Skip to main content

Topic: Uvoz stanice - RITT dozvola (Read 35495 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #105
Mislim na izjavu o sukladnosti, da... Hvala!  :)

Moriaty, baš si me utješio!  :D

Smislit ću već nešto... Ako ne ovako, onda moram od HK-a dobit nekakvu potvrdu s kojom bi ih uvjerio da su ta dva uređaja ista.  ::)

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #106
Prošao sam kroz sve postove i nisam vidio svoju stanicu koja čeka na carini...

Stigla mi je Hobbyking HK-6DF i treba RiTT odobrenje...
Naravno prije kupovine nisam išao za time da je potreban CE Declaration of Conformity.
Kopao sam po Netu i izgledno je da za tu stanicu nije nikada izdan CE Declaration of Conformity.

Što sada? U paketu osim stanice ima i drugih goodies-a...
Da odem na Carinu - ponizno i donesem RiTT potvrdu za neku drugu stanicu?
Kaj je sa ostlim stvarima u paketu? Neka si uzmu stanicu, neka mi ostave ostatak...

 

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #107
Prošao sam kroz sve postove i nisam vidio svoju stanicu koja čeka na carini...

Stigla mi je Hobbyking HK-6DF i treba RiTT odobrenje...
Naravno prije kupovine nisam išao za time da je potreban CE Declaration of Conformity.
Kopao sam po Netu i izgledno je da za tu stanicu nije nikada izdan CE Declaration of Conformity.

Što sada? U paketu osim stanice ima i drugih goodies-a...
Da odem na Carinu - ponizno i donesem RiTT potvrdu za neku drugu stanicu?
Kaj je sa ostlim stvarima u paketu? Neka si uzmu stanicu, neka mi ostave ostatak...

Ako nemaš dozvolu za stanicu, nećeš moć dobit ništa iz paketa, nego se sve skupa vraća nazad od kuda je i došlo, a onda se možeš natezat s HK-om da ti vrate lovu i sl...

Nema smisla da nosiš dozvolu za neku drugu stanicu, nema teorije da ti to prođe. Dozvola mora bit baš za tu stanicu, imenom i prezimenom!

Pošalji upit na HK i poslat će ti CE Declaration of Conformity kao što su meni upravo sada!  ;D


Ako će nekome trebati, evo:

[attach=1]

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #108
Ako nemaš dozvolu za stanicu, nećeš moć dobit ništa iz paketa, nego se sve skupa vraća nazad od kuda je i došlo, a onda se možeš natezat s HK-om da ti vrate lovu i sl...

Nema smisla da nosiš dozvolu za neku drugu stanicu, nema teorije da ti to prođe. Dozvola mora bit baš za tu stanicu, imenom i prezimenom!

Pošalji upit na HK i poslat će ti CE Declaration of Conformity kao što su meni upravo sada!  ;D

Koliko im je trebalo vremena da ti odgovore? Kako si ih kontaktirao (direktno mailom ili preko njihovih support stranica)?

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #109
Nema više mailom. Preko njihovih support stranica...

Trebalo im je cca 2 dana.

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #110
Upravo sam dobio certifikat...

Samo...
Ja mislim da to oni štancaju kako im se hoće... Tipa: Yes, yes... Naziv modela + PDF printer - evo certifikata...
A i nigdje se ne spominje u tom certifikatu - Direktive 1999/5/EC

Jel bu to dovoljno za dobivanje dozvole za uvoz?

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #111
E, to ćemo tek vidjet. Ja se nadam da neće bit problema.

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #112
Ipak se varam. Ovo navedeno NIJE dovoljno za izdavanje odobrenja.  >:(

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #113
To sam si nekak i mislio...
Ništa, neka nam HK isprinta deklaraciju koja je dobra...  ;D

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #114
Nažalost dečki neče Vam HK isprintati CE deklaraciju za taj model s direktivom 1999/5/ce.

Ja sam ovih dana dobio paket na carinu i isto se natezao s HK za deklaraciju za HK-T6A V2 sa direktivom 1999/5/ce za HAKOM i nisam je uspio dobiti nikako, tada sam našao nekog lika u njemačkoj koji u manualu ima DEKLARACIJU koja je odgovarala pa mi je skenirao i poslao. U hakomu su mi rekli da odgovara i izdali su mi odobrenje, naravno  nakon uplačenih 200kn. Pa ako je netko zainteresiran za tu stanicu neka se javi!
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #115
lijepo, no nebudi p. i uploadaj to što ti je švabo besplatno poslao.  :)
tako već ima za skinuti u ovom topicu za par stanica.

onaj tko treba preko gotove dozvole neka ti se javi za proviziju,
a tko bi radio svoju, neka isprinta to od švabe kao i ti.


edit: pa stari, to se kaže 'ne budi p., daj ovo ili ono', ne vidiš smajl iza toga???? što se duriš odmah.  :-X
ne uzimam ja nikakve provizije, niti uvozim stanice, vidio sam da tako rade drugi, preusmjerio par kolega njima, i ljudi su im zahvalni,
jer plate npr 40kn i dobiju pravo na uvoz, pogotovo za jeftine stanice tipa turnigy 9 di je dozvola skuplja od same stanice.
ne moraju dati 200, a onaj tko je platio 200 se pokrije na kraju i svi zadovoljni,  no to nije bitno sada.

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #116
Prvo i osnovno TOMISLAV - bezobrazan si pa kad se naučiš kulturi onda počni odg. na moje postove. Jer neznam od kuda ti da sam p. što bi mogao i ja za tebe reći, a jesam li ja u svome postu spominjao proviziju ili uslugu da nekome pomognem. Idući puta zaobiđi moje postove a svojim prijateljima kojima radiš usluge uzimaj i dalje proviziju, HVALA!

edit: Ok Tomislav, možda sam malo burno reagirao - ali da me se naziva p.! Morao sam na to reagirati pa makar si ti veteran kako kažu svi koji mi šalju poruke! Kako bi se ti osiječao da ti ja počnem tako pisati da si ovo ili ono a tek sam došao i još te niti ne poznam. Ali ok evo kako kažu trebam se ispričati,  pa moje isprike Tomislav!
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #117
Pa nemoj se odmah ljutiti  Smoukey, vjerujem da Tomislav nije mislio niš loše , tek da šeraš ono što imaš pa ako nekome posluži ..... super.
I tvoja informacija je hvale vrijedna ali fali ono "share".

Budi mi dobro i uživaj


Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #118
Potvrđujem ovo što je Smoukey napisao - HK vam neće izdat valjanu deklaraciju ni za HK-310, niti nakon dužih pregovora.
Stanica se vraća nazad i nadam se povratu dijela novca.

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #119
Možeš li nam  poslati link koji si dobio iz hobby kinga (ce ddeclaration of conformity) za tu stanicu, možda ti mogu pomoći prijatelju!!! Znam kako ti je ravnih 5 dana sam se dopisivao s njima na chatu i objašnjavao im što trebam - strašno!!!!
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.