: SD team testiranja

Reply #1560
Ne samo zvuk, nego i izgled ivora, kako ga je majstorski spustio u tako mali prostor u toj brzini, sljedece na deathstar

Odg: SD team testiranja

Reply #1561
Znaći da je odabran pravi testni pilot  ;) , toliko letova na prototipu još nisam vidio.


Odg: SD team testiranja

Reply #1563
Da ne ostane samo na slikama modelima evo par slika konačne verzije cijevi moga budućega x8..... ;D

Sutra montaža motora i reglera...

Odg: SD team testiranja

Reply #1564
UUUU ovo stvarno izgleda preeedobro, svemirska tehnologija Marijo moj, ovo bi mi bilo zao dignuti u zrak, radje u vitrinu, hehehe

Odg: SD team testiranja

Reply #1565
Radi se šokre....testiranja su u tijeku.. :)
U bližoj budućnosti planiramo malo promijeniti koncept izgleda i izrade frame-a a kako vidiš s slika ruke su doživjele promjene do večeras nekoliko puta ;D ;D sada je na redu centralni dio....konačan izgled bi trebao biti približan slikama.....  ;D

Za sada sastavljam s platama od karbona radi stres testova cijevi u letu a kasnije.... :)

Odg: SD team testiranja

Reply #1566
I tata bi sine!   :D
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: SD team testiranja

Reply #1567
Znaći da je odabran pravi testni pilot  ;) , toliko letova na prototipu još nisam vidio.

Plavi zna,sve odabire bez greske od profila do testnih pilota.

 :) :) :) ;)

Tvoj Zagi XL ima jos i vise,
a Zagi v3 ( isto tvoj) voza 4tm, on je odmah krenuo s EDF pogonom. :-)

4tm kad ces snimiti kako vozas Zagija?

Odg: SD team testiranja

Reply #1568
Bude Maki.....trenutačno sam obuzet s x8 ;D  a moramo se dogovoriti i za talona.... :)

Odg: SD team testiranja

Reply #1569
SD team narucio 2 Talona za FPV formation flaying.
Jedan za 4tm i jedan za mene.

Talon FPV V-tail Drone EPO 1718mm (Kit) (EU Warehouse)
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=52290&aff=448825

Ostalo ih jos 6
ako treba imam buddy code za 117$
http://www.hobbyking.com/buddy.asp?code=875F2B8D-2212-4042-A083-30C66AB309F8

 

Odg: SD team testiranja

Reply #1570
I ja malo u poslovima i testiranjima, prepravljanjima i poboljsanjima  :)
T-Motor 17" lopate, treba ih samo jako pazljivo dovest u balans, nece bit problem jer nisu jako van balansa, zatim ovaj mali gimbalcic koji treba dovrsit i pustit u pogon, pa arris 2 osni gimbal, fenomenalan i cvrst gimbal steta sto nema trecu os, homemade napajanje, oldschool trafo, grec, kondosi pa linearni stabilizator 14V 16A, ali nebuni se ni sa 20A tereta, dobroznana frsky antena koja toliko obecaje a malo daje je u biti kratki spoj s radijatorom okrenutim u krivu stranu.  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SD team testiranja

Reply #1571
dobroznana frsky antena koja toliko obecaje a malo daje je u biti kratki spoj s radijatorom okrenutim u krivu stranu.  :)

U čemu je problem ?  Meni radi pefektno, letim u range testing modu i ne javlja mi se ni RSSI alarm. Više je niti ne skidam sa modula.. ovaj kratki spoj što kažeš, pa to je ugl ok ako je galvanski za sve mikrovalne antene?
D.

Odg: SD team testiranja

Reply #1572
Nailazio sam na internetu da ima onih kojima radi dobro, možda postoje 2 verzije te antene, neznam, možda na mikrovalnom području ne smeta što je centar radijatora vijkom pritegnut na reflektor ali koliko vidim ne radi se tako ta vrsta antene, svi stavljaju izolaciju. Druga stvar je što neznam na koju foru su izračunali veličine tih elemenata, ne poklapa mi se baš ni s jednom od formula koje sam probao. A s modelom u zraku, ništa s ničim, generalno slab signal, štapič mi bolje radi.

Evo ovdje je primjer antene kakvu radim i nadam se boljem rezultatu:
http://www.rc-cam.com/gp_patch.htm
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SD team testiranja

Reply #1573
Sada si me zabrinuo... mislim da se radi ipak o dvije različite stock antene istog vanjskog izgleda. Staviti ću je na Stumbler, pa usporediti sa štapićem, mora biti razlike jer ova moja je već godinu dana na stanici i uvijek sve OK.

Što se tiće izolacije ili sckt, rekao bi da si u pravu, iako na linku koji si dao tip slaže reflektor od pocinčanog lima, a to je greška u koracima.

Ja imam ovaj nacrt...mislim da su dimenzije ovdje OK ?

Damir

Odg: SD team testiranja

Reply #1574
Sada si me zabrinuo... mislim da se radi ipak o dvije različite stock antene istog vanjskog izgleda. Staviti ću je na Stumbler, pa usporediti sa štapićem, mora biti razlike jer ova moja je već godinu dana na stanici i uvijek sve OK.

Što se tiće izolacije ili sckt, rekao bi da si u pravu, iako na linku koji si dao tip slaže reflektor od pocinčanog lima, a to je greška u koracima.

Ja imam ovaj nacrt...mislim da su dimenzije ovdje OK ?

Damir


Pa da na slikama se vidi da je pocinčani lim iako tvrdi da se dobiju dobri rezultati s tom antenom, uglavnom za materijal navodi "kositra, mjedi ili pocinčani"
Što misliš koji bi po tebi bio najbolji odabir za materijal? Vjerovatno će svaki od ovih materijala oksidirat s vremenom, navuči srebro gore je malo nauka za mene (nisam otišao dalje od izrade štampanih pločica što se tiče takvih kemijanja).
Koliko vidim na ovoj slici to bi trebala bit cirkularno polarizirana antena (LHCP) ali ova ovdje koju sam dao za primjer je linearno polarizirana ("The antenna is linear polarized. "), ovako djeluju slično, ali ipak ima neka fora u dizajnu koja će odredit kakve će polarizacije antena bit ili sam nešto krivo shvatio, mislim konkretno na slučaju ovakvog dizajna antene.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis