Skip to main content

Topic: Pomozite pravom modelarstvu (Read 28501 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #45
Ja ne osuđujem nikog u kojoj god grani modelarstva ali istina,
nema više tema o avioncekima ni helijima ni autima ajde u brodovima se ekipa malo probudila.
Pa evo molim sve da pokušaju postat nešto, projekte, recenzije bilo što.
Da ne kazem da je dio ekipe odusto od foruma uopće.
Nebudem sad nabrajao ali zna se.
Kaj je najbolje najaktivniji je sad Mario mt po ovom pitanju.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #46
Ja se slazen sa autoron teme u potpunosti.
Ali to sta se foru svea vecinon na multirotore mi ne smeta i smatran da je to zbog linih avionasa,koji ne objavljuju nista  :P
Ni meni multirotori nisu zanimljivi,al bi isto volia bocnit jednog za udrit neki snimak ili sliku u nekon "tijesnon" okruzenju.
I istina je da su jednostavniji za prakticirat..meni osobno treba cilo popodne pripreme i sutra isto cilo popodne do veceri da bi letia avion na prikladnon mistu..i skoro 100km moran prec u oba smjera  :)
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form


Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #48
Pola godine je prošlo i nakon analize ove tematike moram konstatirati, da je situacija sa "pravim" modelarstvom
[attachimg=1]
odnosno forumom gotovo nepromijenjena...  :-\ U međuvremenu pojavile su se 1 ili 2 teme koje sam popratio, a sve ostalo meni nezanimljivo...
razmišljam možda nebi bilo loše da se forum FlyFreak preimenuje u DronFreak  :-X 

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #49
Stanje na forumu odražava stanje na livadi, ništa drugo....
Trudio sam se s avionima ali badava trud kad nema letača...

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #50
Ima samo nisu nametni kao ovi new age dron flyers

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #51
Ima i nekih kojima se neda pisat build log :-X :-X :-X , kao što sam ja. Nije da se ne leti ali je činjenično da je nekako lakše izvadit minija iz ruksaka malte ne na bilo kojoj lokaciji (Jarun npr) i odvozit par krugova da prsti ostanu u igri.
Premda sam i sam ljubitelj avio modela da se razumijemo i još uvijek su mi na prvom jestu ali........
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #52
Izgleda da sam glup unatoč doktoratu...

Dakle "pljuni" po vozačima multija unatoč tome što su aktivni???? Umjesto da to bude poticaj i put onima koji se bave drugim oblicima ovog hobija. Pa nije radi multija lošije npr.  gliserašima... Atraktivno je i to je razlog većoj popularnosti.

Nakon par multija pripremio sam Zagija (thx Olav) ali mi stoji u garaži jer zahtjeva više pripreme. A quad mi je stalno u kolima.

Dakle nisu multiji ugušili druge, nego se drugi slabije trude. Back up your winners!
Jazz FPV/DDG (pokojni) , QAV500 clone, SpiderHex clone, RCX H250CF PRO 3K FPV, Zagi, Quanum wisp 110, Lantian LT210. QX90

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #53
Mala ispravka: ne "vozači" - PILOTI (ili Aviatori) da se Zed i Denis ne uvrijede (Krešo neće on je dobar).
Jazz FPV/DDG (pokojni) , QAV500 clone, SpiderHex clone, RCX H250CF PRO 3K FPV, Zagi, Quanum wisp 110, Lantian LT210. QX90

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #54
Nagradno pitanje - što je to pravo modelarstvo i tko je to pravi modelar?

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #55
Znam što je bilo kada sam ja išao u tadašnju Narodnu tehniku. Izrada modela po nekome nacrtu ili iz glave od dostupnih materijala. Kako tehnologija napreduje tako se i sama grana modelarstva širi pa bi tu svakako uvrstio i multi rotore.
Samo što bi naravno tu povukao neku logičnu granicu između RTF (DJI......) i recimo Naze 32 i pripadajućih komponenti. Nije isto modelaran netko tko iskešira 1000 baksa za DJi (opet) i onaj tko provede izvjesno vrijeme googlanju po netu i forumima koje komponentne međusobno uparit, pa sve to složit da na nekaj liči (neko teh znanje)  i na kraju da i leti (podešavanja).

ili jednostavnije

DJI  - operatori,vlasnici

Zagi, mini, Canadair, Taxi, Cirus, Lahor..... - modelari


DJI sam samo naveokao primjer jel ne znam za niš drugo ;D

 
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #56
Nagradno pitanje - što je to pravo modelarstvo i tko je to pravi modelar?

Definicija –aeromodelar ??
 
 1.   Graditelj—Natjecatelj 
 (zna konstruirati ,napraviti, ureglirati, poznaje aerodinamiku malih brzina, materijale, itd—aktivno se natječe  !! )
 2.  ** bio nekad Graditelj + sve prethodno,, ali zbog posla tj. nedostatka vremena
 kupuje modele !!
 3. Modelar nostalgičar—nekad davno** gradio ,natjecao se,jasan mu je Bernoulijev zakon ,korak elise,itd itd! Tuguje za prošlim vremenima,kad je i termika bila bolja nego ova danas !!
 4.   Graditelj ---- Hoby,sta ( sve predhodno pod 1.. ali se ne natječe )
 5.   Tajkun--- Natjecatelj – sve prethodno pod 1.-nema pojma ! ( Čuo za aviomodelarstvo,svidjelo mu se i usput pokušava biti prvi,,gdje stigne !!
 6.   Tajkun—Hoby,sta  ( nema pojma ,pod 1. –kupuje , lomi, uči pomalo, ubija vrijeme,)
 7.   Internet modelar – Nezna ništa od navedenog ,visi na forumu i pametuje !!
 8.   …..Modelar „teoretičar „“—nikad na tekmi,,a sve zna …. Nikad od njega modelara !
 9.   …..LIK—Likovi !!! ?? ( šta god to značilo )??
 10.   ......
 
 
 Nap. Svaka sličnost sa stvarnim osobama ili događajima je sasvim slučajna !!
 

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #57
@ spx
nema tu uvrede, treba puno sranja napravit da bi me netko uvrijedio  ;D
i neznam zasto se opet pljuje po multijima? kaj mi nismo modelari isto kao i svi vi iako nemamo vijune?

znam napraviti quad iz nule, ubiti od zamisli u glavi, do crtanja, rezanja, pa do maidena (ok neznaju svi ovo) ali ipak pitaju tu na friku i trude se sloziti nesto, sve je to hobi
 prvi quad sam napravio pomocu malo karbona, felxe i busilice, a ima nas jos koji su tak poceli
 pomognemo uvijek bilo kome kada treba, znanjem i dijelovima

je, ok kuzim da vas malo jebemo sa multijima ali sta ces, svijet ide dalje a strast prema njima ne popusta

vozao sam autice prije, isto tako i glisere, sad mi na polici stoji 3k€ jerbo svaki vikend kazem budem malo popelao autic i nakraju samo odem sa frendovima i sa gusto se vozikamo, rejsamo

di ces bolje, sve su to gusti

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #58
@ spx

vozao sam autice prije, isto tako i glisere, sad mi na polici stoji 3k€ jerbo svaki vikend kazem budem malo popelao autic i nakraju samo odem sa frendovima i sa gusto se vozikamo, rejsamo

di ces bolje, sve su to gusti

Ovo smo mogli rijesiti, ovako tebi ostao autic, a jedino sto vozim su vrata od ormara koji je cura uzela....  :D

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #59
 :D :D skupi nesto sitno para pa se dogovorimo  8)