Skip to main content

Topic: Što mi se dogodilo??? (Read 5302 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Što mi se dogodilo???

 Letio sam jučer na dosta vjetra i ne baš preniskim temperaturama. Dizanja bilo. Probam Nelicu podignuti na minutu. Solidnih cca 100-150 metara. Šest minuta savršenog nosa u vjetar, jedrilica teška, upravljiva bez problema. Odjednom naglo dizanje nosa, poniranje i sa poluokretom tako dva puta. Apsolutno neupravljiva. gledam, nevjerujem i već zbrajam štetu. Dvije bake šeću po nasipu. Umalo zadnja šetnja. U trećem poniranju sama se zbog brzine počela izvlačiti i pri samom izvlaćenju zapinje uškom za travu i u okretu staje. Nemrem biliviti i ne puštajući stanicu prilazim modelu. Probavam upravljati, SVE RADI.

Baterija u stanici Spektrum dx6i na 5V, baterija na modelu 13002s nakon toga dopunjena sa 450mah, stanica poslije toga vozila drugi model bez problema do krajnje vidljivosti.
Da li je uzrok tome mogao biti odašiljač mobilnog operatera 150m zračne linije od mjesta leta, ili da gubitak signala pripišem prijemniku, koji sad radi. Može li biti uzrok kakav izboj pošto mi je i mobitel tada bio bez signala?
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Što mi se dogodilo???

Reply #1
da li su se oko tebe izmjenjivala plava žuta i zelena svjetla...

 ;)
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Što mi se dogodilo???

Reply #2
Ni crveno, ni plavo ni žuto, čisti BLACKOUT!
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Što mi se dogodilo???

Reply #3

Da li je uzrok tome mogao biti odašiljač mobilnog operatera 150m zračne linije od mjesta leta,
Da, vrlo lako !
3. harmonik mreže GSM 900 na 2,7 nije dovoljno blizu 2,4, ali unutar snažih elektromagnetskih polja, pogotovo usmjerenih mikrovalnih veza (kakve imaju čak i vodovod, HEP i HŽ) prijemnici za RC nemaju šanse, jer njihovi krugovi podivljaju bez obzira na frekvenciju.
Izbjegavati bilo kakve bazne stanice i difuzne odašiljače.
Damir


Odg: Što mi se dogodilo???

Reply #5
Ukoliko je ko u sljedećem postu puno sreće u reklamaciji.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Što mi se dogodilo???

Reply #6
Evo, testiram, probavam , pokušavam shvatiti i za sad me put vodi ka jednoj stavci: Izgleda da je moj željeni, teškom mukom kupljeni AR6250 za karbonske trupove otišao u vječna lovišta. Tijekom navlačenja i prepikavanja kontakata počeo je blinkati, gasiti se, bacati servaće u predefinirani safe i indicirati gubitak signala crvenom diodom.
Malo kasnije sve ok pa ponovo.

Srećom je Nelly pretrpjela samo neznatnu štetu, a i one dvije bakice još su na životu.
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Što mi se dogodilo???

Reply #7
NEeeeeeeeeeeeee,
kod 2,4 to ne moze biti,smetnje su iskljucene samo ne znam da li kod Spektrum radi sa Frequenz Hopping kao Futaba,
cini mi se ne ali to Diogen bolje zna,siguran sam da kod Futabe to nemoze da se desi,
dva puta sam proletio kroz dalekovod pod naponom,jednom pod veoma blagim kutem pa je putanja bila 70-tak metara

Odg: Što mi se dogodilo???

Reply #8
Kolega mi je na dobrom putu da uzme spektrumovu stanicu, pa ću onda pokušat bindati prijemnik kod njega. Javim rezultat, a od reklamacije vjerojatno ništa jer je prije pola godine kupljen na Ebayu
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Što mi se dogodilo???

Reply #9
Kolega mi je na dobrom putu da uzme spektrumovu stanicu, pa ću onda pokušat bindati prijemnik kod njega. Javim rezultat, a od reklamacije vjerojatno ništa jer je prije pola godine kupljen na Ebayu
Probaj s popravkom možda u pola cjene dobiš novog raspitaj se!
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Što mi se dogodilo???

Reply #10
Kome to poslati na popravak?
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Što mi se dogodilo???

Reply #11
u njemackoj imas zastupstvo za Spektrum,potrazi na Google,
ako ne ja poznam dosta tih koji bi mogli pomoci,pokusaj pa ako ne kazi

Odg: Što mi se dogodilo???

Reply #12
Ma kakva Njemcacka.
Mi smo do sada sve slali u USA, em je bolji service em su sve rjesili djabe.

poznavajuci Njemce sigurno bu ti nekaj naplatili :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Što mi se dogodilo???

Reply #13
pa posalji meni u usa
 a ja cu progurati da se brzo napravi,eventualno zamijeni

novi kosta bez popusta ca.80$

Odg: Što mi se dogodilo???

Reply #14
Pa sto ne kazes...imam ja puno stvari kaj bi ti poslao...a ti samo forwardiras u Hr :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24