Skip to main content

Topic: Multirotor konfiguracija (Read 3496 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Multirotor konfiguracija

Opišite dijelove svog multirotora i popratite sa slikama!

Odg: Multirotor konfiguracija

Reply #1
 Frame: ZMR 250
motori: SunnySky x2204s KV:2300
ESC:ZTW-Spider-Series-12A-OPTO-SimonK
propele: GF5030, GF6030, RC timer carbon 5030
FC:  CC3D
UBEC:hobbywing 5/12V
prijemnik: FrSky V8FR -II // FrSky D4R-II 4ch 2.4Ghz ACCST Receiver (w/telemetry)
stanica:Turnigy 9XR
predajnik:DJT FRsky
baterija:turnigy nanotech 1.4 3S 40-80C // 1.3 3S 45-90C
kamera:mobius
video prijemnik:RC832 skyzone
video predajnik:TS5823 skyzone
monitor: 7inch HD LCD TFT 800x480
telemetrija:frsky FLD-02//low voltage buzzer :D

Odg: Multirotor konfiguracija

Reply #2
Pazi da nebi stvarno stavio ovaj RC832 kao predajnik. :P  Šala mala,bez zamjerke. :D

Odg: Multirotor konfiguracija

Reply #3
..pa zar se OPTO ESC-ovi mogu stavljat na multije ?

Odg: Multirotor konfiguracija

Reply #4
@ Nenad25 moze se stavljati opto ali onda trebas jedan bec za napajanje kontrolera  ;)
a ako stavis obicne a ne opto onda se precvika crvena zica na 3 esc . a a na jednom ne cvikas pa ti onda taj daje napajanje za flight kontroler  :)

Odg: Multirotor konfiguracija

Reply #5
... a, dali regulator napona može zamjeniti BEC ?
                                                                                                                                                                                              http://www.ebay.com/itm/2PCS-3A-DC-DC-Converter-Adjustable-Step-down-Power-Supply-Module-replace-LM2596-/371217504244?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item566e4997f4 

Odg: Multirotor konfiguracija

Reply #6
Nenad mozes tako nesto koristi, znaci da ima 5V, barem 1A najmanje. The beast nemoras cvikat zicu, mislim doslovno, ja ju obicno izvucem iz servo konektora, presavinem unazad i sa termbuzirom ili izolirkom, tak da ako ti opet nekad zatreba mozes spojiti

Odg: Multirotor konfiguracija

Reply #7
@sekile vidim iz tvog odgovora da si dobro shvatio koliko sam nespretan sa elektronikom. ali u ovom slučaju bio bi tako uradio, međutim ja imam ESC-ove sa BEC-om, a pitanje je bilo općenito kako bi nešto znao ako mi ikad zatreba. A ovaj regulator imam namjeru koristit za GIMBAL koji radi na 5 V
                                                                                                 hvala

Odg: Multirotor konfiguracija

Reply #8
Mislim da imam jednu dobru ideju, ali ona ovisi o iskusnijim multikopterašima. Naime postoji potreba nas početnika za otvaranjem teme sa objašnjenjem kratica, npr.RSSI DSM2/DSMX U/I senzor RPM senzor [/color]AMP senzor[/size] BEC, UBEC, SBEC, IMU, [/color]OSD,[/size] HUB itd ali i da početnici mogu postavljati kratka općenita pitanja koja muče većinu početnika ( ne postavljati pitanja kao npr koji motor da kupim ili koji ESC, ili koju kameru jer za to postoje zasebne teme ). Ovakva tema bi ovisila o likovima kao što su varadero, 4tm, George, sekile, razno 2008,itd, i neka me izvinu pametne glave koje sam izostavio ali nemogu navesti sve.


Odg: Multirotor konfiguracija

Reply #10
Ma sekile ja to najbrži put velim ali pa podrazumijeva se da se može i izvuci

Odg: Multirotor konfiguracija

Reply #11
e da, nisam znao da postoji ova tema. ali kao i da je nema. nema zainteresiranih. a možda je bio problem u tome što je zagorec sa srži problema  skrenuo temu na "gramatičke" probleme i na pravopis u elektronici. šta misliš dali bi pomoglo kada bi ja dao značenje onih koe znam i postavio pitanja za kratice koje neznam?

Odg: Multirotor konfiguracija

Reply #12
Da, tema je malo skrenula sa teme. U svako slučaju ako ti nije jasna neka kratica pitaj, uvijek ima netko tko je spraman pomoći, ili nadopuni temu sa kojom kraticon ili pojmom...
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Multirotor konfiguracija

Reply #13
neka bude tako. trenutno nemam neko konkretno pitanje, a kada budem imao ( a to će biti uskoro ) postavit ću ga u onoj temi a tebe ću obavestit u PM-u da posjetiš tu temu. Pa možda navedemo i druge, i tako vratimo temu u željeni tok. Važi ?

Odg: Multirotor konfiguracija

Reply #14
Naravno ;)
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.