Skip to main content

Topic: Pomoć oko FPV (Read 3166 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pomoć oko FPV

neznam kako ovo spojit, već me hvata panika

Odg: Pomoć oko FPV

Reply #1
ne vidi se na slici , a predpostavljam da je ono mini osd ...


na njemu ti ljepo pise video in i vodeo out ... dakle izlaz iz gopro spojis na video in , a video out spoji na tx ... i to je to ....



dx9-xd8-gobac630

Odg: Pomoć oko FPV

Reply #2
Zahvaljujem na trudu, ali nije mi pomoglo jer toliko je i meni jasno. Pa da razjasnim.Na gornjoj slici je slikovito prikazan moj problem, a na donjoj je grafički prikaz mog trenutnog emocionalnog stanja. Gornju sliku je moguće povećati jer je dovoljno velika (175 kb), ali  ipak , to je DJI  iOSD mini.
Ali tamo su 3 komponente; KAMERA, TX, iOSD, i svaka ima AUDIO IN, GND, itd. Ali kako da spojim te tri komponente sa žicama koje imaju samo 2 kraja.( npr. ako jedan kraj žice koji je na konektoru stavim u TX, a drugi u kameru, OSD će ostati van igre). 
Napominjem da sam šeme na Googlu vidio


Odg: Pomoć oko FPV

Reply #4
Nije ti jasno, jer ti je drvoholding dobro napisao. Pusti to kaj imas na konektorima i kaj je jednostavno za postekati. Treba malo lemiti i radit ce. Sigurno ima shema na webu.  ;)
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: Pomoć oko FPV

Reply #5
Evo sheme pa ako ima pitanja deri.....


Odg: Pomoć oko FPV

Reply #7
4tm POŠALJI MI SVOJU SLIKU - UOKVIRIT ĆU JE I DRŽATI NA RADNOM STOLU

Odg: Pomoć oko FPV

Reply #8
 :) 
ugodno letenje....

Odg: Pomoć oko FPV

Reply #9
provjera - za svaki slučaj !

Odg: Pomoć oko FPV

Reply #10
To je to..... :)

Odg: Pomoć oko FPV

Reply #11
hvala

Odg: Pomoć oko FPV

Reply #12
Javi mi Nenad25 kakav je taj mali transmitter :)
Jel imas goggles ili display?

Odg: Pomoć oko FPV

Reply #13
za napajanje ne moraš koristiti Y spoj mase, jer ti je odna malo nezgodno kada nategneš svaki kabel u svoju stranu, kameru, osd i vtx...
probaj pa buš vidio

možeš koristiti i onu masu što si ju omotao gore lijevo, sve je to isto na PCBu na kraju.
dakle odlemi npr video masu iz OSDa prema vtx-u i tamo lijevo gore ju zalemi, a na crveni konektor od batke ostavi kako si sada zalemio.

tako će biti elegantnije i vizualno, i praktičnije jer će se moći svi kabeli ispružiti max

Odg: Pomoć oko FPV

Reply #14
naručio sam prije 20 dana (bangod ) displej i još mi nije stigao, verovatno zbog kineske nove godine kasni.
kad isprobam transmiter, javit ću ti, ali nemoj  očekivat najmanje 15ak dana.


Dr.Tom prelemit ću i postavit sliku da provjerimo jel to to, ne toliko zbog provjere (jer mislim da sam shvatio)  koliko zato što ionako nemam što radit dok mi ne stigne monitor