Skip to main content

Topic: 3d batix extra 330 (Read 3904 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

3d batix extra 330

jel mi moze netko rec dali je ova baterija dobra i dali mi netko moze nac punjac za nju na hobbykingu?http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9273

 

Odg: 3d batix extra 330

Reply #2
ako je to ta extra na koju ja mislim ... od deprona ... jako ti je bitno za let da je sto laksa ... svaki gram igra ulogu ... preporucio bih ti 3S 1000mAh
koja je laksa 40-ak grama :)

Odg: 3d batix extra 330

Reply #3
hvala puno za punjac :D ma neboj se ti za grame letjet ce ona makar je moro gurat :D

Odg: 3d batix extra 330

Reply #4
naravno da ce letit ... vjerojatno :) to je akrobatski model ... i svaki gram je bitan za dobar let i izvodjenje raznih akrobacija ... ja sam slicnu glupost napravio i nije valjalo ... preporucam ti da prihvatis moj savjet ... govorim ti iz iskustva a ne iz zajebancije :)

Odg: 3d batix extra 330

Reply #5
ok hvala na savjetu

Odg: 3d batix extra 330

Reply #6
Letiti će da... ali moja preporuka uzmi manju.

S rc groupsa lik korisit bateriju E-tec 1200mah 3s ona ima 25grama po ćeliji sve skupa ima ispod 100grama.
Imaš baterija i baterija.
Thunderpower koju imam 1320 3s koja stane u malog trexa 250 gdje inače ide 800mah je teška svega 90grama. Ista takva s hobby kinga ti je 130grama otprilike.
S većom baterijom dobiti nećeš puno.

Ja bi uzeo nešto do maximalno 1000-1200mah.

Sve preko toga s nekim teškim i jakim motorom nema smisla jer nemaš pokretljivost toliku.
a onda se javlja opcija 2S.

Moj izbor za depronce do 95mm(profil) je do 1000mah na 2S ako je aerobatski(paziš pri odabiru motora) ili do 800mah 3S ako je 3D.
Tako i tako svi ti avioni su oko 300grama maksimalno kad ih nakraju složiš. A motori dovoljni za njih su do 50 grama koji su tako i tako dvaput-triput previš(3D letenje to iskorištava).
Ako hoćeš da ti avion iskoči iz prop hanga ko raketa. Bez pravog motora i s 1500mah 3s baterijom od 133grama po meni teško. A i nepotrebno.

Tu se javlja i potreošnja ampera ne?

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2069
Ovaj mali hextronik 24grama vuče 8A full otvoren i ako imaš batku od 800mah 3S imaš 6 minuta gasa do daske. A ja na 3dbatix diablu sam znao po 10 minuta se vozat. A bio je s 640mah 3s Electrifly 15C batkom a ona ti je oko 55grama ;) ;) voila uštedio si 100 grama na batki, tj trećinu aviona na izboru batke.

 

Odg: 3d batix extra 330

Reply #7
ako je to ta extra na koju ja mislim ... od deprona ... jako ti je bitno za let da je sto laksa ... svaki gram igra ulogu ... preporucio bih ti 3S 1000mAh
koja je laksa 40-ak grama :)
kad ne čitam, čovjek sve rekao u jednoj rečenici :D :D :D

Odg: 3d batix extra 330

Reply #8
aha hvala svima na savjetima a koliko traje da se napuni?

Odg: 3d batix extra 330

Reply #9
e dali bi mi netko od vas mogo nac sve potrebne djelove na hobbykingu? sa punjacem i dali netko od vas ima neku stanicu na prodaju?

Odg: 3d batix extra 330

Reply #10
znate svi kako stoje krila na 330? ono ravno naprijed a ono nakoso sta se reze nazad,sta se moze dogodit ako mi oto nakoso bude naprijed a tavno nazad?