Skip to main content

Topic: Gdje je nestao oglas? (Read 16336 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Gdje je nestao oglas?

Reply #15
recimo,nekulturan i oglas za obrisati je oglas tipa:

imam doma elektricnu stolicu na kojoj su elektrizirani trolovi s oglasnik dijela foruma, dajem je u dobre ruke, ima li zainteresiranih?

pa se zainteresirani javi na PM:e ja bas znam dva tri trola i elektrizirao bi im ganglije pa bi dao TOLIKO za nju...

..i krene trgovina..

no neeee, to nije ok, nikako, nemoze tako..jel?

 :D :D :D


ili samo jedva cekate operaciju svojeg mozga(trolovi) s oglasima u kojima ce biti neka cudna cijena pa da pametovaje bez granica pocne..jer ajmo odrediti pravilo da MORA biti cijena kako bi bili sigurni da ce se trolovi prehranjivati redovito  ;)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Gdje je nestao oglas?

Reply #16
kaj se i prodano briše?

Bez obzira jer je prodan ili nije ako nije po pravilima postan se briše.
Prvi korak je pročistiti oglase koji nisu pravilno postani i to ću riješiti danas i sutra.

Obavezan naslov teme:
K:Naslov - za kupujem
P:Naslov - za prodajem
M:Naslov - za mjenjam

Obavezno navesti CIJENU za svaki oglas.


Drugi korak će biti bumpanje oglasa ako se ne pridržava ovoga ali to će se u hodu riješavati:

Zabranjen je relisting (ponovno stavljanje istog oglasa) radi pojavljivanja na prvom mjestu.

Bumping - dozvoljen jednom tjedno.
(Bump - nova poruka nevezana za oglas samo radi podizanja na vrh, primjer su smajlici, zovite, jos uvijek prodajem i sl., bump se ne smatra spuštanje cijene, odgovaranje na pitanja ili dopuna oglasa)



lp

Marjan
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Gdje je nestao oglas?

Reply #17
Mislim da ipak nisi u pravu, pogotovo kad generaliziraš.
Prvo zato sto vrijeđaš ekipu s drugog foruma, uključujući mene.
Nijedan od nas dvojice nije onaj tko bi trebao govorit tko je mjerilo vrijednosti u ikojoj rubrici, ti zbog svog agresivnog pristupa, ja zbog malog broja postova.

U pravilima foruma piše da je oglas bez cijene nevaljao.
Oglasnici su na ogromnoj većini foruma najuređenije rubrike i osobno su mi mjerilo rada admina na forumima.
molim da oproste svi jer NE generaliziram vec se sprdam izmedu redova. ako imalo procitas s razumijevanjem sto pisem jako dobro je razvidno kome je to upuceno.

kaj se tice dropbike-a,dodoh,vidjeh i nikad vise.uzivajte samo tamo.ako je tebe uvrijedio tekst, i ako se osjecas debilnim trolom koji nema kaj drugo raditi vec srati po drugim oglasima, onda za tebe ne vrijedi sljedece: ispricavam ti se ako si se nasao prozvanim za DB forum ;)

najte ovo shvacat osobno.ovo je rasprava, forum i svi pisemo kaj nas volja. niti koga vrijedam ni ista.lazem. vrijedam i mrzim debilne trolove kojih ima koliko god hoces.i stajat cu uvijek iza toga.ostali pliz,najte se vrijedati,upuceno je onima koji kulture nemaju.
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Gdje je nestao oglas?

Reply #18
kaj se i prodano briše?

Bez obzira jer je prodan ili nije ako nije po pravilima postan se briše.
Prvi korak je pročistiti oglase koji nisu pravilno postani i to ću riješiti danas i sutra.

Obavezan naslov teme:
K:Naslov - za kupujem
P:Naslov - za prodajem
M:Naslov - za mjenjam

Obavezno navesti CIJENU za svaki oglas.


Drugi korak će biti bumpanje oglasa ako se ne pridržava ovoga ali to će se u hodu riješavati:

Zabranjen je relisting (ponovno stavljanje istog oglasa) radi pojavljivanja na prvom mjestu.

