Skip to main content

Topic: NITRO MOTOR (Read 6381 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NITRO MOTOR

Pošto sam novi sa nitro motorima znaci nemam iskustva sa njima,a htjeli bi ja i kolega zapoceti sa njima, pa mi treba par savijeta, kako gdje i šta,   koja elisa itd
 radi se o ovom motoru!  Hvala ekipi!

Odg: NITRO MOTOR

Reply #1
To je mala Enya, solidan motor za svaku namjenu. Nisu stekli osobitu popularnost u ovim krajevima, vjerojatno zbog toga što su u Njemačkoj bili popularniji OS proizvodi.

Više na: http://www.enya-engine.com/index_E.htm

Za početak uzeo bih gorivo sa 5-10 % nitrometana i elisu 8*4.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: NITRO MOTOR

Reply #2
 :( odličan motor za  slupat model
1.kupiti pouzdan motor koji neče crkavati  obično pri poljetanju na  visini od 5 metara nakon toga slijedi  stoling  naginjanje modela u starnu preko krila  i lapapa ode model u komade
2 koji je to motor------ OS MAX - ax,fx,la
3 zakaj baš os max ZATO KAJ  VAM  SE  NEBU  DESILO  DA CRKNE  U ZRAKU  ILI   ILI ONO POD TOČKOM 1   tj. nebute  slupali  model zbog toga kaj  je motor crknul  TI MOTORI  SE LAKO POŠTELAJU I NEMATE  STALHU POTREBU ZA DODATNIM  PREŠTELAVANJEM MOTORA
govorim to  iz iskusta  I U NAJBOLJOJ NAMJERI   to govori i moj  nick DEVASTATOR
dobar dam ISTO TAKO I  dobro mečem
magic 3d --FUNTANA V2 --OS MAX 46 AX

Odg: NITRO MOTOR

Reply #3
AKO JE  ENYA   TO  BI  TREBAO  BITI  DOBAR I POUZDAN MOTOR -JAPANSKA KVALITETA
dobar dam ISTO TAKO I  dobro mečem
magic 3d --FUNTANA V2 --OS MAX 46 AX



Odg: NITRO MOTOR

Reply #6
litra ricinusa i 4 litre metanola, to je sve sto ti treba za domace gorivo. jsa koristim samo to i nikakvih problema nisam imao, cak sam zadovoljniji s domacim, a cijena galona domaceg u odnosu na kupovno iznosi 1/3 cijene.
struja zakon, nitro USTAV


Odg: NITRO MOTOR

Reply #8


 Bok.  EEwan  je dobro savjetovao za gorivo.  Izbjegavaj sintetiku jel koliko vidim --motor nije novije

 proizvodnje ----  brže se habaju jer je nitro daje više snage ali prilično skračuju vrijeme ukupnog

 rada motora.   Što se tiče propova kombinraj  7x5 ili derivate oko 8x4 . sve ovisi kakav je model

 i koje gorivo koristiš. još nešto ----propovi od klipnih i elektro nisu isti ---da se ne zezneš pa staviš

 za elektro.                              ??? ???     Eto i mog 100-tog posta -  ??? ???
Nemam snage da razmišljam.

Odg: NITRO MOTOR

Reply #9
hala grunf, nazalost nemam za nitro elisu ,  mislio sam ga samo upaliti i pustit ga da malo radi sa elisom 8x4 elektro, dali bi mu to skodilo?
 sto se tice goriva gdje se moze kupiti metanola i ricinusa?

Odg: NITRO MOTOR

Reply #10


 ricinus ----apoteka------kod nas skup sport

 mentanol ---mogu ti ja nabaviti ----10 l 120kn--čisti medicinski za dalje neznam---teško se nabavlja

 jer je deklariran kao otrov i opasan.

 za elisu onda bolje stavi išta slično ali za klip jer elektro bu se raspo što može biti vrlo opasno
Nemam snage da razmišljam.




Odg: NITRO MOTOR

Reply #14
ja ga dobijem, a bilo je za kupiti u firmi velekem.

sjetio sam se da ima ricinusa i kod leo modeli.
struja zakon, nitro USTAV