Skip to main content

Topic: Parkzone FW-190  (Read 1851 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Parkzone FW-190

Stigao mi je polovan FW 190 u solidnom stanju. Imao je polomljenu unutrasnju konstrukciju u trupu koja je izradjena od neke savitljive plastike, tako da se sa malo dvokomponentnog "bizona" lako sve saniralo. Ima manja ostecenja na krilu sto je vec bilo zalepljeno, ali sam morao jos malo dosmirglati.
Avion je od nekog EPS-a (valjda), ali je ofarban odlicnom bojom i izgleda bas jako jako realno uzivo. Kolor sema mi se najvise dopada od svega. Uz njega sam dobio brushed motor i neke servoe sa 5 zica (???), sto sam, naravno odmah pocupao i bacio... :)
Iskoristio sam stari motor mount, malo ga doradio, stavio 1000 kV 2212 hobbyking-ov motor (isti takav je u parkzone mustang-u), ESC od 30A (moze slobodno i od 15 - 20 A, ali ja sam taj imao vec kao visak) i bateriju 3S 2200 mAh.
Propeler je njegov fabricki 10x8, a probacu i sa onim od mustang-a koji je 9x6.
Danas je imao prvi let i mogu reci da sam prilicno zadovoljan.
Prvo bacanje mi je bilo jako strasno jer sam se zeznuo kod CG-a pa je bio prilicno repat. Nekako sam ga spustio, doterao CG i iskoristio 2 baterije (steta sto nisam poneo i ostale 2 koje imam).
Pri samom izbacaju nema potrebe za elevatorom jer dosta brzo postize visinu. U vazduhu izgleda mnogo dobro i bas je uzivanje praviti niske prelete.
PRilicno je brz, zaokrete pravi dosta cudno (krace) u odnosu na mustang-a, osetljiv je na elevatoru.
Na forumima sam citao da je zeznut pri sletanju, tako da sam mu drzao gas na polovici do visine od oko 2-3 m, kada sam mu potpuno oduzeo gas i prilicno lako ga spustio.
Steta sto sam bio sam , pa nije imao ko da snimi...

Potrosnja: sa 5 min leta u bateriji je ostalo 46% kapaciteta, s tim da sam ga prilicno przio citavo vreme.









Evo i koji snimak, mada su losiji jer su snimani sa mobilnim kome nisu podesene boje :)
Muzika je na ovom snimku moja omiljena pesma, jer mi je tada ovo bio omiljeni model.
Parkzone Fokke Wulf 1st edition

VIDEO0023

Pozdrav svim modelarima iz Vojvodine! :)