Skip to main content

Topic: Uvoz stanice - RITT dozvola (Read 35501 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #90
Krivo si procitao...

Do 300 Kn ide bez carine ako PRIVATNA osoba BESPLATNO salje privatnoj.
Njemu je stanicu poslao ducan.

Ne carini se roba do vrijednosti 160 Kn

Ubuduce citajte sa razumjevanjem.
pa ako nisi primjetio da recimo kinezi sa HK ne pisu da salje pravna osoba nego neki čing čong čang pa znaci da salje kao fizicka osoba i s time ti valja ovih 300KN, isti slucaj je i sa RCTimer, pise da je posiljatelj neka picketina kosooka, znaci opet nije ducan ili bilo kakvi oblik pravne osobe

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #91
da, a na carini su svi redom debili koji nakon 10000 pošiljaka to nisu shvatili...

gnoji se po temi bez veze, robi1 je čovjeku poslao sve što mu treba za izvaditi dozvolu i bok

(btw, nakon 10 važenih dozvola, on je prvi koji je dobro pročitao propis u vezi izdavanja dozvola)

saksa kad ti naplate carinu, ali ako bolje razmisliš više je stvar u tome da smo svi naviknuli da stvari prolaze bez carine

isto tako dozvola hakoma je tu sa razlogom, i na 5 dozvola košta 40 kn/kom, ja si to mogu zorno prevesti kao dve kutije pljuga

ako i ja gnojim, nek admin riješi moj post






Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #92
Ako je iz hobbie kinga obicno pise da osoba (Ping Pong) salje osobi (meni) kao, gift, dok je vrijednost posiljke koja se koristi u svrhe vracanja love ako se posiljka izgubi.
Mislim da to zapravo nema veze, nego vece posiljke zapnu a manje ne bez obzira sto pise.
Mozes se ic inatit na carini ali to vjerojatno nece rijesiti slucaj. Moje iskustvo je bolje suradjuj.
Dok za posilkje sa Infinityja pise da salje ducan. Pa opet prolaze ako su male.
Tako npr prodje FBL koji je 300$, a zapne kabina koja je 30$.
I ne zaboravite da se davanja (PDV i carina) placaju i na postarinu, tj na vrijednost robe FCO carinska ispostava gdje je stalo.
RiTT dozvola je zapravo administrativna taksa, kao kad predajes zahtjev za izdavanje putovnice pa moras nalijepiti taksene marke. Nema smisla pokusavati to izbjeci. To su novci od kojih drzava zivi, a carinikov posao je da ih naplati. Jedino sreca moze pomoci, APP ...

Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #93
Ljudovi, gdje nabaviti declaration of conformity za Spektrume?
MAK Zapad

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #94
Skini Uputstva, obicno tamo ima stranica koja kaze da je u skladu sa EN nomama, to posaljes mailom u RiTT agenciju i oni ti kazu jel mogu izdati dozvolu. Nemoj kupovati stanicu prije nego to provjeris.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #95
Hvala, našao, u svakim uputstvima je na predzadnjoj stranici (ako nekome pomogne)
MAK Zapad


Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #97
Hvala ti.
Te sam podatke i ja nasao ali nitko ne odgovara na mail pa cu ih morati nazvati...

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #98
danas podigao petu stanicu po dozvoli (od 8 ukupno)  ;D
-kad sam dizo četvrtu, pita me carinik: "koliko vas ima pod istim krovom", a ja: "ima nas", pa kaže on: "ne može više", a ja: "ide 5 na dozvolu", a, on: "onda će to biti zadnja"
-danas teta na carini gleda 4 potpisa i kaže: "ne znam koliko može na ovu dozvolu", a ja "5", a ona: "to vam je onda zadnja, nemože više!", a ja: "znam, zadnja" (na ovu dozvolu), a onda se bacila na HK-web da provjeri cijene, da li se slažu s ukupnom računom.

btw. danas su bili posebno nabrijani na račune (krivotvorene) i prijetili carinskim prekršajima 3500-4000kn, jedna cura ode u suzama i pričaju kako ekipa briše prvu cifru, mjenjaju brojke i sl.

eto, toliko za sada ;)

 

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #100
HAKOMU ne treba ništa, samo tvojih 200kn  ;) jer oni već imaju većinu certifikata u bazi (ako je takav već uvezen).

Inače procedura je: nazoveš ih ili kontaktiraš mailom,  pošalju ti ZIP sa formularom za ispunit i uputama za uplatu, faksaš im ispunjeni formular i uplatnicu i onda čekaš dozvolu doma ili odeš po nju u Jurišićevu ako ti se žuri.

Ali u tvom slučaju nazovi i provjeri trebaju li za taj tip. (Ako nitko još to nije uvezo, onda bi te moglo koštati malo više)

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #101
A tako! U redu, hvala. Javim kako je prošlo!

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #102
Dakle... Imam problem. Dotična stanica HK-310 identična je kao i Graupner XG-6i, ali je HK prodaje pod drugim imenom, a uputstva i izjava o suglasnosti su od XG-6i.
Trebam EC Declaration of Conformity baš za HK-310, a toga nema nigdje! :'(

Poslao sam HK-u mail u kojem sam zatražio izjavu o suglasnosti baš za tu stanicu i sad čekam...

Ima li tko kakvu ideju što bi još mogao napraviti? Osim preklinjanje ljubaznog gospodina u HAKOM-u...  :-[

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #103
Moj slučaj je zahtjevao poziv preko mobitela sjedištu Futabe :D U JAPANU!!!
Ako te to tješi... :D :D

Probaj još kopati po netu, ili uzmi taj od graupnera pa upotrebi maštu (PC).

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #104
Dakle... Imam problem. Dotična stanica HK-310 identična je kao i Graupner XG-6i, ali je HK prodaje pod drugim imenom, a uputstva i izjava o suglasnosti su od XG-6i.
Trebam EC Declaration of Conformity baš za HK-310, a toga nema nigdje! :'(

Poslao sam HK-u mail u kojem sam zatražio izjavu o suglasnosti baš za tu stanicu i sad čekam...

Ima li tko kakvu ideju što bi još mogao napraviti? Osim preklinjanje ljubaznog gospodina u HAKOM-u...  :-[

Izjavu o suglasnosti ili izjavu o sukladnosti?  ;) znam da znaš samo da druge ne zbuni...
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika