Skip to main content

Topic: Katana (Read 8931 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Katana

Evo da se malko pohvalim stigao je i četvrti član moje eskadrile - Katana  ;)
Spec:
Wing Span: 1075mm (42.3in)
Length: 860mm (33.9in)
Wing area: 21sq.dm
Flying Weight: 900g~1000g

Ovaj put carina me nije mazila pa su mi izbili 200 kn.  :'( :'( :'( Ali zahvaljujem mojoj majci što mi je platila carinu  :-* :-*. E sad najinteresantniji dio  :'( :'(
Na carinu je stigao još u prošli ponedjeljak dakle 20.02. U utorak dobijam papir od njih da pošaljem faxom račun što sam ja i napravio odmah ujutro oko 9.00 sati te ih nazvao da pitam je li sad sve ok. Ona kaže je sutra je kod vas. Čekam u srijedu i ništa. Četvrtak ponovno nazovem i ona mi kaže pa nemože to tako brzo doći??? ::) Razdaljina Osijek - Vukovar je 35 km  >:(. Petak oko 12.00 sati ponovno zovem da vidim gdje je problem. Javi se lik i nema pojma o nekom avionu. Na slušalicu čujem pita ostale oko sebe jer šta znaju o nekom avionu. Nitko ništa. Čujem preko slušalice on ih pita: "šta da mu kažem?" I onda se javi neka ženska i kaže meni: "gospodine vi ste nama poslali krivi račun. Mi ovdje imamo samo mač koji se zove Katana"  ::) ::)
Ja joj kažem gospođo nije to mač nego model aviona u djelovima, otvorite pa vidite  >:( >:(
Kaže ona: "pa gospodine Katana je mač"  :'( :'(
Kažem ja njoj pa kako ste mi onda na pozivu po carinskoj prijavi u opis robe napisali MODEL - AVION. Tajac  :-X. Samo je rekla doći će vam avion u ponedjeljak i to je to.
Toliko o profesionalnosti u poslu.

 



Odg: Katana

Reply #1
LOL, da ne znam kakvi su ne bih ti vjerovao, ali nikako ne sumnjam u istinitost ove priče  :D
Sviđa mi se Katanica, koji setup ide gore, nitro pogon?
MAK Zapad


Odg: Katana

Reply #3
Najs, samo čini mi se da bi ti ovaj motor + ovaj prop mogli zadati malo problema, jer dobit ćeš možda 100tinjak grama više potiska od AUW mase modela...
MAK Zapad

Odg: Katana

Reply #4
Što bi bila tvoja preporuka za motor + elisa?


Odg: Katana

Reply #6
Dobro ti robi kaze,motor bi ti mogao biti pre slab tj.prema mojem proracunu i jest.Najme prema mom proracunu tvoj motor radi na 9160 ok/min i sa propelerom 10x5 daje 1.11 statickog potiska.Posto je tvoj model tezak cca 1000g +baterija+motor+regler+servaci to se penje na oko 1.5kg sto znaci da tvoj model koji je by the way predivan nebu nikam,a u najgorem slucaju bu,al u smeche.Stoga ti preporucam da odaberes neki drugi motor.

Pozdrav

Ivan

Odg: Katana

Reply #7
Ipricavam se ali nisam vidio robiev link.Taj motor je mnogo bolji odabir

Odg: Katana

Reply #8
Hrenovka, model bi trebao imati AUW masu od oko 1000g (tak piše na hobbykingu, al ajde moguće je i nešto više, ajmo reći 1100)
Znači s ovim prvim Draženovim setupom model bi se možda i odvojio od zemlje, ali za jedan akrobatski model je to premalo potiska.
A ako ideš recimo na ovaj NTM motor, uzmi 50A ESC (ispod toga ne)
MAK Zapad

Odg: Katana

Reply #9
No s tim motorom takodjer uz prop 11x5 dobivas naknap potisak tako da bi preporucio veci prop npr 12x6 dobivas 1.6kg potiska ili cak 13x7 2.2 kg potiska

Odg: Katana

Reply #10
Pa da,sto sam krivo rekao,u specifikacijama pise da je prazan model tezak 900-1000g znaci da s tim motorom koji je odabrao nebu nikaam,a k tome jos bi trebalo uracunat i masu ostalih komponenti

Odg: Katana

Reply #11
No s tim motorom takodjer uz prop 11x5 dobivas naknap potisak tako da bi preporucio veci prop npr 12x6 dobivas 1.6kg potiska ili cak 13x7 2.2 kg potiska

S 11×5 bi trebao dobiti oko 1800g potiska ugrubo, 12×6 je možda i malo previše za ovaj model jer nije 3D, već klasični akrobatski.
12×6 se stavlja na 3D modele istog raspona, nema nikakve logike stavljat to na ovu Katanu, a 13×7 je nešto prebrutalno i nema veze s mozgom. Ajde još da si rekao 13×5, ali i to je puuuuuuno preveliko... A i vjerojatno bi mu zapinjalo za travu

Pa da,sto sam krivo rekao,u specifikacijama pise da je prazan model tezak 900-1000g znaci da s tim motorom koji je odabrao nebu nikaam,a k tome jos bi trebalo uracunat i masu ostalih komponenti

Napisao si da bi AUW model imao oko 1500g, a AUW model ima 900-1100g. Pročitaj sve ispočetka i jasno bu ti da si krivo napisal. Pazi kaj pišeš jer bi mogao zeznut čovjeka
MAK Zapad

Odg: Katana

Reply #12
Sory stari ali napisao sam da je model tezine 1000g prazan,a 1.5kg sa baterijom i ostalim komponentama  :)

Odg: Katana

Reply #13
 :)
Kužim ja tebe kaj si ti mislio hehe, ali AUW znači all up weight, ili kak su napisali na HK flying weight, znači model + servači + motor + esc + baterija je oko kile ;)
MAK Zapad

Odg: Katana

Reply #14
Ponovio ja proracun,posto vise ni sam sebi ne vjerujem... S propelerom 11x5 tocno 1.12kg potiska pri temperaturi zraka 0 celzijevaca,a sto se temperatura vise penje manje potiska dobivas