Skip to main content

Topic: Čime podmazujete ležajeve? (Read 1989 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Čime podmazujete ležajeve?

Molim poštovane kolege da podijele sa mnom svoja iskustva glede podmazivanja bearinga na motorima.
Pitam zato što imam osjećaj da su mi SS motori došli sa "suhim" ležajevima.

Da li podmazujete, što koristite, koliko često i kako?
Zahvaljujem, pozdrav!

Odg: Čime podmazujete ležajeve?

Reply #1
Obicno se netreba podmazivati.

Ja imam ulje za svoje motore, kako Scorpion dolazi uglavnom sa ocaj lezajevima i preporucuju podmazati svakih 10-ak letova.
Bodje u bocici sa iglom, pa mozes doci do lezajeva, lagano stisnes i to je to.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Čime podmazujete ležajeve?

Reply #2
Podjelis s nama o kojem se ulju radi?


Odg: Čime podmazujete ležajeve?

Reply #4
Kao što je kolega Wespen napisao, u principu ne bi trebalo podmazivati ležajeve (zatvoreni su i unutra imaju svoju mast), ali ako baš treba onda preporučujem: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17405__Scorpion_Brushless_Motor_Bearing_Oil.html; Tri-Flow je isto odličan (ali i skuplji)...
Negdje sam nalatio na preporuku da bi trebalo podmazivati samo manje kvalitetne ležajeve koji se vrte na više od 20k ok/min, pa se ja toga i držim...podmazujem svakih 10-15 letova (što se brže vrti to češće).
 
 

Odg: Čime podmazujete ležajeve?

Reply #5
Točno to, na multijima gotovo da nema potrebe podmazivati ako su ležajevi kvalitetni a brzina vrtnje umjerena, kod motora koji se zaleču na desetke tisuća okretaja po minuti dolazi do večeg trošenja i jedan dio maziva se izgubi/potroši zato je potrebno dosta češče podmazivati, ako se pak teži da ležaj ima što manju frikciju gusto mazivo je potrebno isprati iz ležaja i onda podmazivati uljem ali svakih par letova, boca bearings hi speed oil je isto dobar.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis