Skip to main content

Topic: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded) (Read 42575 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #90
Tnx  ;) ;)
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #91
Hvala na info ekipa, konektori i baterije naručene.
A naručio sam ipak i druge motore sa više kv, pa ćemo vidjeti.


pozz




Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #92
dali je neko probao ove baterije na mikračima ? po speckama djeluju ok ali volio bi misljenje iz iskustva
Turnigy nano-tech 350mah 1S 65~130C Lipo Pack

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #93
Stigla napokon i CM275 kamera i razlika je ogromna. Dakle, sa TX03 se jedva odlijepi od zemlje, a sa ovom leti super.
Prema specifikacijama TX03 ima 6g, a ova CM275 samo 3,35g. Mislim da je to za sada najlakša kamera na tržištu.
Očigledno je da za ovako male quadiće svaki gram čini veliku razliku. Slika sa TX03 je možda za nijansu bolja, ali za letenje po kući je sasvim OK.

U međuvremenu su stigli i novi motori i baterije, ali prvo sam htio vidjeti koja je razlika samo s kamerom.



Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #94
Ja imam iskustva s tim E010 (ili JJRC H36 - to su potpuno isti quadovi)  i CM275T kamerom - nisam bas pratio thread, pa ne znam je li netko vec preporucio, pa ako nije ja cu: nabavi jedan Furibee F36 i u njega preseli E010 plocu ako zelis upravljati npr. Devo kontrolerom (ili koristi F36 s originalnom plocom ako nemas Devo ili neki kontroler na koji se moze bindati E010 jer deviation firmware jos nema podrsku za F36 za Devo). F36 okvir je laski za gram, a F36 motori su cini mi se 16000Kv i nose i kameru od 4-4.5g bez problema. Od kamera koje idu na vrh ploce quada preprocujem FX789T (ja je imam na F36, slika je prefektna i daleko bolja od CM275T, trosi malo struje i 25mW je tako da nije sve u tezini vec je nesto i u jacini transmitera, a i upotrosnji struje samog TXa - CM275T trosi jako puno tako da za motore ostaje malo i onda se sve skupa jedva odlijepi od zemlje ili prebrzo trosi - imat ces malo minuta na stock bateriji ili ce ti vrlo brzo poceti gubiti snagu tj. nakom mozda 2 minute neces ga moci bas odrzati u zraku vec ce poceti padati kod brzih skretanja u zavojima... vidi ovdje mjerenja: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=565212 - CM275T je ekvivalent Boldclash F01).

Ja sam se "navukao" na tzv. "low profile" buildove gdje je i kamera naprijed tako da gore nema nista i moj E010 u F36 tijelu s F36 motorima tanak je kao original i sa 150Mah 45C baterijom (preporucujem 45C jer daje veci protok struje da se opsluzi i kamera i motori i time sve radi puno bolje) tezak je 22g i ide do 3m i 50 sec. po kuci (ako "nagarim" onda 3:30) i bez problema uleti ispod ormara ako ne pazim... Koristim Boldclash F02 - malo manje trosi nego CMT275T, slika je isto tako-tako, ali je odlicna za "low profile" izradu.

Inace, kamera koja trosi najmanje struje i omjer tezine i potrosnje je najbolji je cini mi se Eachine EF-02 - ali ima obrnuti polaritet ako se koristi neki drugi konektor osim onog s kojim dolazi  pa treba paziti.

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #95
Sad to sve lijepo leti, ali imam smetnji u slici. Kakav "filterčić" da napravim da to popeglam, a da ne natovarim puno grama?

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #96
To su neki tzv. -"pololu" filteri koji se dodaju na transmiter ili kameru (ne znam tocno gdje u lancu idu) - ali sve te combo kamere to vec imaju osim ako nije pregorio ili je preslab... Ja recimo imam dvije  CM275T (Boldclash F01 - ista stvar s drugom etiketom :) ) - jedna radi OK i na Furibee F36 i na E010, a druga samo na E010 - na svim ostalim quadcopterima na koje sam je stavio ima smetnje - na tom primjerku ili taj filter ne radi ili je slabiji pa "probija" cim su jaci motori...

Uglavnom pogledaj pololu filter i kako ugraditi ako ti se da "zezati" s tim - mislim da je to previse posla posebno dodati na combo - ne znam ni da li moze - treba vidjeti na youtubeu... Ako radis sam cijeli sklop (kamera, transmiter itd.) onda imas puno tutoriala za to (ukljucujuci i kako se dodaje filter).

i da - ima jos jedna opcija - pogoniti kameru s drugom baterijom i nece biti problema (ako se razdvoji napajanje, onda nema smetnji -  ne pitaj previse zasto jer nisam elektronicar  :-X )   - negdje sam procitao da je netko koristio LiPo iz bluetooth slusalice za napajanje kamere - te baterije su oko 1.5g sto daje na tezini, ali ta CMT je taman toilko laksa da s LiPo iz bluetootha dobijes otprilike tezinu klasicne AIO kamere,a nemas smetnje bez obzira na filter i jos uz to baterija koja pogoni motore ne trosi se na kameru pa vjerojatno imas i duzi let... Nisma probao jer nemam bluetooth slusalicu... Imam samo male baterijice iz FQ777-124 nano drona, ali te su malo vise od 2g pa mi je to pretesko...

