Skip to main content

Topic: Čišćenje blata u motoru (Read 1756 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Čišćenje blata u motoru

Prilikom pada quda u močvarnu zemlju 2 motora su poprilično puna blata. Sad kad sam se odljutil od neposluha strojčeka vreme je da se krene u čišćenje zemlje koje ima i ne malo unutar kučišta motora.
Ljepo bi prosil neki savjet kak to najjednostavnije očistit il mi ne gine rastavljanje pa tuto kompleto glancanje, trala-lala-la, možem li ja možda njega samo pod vodom isprat ili ....

Odg: Čišćenje blata u motoru

Reply #1
isperi pod toplom vodom pošteno, osuši na radijatoru kak spada, naulji lagere, možeš i bez rastavljanja,
ali bolje bi bilo da skineš klipsu i zatim zvono motora sa statora, da lakše makneš smeće između magneta i namotaja.

Quote
odljutil od neposluha strojčeka

što je otkazalo u letu?

Odg: Čišćenje blata u motoru

Reply #2
Ja obično koristim onaj 'brake cleaner' pod tlakom, ali to bi bilo nakon pranja i sušenja;  tada ide bushing oil u ležajeve i to je to.
D.

Odg: Čišćenje blata u motoru

Reply #3
Dobro boysi, budem ja njih pod vodu pa na sušenje i posle malo vazelina, bitno da im voda nemore naškodit, bar ne vidim kaj ima oštetit osim kaj pospješuje koroziju možda jedino na lageru.
@Tom, ma niš strašno, nabrzinu htel izvest pokazni let a Naza mi ostala u GPS modu pa je odma podivljala čim sam ga od zemlje odljepil i digo na jedno 20 metara. Dok sam ja njega lovil po zraku i mrklom mraku sa ledicama samo se obrušio na lijevo. Tak sam pokazo obrušavanje  :D. Inače je imo oko 30-ak letova i bez ikakove greške tak da je ova sigurno moja.

Sve u svemu hvala tebi i Diogenu na brzim odgovorima.


Odg: Čišćenje blata u motoru

Reply #5
 :D :D Nokte ti budem počupo da znaš ;) ;)