Bumping - dozvoljen jednom tjedno.
(Bump - nova poruka nevezana za oglas samo radi podizanja na vrh, primjer su smajlici, zovite, jos uvijek prodajem i sl., bump se ne smatra spuštanje cijene, odgovaranje na pitanja ili dopuna oglasa)



lp

Marjan

evo da s emaknemo od generaliziranja. jedan, nadam se konstruktivan prijedlog (koji naravno zazivjeti nece ;) )

uvedite onda i BAN na trolove. recimo one koji smrde po oglasima i daju svoje komentare a nisu potencijalni kupci. ili uopce ista pisu u oglasu u kojem nisu potencijalni kpci. pa ce prodavac reci dali ga je doticni trol kontaktirao i zelio trgovati s njime ili se hrani s njegovim oglasom.
pa lijepo kartoni u arhivi.
jedan poser tjedan dana. drugi poser mjesec dana. treci poser ides drugdje srat.

eto,recimo tako da bude..pa da vidimo jel ekipa spremna za kulturu ili nije..ako se vec forum zeli napraviti etalonom reda i kulture.zasto bi prodavaci MORALI trpjeti omalovazavanje ekipe i sprdanje s njihovim oglasom ;)

jel jasnije i manje agresivnije  :D sto zelim poruciti s inzistiranjem pravila cijena?
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Gdje je nestao oglas?

Reply #19
ili jos jedan prijedlog.

uvesti mogucnost oglasavanja bez cijene i to na nacin, sastavis topic oglasa, i lijepo ga zakljucas. tko je zainteresiran, ima PM, tko nije ionak nemre kenjkat po oglasu. kada zelis bumpati, ti kao oglasivac ionako to mozes, no naravno u vremenskom okviru koji je odreden pravilima.

a zakaj sve to zagovaram. upravo zato jer je odredivanje cijene najbolnija tocka. prodavac zeli najvise a kupac najmanje novaca.nitko od nas nije glup vidjeti i naci koliko vrijedi nova ponudena stvar.a kolika je amortizacija neke stvari, to je fakat samo individualna procjena.a ovisiti o tome sto ce netko reci da vrijedi tvoja stvar je nekako tupavo.cast znalcima i onima koji zele pomoci pa daju realne procjene, no koliko to vrijedi prodavacu a koliko kupcu.tko garantira da netko nece svojem frendu dampirati cijenu procjenom? puno je onih sumnjivih elemenata u procjeni pa je stoga kulturno procjenu ostaviti vlasniku.jer cak i usprkos procjeni on moze dati cijenu kakvu god hoce.pa i krajnje nerealnu.
a najbolje je od svega sto uvijek ima kupaca koji ce platiti i nerealno jer oni tako zele.
puno j teksta oko banalne stvari kao sto je prodaja. to je osobna stvar svakoga od nas i nekako (meni osobno) je bespotrebno imati ogranicenje oglasavanja koje sputava mene kao prodavaca da prodam nesto na svoj nacin i najbolje kako umijem.
i to neide u smjeru da bi se time dao legitimitet prevarantima, no i to je toliko upitno jer sto je zapravo prevara pri kupnji rabljene robe??
mogli bi otici i u smjeru psihoanalize tipova prodavac i kupac pa njihovih postupaka i namjera, te otici u smjeru uzimanja pravde u svoje ruke i izigravanja sudaca koji presuduju sto je krivicno dijelo a sto nije.no nema potrebe..

ionako su slova suvisna jer je vec odredeno kako ce biti..al dobro dode za vjezbanje tipkanja, pa i neke polovne gramatike  :D i dalje mi se cini da se prodavanje nece puno promijeniti...jer nemozes od kamena napraviti mozak...a o podizanju kulture da i ne pricam..ajde,zivi bili pa vidjeli kako ce sve to funkcionirati...recimo tipovi oglasa s cijenom za 2826 motoric 500€ pa kad trolovi navale..a prodavac bi bio zadovoljan s prvim PM i ponudenih 10$  ;)

al ajde, biti ce fora izdrkavati trolove s fejki oglasima i nadnaravnim cijenama jer tako to mora biti,kaze jel, zakon  ;D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Gdje je nestao oglas?

Reply #20
Nitko ne mora trpiti trolanje i omalovažavanje u vlastitom oglasu: kada otvoriš temu sa oglasom, njen si moderator, dakle, ako ti neko uleti sa kakanjem lijepo mu 'obrišeš' i nema...
Damir

Odg: Gdje je nestao oglas?

