Skip to main content

Topic: Razlika u Solo Pro II i Bravo SX (Read 4969 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Razlika u Solo Pro II i Bravo SX

Reply #1
Bravo SX je nesto stabilniji, ima kvalitetniju stock bateriju i nesto vise optoran na sudare. Mana mu je sta kazu da je fuelsage dosta kompliciran za skinut. Isto tako, ima nesto jaci repni motor. Mislim da baterija mozda mrvicu krace traje na njemu ali nemoj me citirat za ovo zadnje.

Moje informacije nisu iz iskustva nego se jako puno informiram u ova 2 helikptera u zadnja 2 tjedna.

Odg: Razlika u Solo Pro II i Bravo SX

Reply #2
Ono što sam ja negdje pokupio,  da je solo tiši i da bravo ima nešto jači glavni motor, ali da čak paše u solo-a. Tako nešto.

Odg: Razlika u Solo Pro II i Bravo SX

Reply #3
Ma taj Bravo SX izgleda zaista odlično, pa me je zanimalo, a nisam našao ništa konkretno o tome. Ipak, mislim da se baš i ne isplati s obzirom na cijenu jer malo više dođe solidna 450-ka.

Odg: Razlika u Solo Pro II i Bravo SX

Reply #4
nesto bas i nisam siguran da ej razlika izmedju SX i 450 mala, narocito dobre 450,

a onda jos uracunas baterije, punjac i stanicu (sto moras nabait za 450) pa ispadne zanimljiva razlika za platit.

Pa kad dunes nekoliko puta pa obracunavas dijelove i cekanje itd itd.

Imam 450 doma (posteni) i letim solo pro (za sad) i cini mi se dobra vjezba za prelazak s igracke (solo pro, SX i slicno) na helic 
tko leti vrijed, tko ne leti ne vrijedi, GRUNF

Odg: Razlika u Solo Pro II i Bravo SX

Reply #5
jedno pitanjce vlasnicima solo pro v2 od kad sam ga kupio neki dan vozim ga a on se sav objesio na jednu stranu,zvao ducan a oni kazu da je to normalno zato sto zadnja elisa vuce na svoju stranu gdje se nalazi pa se nakrivi,ali bez brige...tako je glasio odgovor

e sad jel to bas normalno mada mi se cini da nije ili u cemu je stvar...

Odg: Razlika u Solo Pro II i Bravo SX

Reply #6
Heli ti stoji obično pod 5-10% nagibom zbog elisa. To je normalno za FP heliće da budu malo nakošeni.

Odg: Razlika u Solo Pro II i Bravo SX

Reply #7
nego jos jedno pitanjce u vezi solo helija, skretanje u onu stranu u koju je nagnut ide savrseno dok u ljevu kada ga lagano krenem okretat samo se obrne i tesko da ces ga fino moc provozat kao u desnu,trimo sam ga u ljevu ali onda i onak nakosen u desno ide na ljevo i nikako to dovest u neki balans da kod voznje skrece fino

jel to netko imao problem i kako je rijesio???

Odg: Razlika u Solo Pro II i Bravo SX

Reply #8
jel bi netko znao ovo rijesiti u postu prije

Odg: Razlika u Solo Pro II i Bravo SX

Reply #9
To je normalno i skoro svi micro FP helici ti to rade.

Naime, kad on skrece u desno repni motor poveca brzinu i rep se podize ( dogadja se efekt slican kao kod malih koaksijalaca, ali u manjoj mjeri ), heli se naginje i krece prema naprijed.

Kod skretanja u ljevo dogadja se suprotno, motor usporava i rep se naginje pa se vuce unatrag.

Ipak, Bravo SX (Solo Pro sa fuelsagom, dakle scale oklopu) nema tu karakteristiku iz neobjasnjivih razloga, mozda radi tezine ili motora ali nitko jos nezna tocno.  Tako da Bravo SX jos najbolje ljeti.

Odg: Razlika u Solo Pro II i Bravo SX

Reply #10
Evo, prije koji tjedan stigao je Bravo SX i moram priznat da sam se ugodno iznenadio. Heli je vrlo upravljiv, stabilan i "poslušan", a trup djeluje dosta čvrst i kvalitetan s obzirom na tako malu letjelicu + scale look je za 5!
Leti dosta brzo i okretno, a s obzirom na dual rate, može ga se letit i prilično mirno u hoveru.

Pogodan je i za noćno letenje jer, osim što je opremljen lampicama (ona bijela svijetli dosta jako), u mraku mu svijetle i sablje, skije i repni prop!  ;D
Uz malo UV svijetla, ostavlja impresivan dojam!

Iako sam na početku bio malo skeptičan, sada ga toplo preporučujem!  ;)

Odg: Razlika u Solo Pro II i Bravo SX

Reply #11
Zakon, napokon netko i njega uzeo. To moramo vidjeti na nekom susretu soloista ako si za.

Odg: Razlika u Solo Pro II i Bravo SX

Reply #12
Ofkors!  ;)