Skip to main content

Topic: Zašto kod Rc turbine imati UVIJEK pp aparat!!!!! (Read 5106 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zašto kod Rc turbine imati UVIJEK pp aparat!!!!!

Evo sranja koje ne želim da se ikome dogodi. Ja ga uvijek imam sa sobom.
moja preporuka je imati Co2 aparat. Još bolja stvar je imati bocu dušika sa mlaznicom za ispaljivanje. S obziorm da ja imam i jedno i drugo, to je moja topla preporuka.

Nije mi jasno na snimci se vidi PP aparat koji uopće nije upotrebljen :o :o :o :o :o

RC jet fire

Odg: Zašto kod Rc turbine imati UVIJEK pp aparat!!!!!

Reply #1
...dobro skriven ispod stola.

Odg: Zašto kod Rc turbine imati UVIJEK pp aparat!!!!!

Reply #2
jel mi se to cini ili ga ovaj još dodatno zalijeva sa kerozinom


heheheehe




koji likovi.... mogo je još netko stradat
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Zašto kod Rc turbine imati UVIJEK pp aparat!!!!!

Reply #3
koji likovi...

a aparat ispod stola, vjerojatno prazan, kao ono "ma kad se kom zapalio model..., daj ne budi curica!"


Odg: Zašto kod Rc turbine imati UVIJEK pp aparat!!!!!

Reply #4

pa imali smo i mi slucaj zapaljenja....


ako covek malo koristi mozak svjestan je zakaj su rekli da treba biti 1,5 km dalje od naseljenog podrucja.....

zamislite zapaljenu buktinju koja padne na balkon zgrade u centru grada.
a sve se svelo da bi samo htio par dobrih fotki grada napraviti.


LIPO Battery in fire



Mustang P51 burned in fire
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Zašto kod Rc turbine imati UVIJEK pp aparat!!!!!

Reply #5
da, da  daleko od naselja.  Ja bih svoj model osigurao prije letenja, to je za sigurno. To su dvije litre kerozina koje kad ruknu nekom u dvorište  zapale kuću, auto, ili šumu bez problema! Tog me stvarno strah najviše kod jeta. Otkaže stanica koja je kupljena kod najjeftinijeg nabavljača iz kine ili slično. Jetovi navodno imaju sva RX-a u sebi za svaki slučaj otkaza jednog.

Odg: Zašto kod Rc turbine imati UVIJEK pp aparat!!!!!

Reply #6
da to je mali problem kod jetova...u Austriji na jet mitingu na kojem smo bili nitko nije letio jetove sa stanicom od najjeftinijeg kineskog proizvođača. ;) Mislim da su se cijene viđenih stanica kretale od 1000-1500 eura naviše, a prijemnici su bili milina za vidjeti...naravno isto vrlo jeftini..inače na mitingu je lik skršio jednu deltu u šumi..to je bila lijepa lomljavina no na sreću nije došlo do zapaljenja..to bi planulo ko barut a dok bi se došlo do te šumu trebalo bi ipak vremena...nego lukas s čime se kerozin najbolje gasi?
 
lp
 
Toni  

Odg: Zašto kod Rc turbine imati UVIJEK pp aparat!!!!!

Reply #7
Jetovi navodno imaju sva RX-a u sebi za svaki slučaj otkaza jednog.

jesi vidio ovo?  dvije stanice i dva receivera u igri, pa ako nešto otkaže, imaš potpunu redundanciju (voziš na slave, pa ako on crkne, trainer preuzima automatski)
http://www.flyfreak.net/elektronika-i-baterije/trainer-mod-a-razlicite-stanice-i-jos-bezicno/msg29763/#new

imaš i one dvostruke ubec-e (primaju i odvojene batke) s takvim sustavima si ipak sigurniji,
prijmjer od jeftine marke, vjerojatno ima i skupljih izvedbi
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14464

Quote
The Dual 8A UBEC controller instantly switches to the second UBEC in case of a short, burnout, or power loss (faulty battery).
The LED indicates #1 or #2 UBEC live status, over voltage (short) or low battery voltage.
The TURNIGY Redundant Dual 8A UBEC can be connected to one or two battery packs and provides redundancy
in the case of an electronic, connection or battery failure.
In most cases UBECs fail when an FET burns, shorting the circuit, frying your battery and cutting power to your receiver.
This system prevents that by keeping the circuit open and switching source to the second UBEC and battery.


Pa aparat, ili više njih bi bio obavezan dio opreme za svakoga tko leti jeta.
Evo neki filmić što sam dobio na mail nekidan, aparat je u blizini i spreman za akciju. BTW model stvarno juri.

http://www.index.hr/video/film.aspx?id=9851

ja imam aparat u autu iako nemam jeta :) nek se nađe, za sada nije trebao, no kako se krenulo i s nitro modelima, nebum dvaput rekao da ne pregrizem jezik  :D  ;D


P.S. Lukas, vidljivo je da se ova pali sama, ne mora ju zavrtiti starterom izvana, ali jel to on ima neki autostart aktiviran da sam pali turbinu ako zakaže u letu?
jer mi se čini da i kada je sletio, da ovaj motorić nju cijelo vrijeme pokušava zavrtiti na mahove(ali nema goriva valjda),
pa se ovaj žuri odpojiti batku... ili sam zabrijao ?   ;D

Odg: Zašto kod Rc turbine imati UVIJEK pp aparat!!!!!

Reply #8
...nego lukas s čime se kerozin najbolje gasi?
 
lp
 
Toni

Suzama!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Uglavnom u ovakvim slučajevima prah, Co2 ili Halon (koji je kod nas zabranjen).
Ja navijam za CO2.
Ja sam kod svojeg motora napravio sustav za ubacivanje Dušika po tlakom od 10 bara u komoru za sagorijevanje. Ali to samo dok je na zemlji. Djeluje trenutno i izbacuje plamen iz komore i guši vatru trenutno. Nema nikakve štete na motoru , sve savršeno. Razvijam i sustav za imati to u modelu ali za to je potrebno imati mjesta radi boce koja je pod tlakom. Stvar je kod mlaznjaka da će u bilokojem slučaju sumnjivog rada motora (porast EGT-a, nagli pad RPM, slaba baterija , gubitak signala stanice i slično) FADEC staviti rad motora u FAILSAFE mod tj. rad na relantu ili ga potpuno ugasiti. E sada, ako ostane goriva u komori ono će i dalje goriti te ga kompresor sa svojom vrtnjom možda i neće ugasiti. tu nastaje problem što onda imaš goreći plamen u motoru koji je nekontroliran i masu modela je tako izgorilo. A plastične mase i balza su poznati materijali koji ne gore kao što je prikazano u prilogu.

Odg: Zašto kod Rc turbine imati UVIJEK pp aparat!!!!!

Reply #9



Pa aparat, ili više njih bi bio obavezan dio opreme za svakoga tko leti jeta.
Evo neki filmić što sam dobio na mail nekidan, aparat je u blizini i spreman za akciju. BTW model stvarno juri.

http://www.index.hr/video/film.aspx?id=9851


odličan filmić, ovo letalo više sliči projektilu nego avijunu, gledano ovak pitam se kako možeš kontrolirati let ovakvog projektila, imam osjećaj da tip već napamet vozi...