Reply #21
pa o tome i pricam..TI NESTO MORAS jer netko drugi kenjka.da je kulture shvatio bi bit odredbe i zakona.no ovaku,uz totalnu nekulturu drzati se slijepo nekakve odredbe koja nema veze s vezom...

pa cemu onda inzistiranje o cijeni? lijepo udes u oglas, nema cijene i izades. ili PM.

sto zapravo vas iritira i smeta u oglasu koji nema cijenu? to sto treba napisati PM? ili? ali ono od srca odgovor..koji dio smeta i bode u oci?

pa gori je oglas prodajem avijun,ima krila i peraje,neki propeler i kosta sto kuna.
niti specifikacije niti ista..no eto cijena je tu pa je i oglas super.ajme ajme..kad ce se shvatiti poanta oglasavanja? a ona je da nema poante. imas rubriku oglasnik, napises kaj imas, kako god hoces. ako imas srece prodas ili kupis, ako nemas ne prodas i ne kupis i to je sve. ali bas sve.

jedino ako estete zadovoljavaju niske pobude da bude nekakav red..u rubrici u kojoj nikada nece biti reda  ;)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Gdje je nestao oglas?

Reply #22
Onaj tko zeli nesto prodati, taj ce staviti cijenu i broj telefona, a ne dopisivati se s nekim koda mu je djevojka! Vec sam par puta bio zainteresiran za neki oglas i poslao pm i nikada nisam dobio odgovor!

Odg: Gdje je nestao oglas?

Reply #23
Gdje je nestao oglas? Gdje se skri-va-o?
MAK Zapad

Odg: Gdje je nestao oglas?

Reply #24
Građanin ustvari živi za cjenkanje :D

Frende, na svim oglasima svugdje pišu cijene, navikni se na to. I na Njuškalu pišu cijene, ti se dalje cjenkaj kolko oš. Popušio sam već par stvari na forumu jer nije bilo cijene i nisam dobivao odgovor na PM. Broj moba, cijena, tako se prodaje.

Pitao si negdje prije "jel ulazite u temu oglasa koji nećete kupiti" - DA, ulazim...

Odg: Gdje je nestao oglas?

Reply #25
Onaj tko zeli nesto prodati, taj ce staviti cijenu i broj telefona, a ne dopisivati se s nekim koda mu je djevojka! Vec sam par puta bio zainteresiran za neki oglas i poslao pm i nikada nisam dobio odgovor!
u pravu si.no dali je telefon opće dobro da bude na forumu?jesu li ljudi kulturni da neće zvati u 11 navečer?uvijek ima onaj nešto..stoga postoji oglasnik, pa daš oglas, pa ko je zainteresiran kontaktira te, pa ako ti se kupac sviđa ili želiš to prodati javiti ćeš se kupcu, ako ne nećeš.

niti će ti istaknuta cijena niti ikakav dodatak prodati stvar.samo ozbiljan i zainteresiran kupac. a takvome nije važno ništa osim da kupi što mu treba.kada to shvatite možda bude lakše svima nama.

no rekli su, izglasano je i nema više potrebe pisati.poštujmo pravila dragog foruma i sve 5.

živeli hik  :-*
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Gdje je nestao oglas?

Reply #26
Jeli to ona od Gorana Bareta?

Gdje je nestao covjek? Gdje se skrivao on? ???

Odg: Gdje je nestao oglas?

Reply #27
Molga bi se uvest i rubrika (procjena i prodaja), za one koji ne mogu se odlučit oko cijene? ili je to glupo  8)

Odg: Gdje je nestao oglas?

Reply #28
naravno da da, za cjenjkanje zivim.pa nije ovo ducan da imam istaknute cijene.nema gusta nego otici na plac, pa zeka peka..cjenjkaš se s kumicama ili s levatima ili s kim god..samo da se cijenjka..tak je to u cijelom svijetu.

no mi smo uvijek posebni.MORA biti cijena. i? ionako se na kraju ne proda po cijeni vec se cjenjka.koji moj onda inzistiranje.gluma kulture?ionak je to obicaj svuda,no taj obicaj ne zivi.on kao zivi jer je pravilo koje su se smislili neki koji neznajukaj drugo raditi osim smisljati pravila a kao takvo ama bas nitko to ne postuje. svi se cjenjkaju i vise je to kao nadmetanje nego oglasnik.to ja pricam.cijena je samo motiv debilnoj ekipi da trola i uplice se bez veze.i nista drugo.svako je sam krojac svoje prodaje i ako stavi neku nelogicnost, nakon tri mjeseca cekanja mozda i shvati da je pogrijesio pa korigira stav.no da mu to lajbeki moraju objasnjavat..ma daj..

no eto, kralj je mrtav, živio kralj :D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Gdje je nestao oglas?

Reply #29
Fascinantna je količina energije uložena u jednu ovoliko bitnu temu  ;D
MAK Zapad