Skip to main content

Topic: Nostalgija (Read 18123 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Nostalgija

Reply #15
A probaj tako pa vidi kako ce biti.
JR9303,AlphaJet,J3,Blaze,SkyClimber,GreenSleeve,
EasyStar,Polaris,Diablo3D,TheRegal,Stiry,Crossbow36, Drongo,Pluma,Zagi, Extra Nac,Nelly E , Micro DLG, F1A,F1Q

Odg: Nostalgija

Reply #16
jedino rjesenje trenutno mi se cini  da se olovo izbaci ispred nosa aviona da je zavidano na nos..al izgleda preružno.
ili da krila pomaknen prema nosu malo ali i to je problem ........
Pomicanje krila naprijed samo bi pogoršalo situaciju sa težištem !

Usput, nigdje na slikama ne vidim vertikalni stabilizator ?  Bez njega nema smisla raditi na težištu?
Fale i mehanizmi za startanje, vuču, skretanje,,,

Damir

Odg: Nostalgija

Reply #17
sva je oprema na njemu osim vertikalnog stabilizatora,sta opet ide u prilog problemu težišta,jer kad njega stavin situacija ce bit jos gora..tezak je 4gr.
 Sa ucingon poluge na trupu,to je jos jedan veliki problem.
 Nema mi smisla da je ovako napravljena..jel moze u teoriji teziste na ovakvoj jedrilici bit na ovon mistu na kojen je sad? Preslo je polovicu krila prema izlaznoj ivici.
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Nostalgija

Reply #18


hebergeur dimage


Trenutno ružno ali jedino rješenje..sta mislite o ovome i ima li ko neki prijedlog?
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Nostalgija

Reply #19
Ima nesto posebno u vezi slobodnoletecih jedrilica..i mene je uhvatila nostalgija dok sam citao ovaj topic. Cirusa sam gradio prije 12 godina i to mi je bio prvi model..  :)


Mozda je bolje da umjesto na bocne stranice trupa usarafis jednu traku olova(fino aerodinamicki oblikovanu) na donju stranicu trupa, tj ispod nosa. Mislim da ces time profitirati i estetski i aerodinamicki!


Puno srece u finisiranju projekta i puno uzivanja u letenju ti zelim!


LP
Luka

Odg: Nostalgija

Reply #20
Ante na starim Cirusima i sl. modelima, olovo je bas kako si ga na onim prvim slikama i postavio na manjem modelu, dakle na vrhu nosa usarafljeno od napred. Posto je olovo prilicno mekano ono se lako  oblikovalo  i pratilo liniju trupa. Na ovoj vecoj jedrilici mozes uraditi isto tako i kasnije ga prefarbati.  Sto vise ga izbacic napred manje ce ga trebati.

Odg: Nostalgija

Reply #21
Kojeg je raspona ta jedrilica
JR9303,AlphaJet,J3,Blaze,SkyClimber,GreenSleeve,
EasyStar,Polaris,Diablo3D,TheRegal,Stiry,Crossbow36, Drongo,Pluma,Zagi, Extra Nac,Nelly E , Micro DLG, F1A,F1Q

Odg: Nostalgija

Reply #22
hvala na savjetima,di bi ja moga uzet takvo neko olovo koje je vec oblikovano (bilo kao nos ili neka traka da je montiran ispod nosa)?
 Raspon krila je 2m
 glupo mi je da sad sam experimentiran,jer neman iskustva sa tin..bilo bi najgore da napravin nesto polovicno i da kad ga odlucin pustit,da padne i da se razbije :)
 ukupna tezina modela sa ovin utezima sa strane i onima u trupu je oko 590gr (malo vaga zeza jer je digitalna)
 jel ovo velika težina?
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Nostalgija

Reply #23
Mozda je bolje da umjesto na bocne stranice trupa usarafis jednu traku olova(fino aerodinamicki oblikovanu) na donju stranicu trupa, tj ispod nosa.
Ovo mi se čini kao najbolja ideja, a to se tako i radi na nekim modelima. Traka olova može se dobiti kod vukanizera
(dobro, nije ravna, ali se poravna kliještima)
ili kod vodoinstalatera (nekada su odvodne cijevi bile od olova).
Evo i slika kako,
puno uspjeha,
Damir

Odg: Nostalgija

Reply #24
Zanimljiva priča , puno sreće u daljnjim radovima i letovima : D
Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk 2


Odg: Nostalgija

Reply #25
Znaci radi se o f1a jedrilici sto znaci da je preteska sad i to imas viska gotovo 180g
JR9303,AlphaJet,J3,Blaze,SkyClimber,GreenSleeve,
EasyStar,Polaris,Diablo3D,TheRegal,Stiry,Crossbow36, Drongo,Pluma,Zagi, Extra Nac,Nelly E , Micro DLG, F1A,F1Q

Odg: Nostalgija

Reply #26
super,tek mi sad nije nista jasno jer ni neman toliko utega na njoj
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Nostalgija

Reply #27
Za tu vrstu jedrilice je minimalna masa 410 g. znaci najbolje bi bilo biti na toj masi ali i 20-30 g vise nije toliko lose no ti imas 180g viska, aj vagni rep tj. horizontalni stabilizator
JR9303,AlphaJet,J3,Blaze,SkyClimber,GreenSleeve,
EasyStar,Polaris,Diablo3D,TheRegal,Stiry,Crossbow36, Drongo,Pluma,Zagi, Extra Nac,Nelly E , Micro DLG, F1A,F1Q


Odg: Nostalgija

Reply #29
sta se tice trupa (onog uskog dijela sta ide prema repu), on je napravljen od neke cijevi plastične..stijenka je debela otprilike 1,5-2mm i mogla bi bit teska mozda 30-ak grama
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form