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #97
Preporuka za neki jeftini whoop? Gledam između ova dva E013 i E010S. Kolko sam shvatio E010S ima F3 Brush Flight Controller kojeg je moguće konfigurirati (imati acro mod), i moguće voziti na stanice Flysky/Frsky, dok E013 je tako kako je...? Ali i razlika je u cijeni za pola. Koja je vaša preporuka (neki treći?)
E013

E010S

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #98
Ako ti se bas oce nesto s receiverom za tvoju stanicu, onda ti u najbolje ic na brushless jer se meni se cini da su svi ti whoopovi debelo precijenjeni od kad je dosla Mobula 7 za 85-90 dolara (brushless, radi na 2s, cudo za po kuci i po vani).



Ako ti ne smeta onaj mali stock kontroler (ja sam na svog zalemio antenu sa starog rutera i ide 200+ metara i kroz sve zidove u kuci), Eachine e011c/JJRC H37 (oni s Djedom Mrazom) su ti svim dovoljni. Imaju 7 mm motore i mislim da nijedan drugi nema vece stock, znaci tesko ces dobit vecu snagu i na ovima od 60+ dolara, a moguce je flashat fc za acro. Za 12 dolara (i manje ako si strpljiv i ulovis neki popust) i jos maksimalno 15 za AIO kameru od oko tri grama dobijes isto ko i sa e010s pro, ako ne i bolje. Jos si nabavis neke 45c baterije (meni su na 6mm 260mah ipak malo teske, 150 bi bile bolje, a na 7mm nisam stigao probat) ili neke ozbiljnije (navodno su MyLipo iz Njemacke top top kvaliteta).

Eachine E011C
https://banggood.app.link/lKV2encuMR


Caddx Beetle V1
https://banggood.app.link/2DVXPCJuMR

JMT Split
https://m.aliexpress.com/item/32924412120.html?


5PCS Eachine E010-0006 150MAH 45C
https://banggood.app.link/l6l4jjjvMR


Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #99
Zapravo kameru (600TVL) i transmiter (TX5813) vec imam i radi ok. Al me zanima da ovi kao E011C ili E010 nemaju neke "dummy" fly kontrolere koji se ne mogu flashati? Koja je raslika izmedu E011 i E011C?

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #100

Koliko je tezak transmiter? Ta kombinacija ti je mozda teska za ovakvu upotrebu.

https://www.youtube.com/watch?v=VRfEtujo7K0 Nisam previse ulazio u to i pokusavao, ali moze ih se flashati.


Usporedbi ti je pun youtube, a pretpostavljam da razlike nema, jedino C ima zvucnik hahaha.

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #101
Ako hoces Silverware acro, onda zanemari E011 jer mislim da ta ploca vise nije kompatibilna (mislim da je izasla nova serija s drugacijim hardwareom i da se stara vise ne moze nabaviti).


Dakle, ako zelis jeftini Silverware acro brushed whoop, uzmi radije BWhoop B03Pro + neki AIO za FPV + STlink za flash. Nema lemljenja nicega (kod E011 moras lemiti da bi mogao spojiti STLink)  sve se spaja na konektore - od kamere do flashanja. No ti whoopovi kortse bayang protokol tako da ti treba i multimodul za TX koji to podrzava... Ili uzmes AlienWhoop Zero i neki od drugih zeljenih receivera, ali onda imas jos dosta posla sve to pospajati


Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #102

Jesi siguran za ovo za novu plocicu? Ja sam negdje procitao da 011 sad dolazi sa istom plocicom kao i 011c, a prije je imao drugaciju, a jedina razlika je raspored pinova pa nekima nije radio stlink dok nisu drugacije pospajali.


Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #103
Sad zbilja nisam siguran - morao bih pogledati na RCGroups... Ma, prestao sam pratiti E011 od kad sam presao na B03. I svakako bih radije preporucio B03Pro (a moze i B03 standardna s barometrom) plocu jer ipak je 100% kompatibilna sa Silverwareom jer je i Boldclash prodaje kao Silverware kompatibilnu... :) A cini mi se da je isti gyro gore, koliko znam (a to je najvaznije jer taj MPU-6050 je odlican)

http://www.boldclash.com/boldclash-bwhoop-b03-pro-micro-drone-p92.html <- na eBayu se moze naci i puno jeftinije, a i moze se kupiti zasebno - posebno okvir za 2-3 USD, ploca se moze kupiti zasebno za 7-8 USD, pa jaci Boldclash 19000kv 7x16 motori (zapravo su oko 17000kv sto je skroz OK :) ), a mozda i kamera s canopyem koja odmah pase na quad: http://www.boldclash.com/boldclash-b06-05-f02h-camera-vtx-aio-800tvl-5-8g-25mw-48ch-clear-canopy-4-5g-55-44-16mm-p128.html - tako da se moze proci i prilicno jeftino ako se ide "na dijelove"

Odg: Tiny whoop (Blade inductrix upgraded)

Reply #104
Nije bolje onda uzeti nesto tipa tiny6 koji sve to podrzava bec prckanja po quadu? Dok sve pokupujes kaj je potrebno za namjestanje dodes do cjene gotovog...