Skip to main content

Topic: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm (Read 56723 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #180
Ma napravis sipkicu izmedju lijevog i desnog komada i nema pucanja. Dobro, vjerojatno ce na tvrdjem slijetanju puknut avion ali eto :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #181
tome kriv si što sam kupio svoj model tako da eto možeš se smatrat kumom mog modela  ;D

još da srepflera prebacimo na dark side i to je to,
stefano je tvrd orah, ali ak saša dogura još jednog benzinca na travicu pored dosadašnja 3, možda i on popusti.  ;D  :D

a glede trapa, ak bu ovaj slab, palo mi na pamet da dva komada spojim postojećim šarafima u sendvič, to bi trebalo biti bulletproof onda :)

 :D :D :D :D

Tesko zabu u vodu otjerati.  :)

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #182
danas je fino puhalo i to s boka, pa se vježbalo crosswind polijetanja i sletanja,
sve ok prošlo, trap ko nov, ne pokazuje znakove popuštanja.  8)  a opet nije prekrut da model odbaci od tla.

mjerio sam napokon potisak s ovom crnom Metts elisom (+spinner+kaputaž za look) http://www.flyfreak.net/motorni-modeli/hk-sbach-185cm-dle-30ccm/msg140770/#msg140770
i iznosi 7.1 kg na travi, pri 13°C i 7000 o/min,
možda bi bilo preciznije za mjerit na asfaltu di nema tolikog otpora za kotače,
ali pošto ide u hover u zraku, znao sam i prije da je iznad AUW 6.2 kg.
uskoro ide ona bowmanowa karika unutra pa bu dobio još na max turaži malo.

stigli su i oni lakši servači, ali ih nisam stavio jer onda moram skidati prop, kaputaž i maknut balast sprijeda, da podesim CG.
za sada letim ovak, dok ne zatopli, pa onda na dijetu :)

eto, bio i saša sa svojom mrcinom pa smo pričali kak bu uskoro još pokoja pila bila složena i onda bumo već ozbiljno ugrozili elektraše na travici  :D  ;D  :P

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #183
Kolko je na kraju tezak model sa svime?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #184
Važi, trimam :)

Hi Tome , zanima me težina Vašeg modela sa gorivom,ako može .Hvala i LP

stigla je i ručna vaga pa napokon izvagao model,
http://www.goodluckbuy.com/double-precision-0-10kg-5g-10-45kg-10g-electronic-portable-digital-scale-.html
u zraku visi na elisi nešto malo ispod ful gasa, to sam provjerio prošla dva leta, tako da sam znao da je sigurno lakši od potiska motora, koji je negdje oko 7kg.
a idući put na livadu bum izmjerio i koliki je točno potisak.


uzeo sam duplo lakša serva za rep, isto jako skupa.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=23921
pošto su sadašnji 58g svaki, a ovi 34g,
to bi bila ušteda od oko 50g daleko iza na repu, a u nosu blizu CG-a bi moglo značiti oko 150g manje balasta
(sada ga imam oko 300grama, nisam vagao, samo stavljao dok ne dobijem CG).

pa bi na kraju to moglo biti oko 200g manje u zraku.
ako se odlučim za izmjenu jasno, i ovak eto dobro leti, pa možda ni nebum niš prčkao  :D

pa vec je napisao
strong, light and cheap - choose two

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #185
ulovio malo vremena pa skinuo prop i kaputaž,
te: - skinuo auspuh i cilindar
      - promijenio stock kariku za frank bowmanovu
      -promijenio stock svjećicu(s kojom se i razrađivao motor na mineralnom ulju) s NGK CM6
      -stavio novi dihtung auspuha
       -napravio rupu na poklopcu dijafragme te zalemio cijevčicu, crijevo sproveo do u trup di je tlak bliži atmosferskom od onoga u kaputažu, inače radi velikih rupa za ulaz a nikakvih za izlaz, se lako poremeti smjesa kada model juri zrakom, a na tlu je ok. vidjet ćemo hoće li biti promjene
       - maknuo 333g balasta iz nosa, bez da sam mijenjao ona serva u repu, to mi se nije dalo jer su manji od postojećih pa mi trebaju pločice od vitroplasta da ne upadnu u model kroz veće rupe od starih...

vidjet ćemo trebam li mijenjati i gume one u karbu ili bu radio ok. ipak je prošla god dana, pa tko zna...
nisam expert za benzince pa se nadam da će upaliti i ostati u komadu nakon ovog mini remonta :)

onaj mali bijeli ficlek je kao cijeli Saletov Beast, samo u manjem pakiranju pa stane i pod sic  :D  ;D


Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #186
Na stranu skromnost Tom , Ti jesi expert ....vidi se iz svih Tvojih postova...neka, nama će biti lakše kad se usudimo letjeti ''velike igračke''.LP
Mes
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

 

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #187
ne cini li nova karika taj motor opet nerazradjenim?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #188
...nama će biti lakše kad se usudimo letjeti ''velike igračke''


2 Mes: velike je lakše letjeti nego male ;D
zato starci vani po svijetu i lete modele od 2.5-3m, em ga bolje vidiš, u zraku je pitomiji, nema naglih iznenađenja i poskakivanja ako ne diraš palice,
sporiji su u pravilu,
samo kod slijetanja i polijetanja su priča za sebe pa treba drugačije nego s deproncima od pola kile.
ali mi se sviđa što ako se ne razbiju, izgledaju jednako novo izvana i nakon godinu i više dana.
dok stiroporci dobiju 'ožiljke' od korištenja i slijetanja u travu(kad nemamo uređene travnate piste koje to ne rade malim modelima...)
i bacanja po podu i bunkeru... ovi su ipak visoko od tla na svom podvozju pa ih to ništa ne dira :)

2 Ivan: valjda, ali bolja je od stock, već ih ima tu i par na forumu s vrlo pozitivnim iskustvima nakon zamjene. kamoli vani.
           pa sam,naravno, morao i ja probati    8)
           samo eto danas pada li ga pada pa ne mogu ni zakurblati da vidim jel ok sjelo sve.  :-\


Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #190
Ma to je to ,sada radi vec kao singerica i da nema potreba za razradivanjem, posto je to vec dobro razraden motorcek!

Najbitnije je da je klip razraden dobro zajedno s cilindrom. karika je vec na svom mjestu, pa nema potreba razradivati tako da izbaci iz auspuha pola karike i klipa van!

Sada ce pila biti dosta snaznija!

Jako dobar posao doktore!

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #191
@Tom , Uhhhhh da mu je bilo poletit.... ;) :)..skoro ti je felgu iščupao... ;D..LP
Mes
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #192
Sad na pistu i u zrak :D sretno modelčeku i puno sati leta ti želim.

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #193
Thnx ekipa.
morao sam igle postelati od nule. Zavrtio pa krenuo od stock postavki.
jer nije dobro radio s novom karikom u pocetku.
evo novih end pointova
Ler gas 1190 rpm
WOT     7000 rpm
S 19x8 Metts drvenim propom.
Jos sam pod mostom pa cu doma usporediti sa starim fotkama.
ali mislim da sam dobio nesto okretaja, tj i snage onda  :-)
Jasno malo sam odvrtio jos HSN nakon toga da u zraku nebu suh.

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #194
Budu i okretaji jos s vremenom porasli!