Skip to main content

Topic: MW OSD 1.3- pomoc (Read 2975 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MW OSD 1.3- pomoc

Danas pokusao ubaciti MW OSD u Minim OSD, nisam uspeo, da li neko koristi multiwii osd?
Koristio sam Arduino IDE, FTDI Chip, nakon povezivanja sa racunarom, koje drajvere odabrati FTDI Ili Arduino? Sad mi OSD ne radi, failed to talk to bootloader je poruka koju dobijam.

Odg: MW OSD 1.3- pomoc

Reply #1

Vidim da se niko nije javio, ukoliko niko nije imao problem, super, a ako jeste, nadam se da ce mu ovo pomoci:


Problem sa "Failed to Talk to Bootloader" resen na sledeci nacin:
Nakon malo surfovanja, dodjem do zakljucka da je problem u FTDI, a ne u Minim OSD- u.
Takodje nadjem: https://ljck.org/unbrick_ftdi


Zakljucak: ukoliko nemate originalni FTDI cip, a preuzmete najnovije drajvere, sami ce te "zakljucati" svoj cip.
Resenje (kod mene je proradilo): uraditi deinstalaciju FTDI drajvera sa racunara. Skinuti stariju verziju drajvera i instalirati je. Nakon toga, FTDI "prica" sa MinimOSD- om.

Odg: MW OSD 1.3- pomoc

Reply #2
Evo da je osvjezim sa istim problemom, narucio sam tri osd-a. Prvi je radio ali je izgorio ejr sam ga spojio direktno na 12V iako pise da moze ali izgleda da ipak ne.
Narucim drugi i kao zalemiti cu dio jedan tako da radi na 5v i sve pet, ali ne mogu ga isprogramirati jer mi javlja istu gresku kao i @zbabic, sve moguce sam probao od arduina ftdi-a itd. I sad narucim opet novi i dalje ni on ne radi :(
radi se o Mavlinku 1.1v


http://www.ebay.com/itm/On-Screen-Display-Ardupilot-Mega-Mini-OSD-Rev-1-1-OSD-diy-drones-APM2-6-APM2-5-/111441802724?hash=item19f272f5e4:g:AcgAAOSwuTxV-Xlh

Odg: MW OSD 1.3- pomoc

Reply #3
Zamjenite rx i tx iz ftdi na osd. Te provjerite jel ste dobro selektirali atmrga cip u softu.

Odg: MW OSD 1.3- pomoc

Reply #4
Nop, vec testirano s tim :/

Odg: MW OSD 1.3- pomoc

Reply #5
Ste probali direktno spojiti na atmegu. Mislim na chip od osd.a ili na isp pinove pa obrisati eeprom pa staviti ponovno osd soft. Ak javlja gresku nekaj je u prekidu na chipu.