Skip to main content

Topic: Pravila letenja i ocjenivanja F3M-a u HR (Read 39373 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Pravila letenja i ocjenivanja F3M-a u HR

Reply #45
Alo
Da se i Zadar javi.
Mislim da nije losa ideja nepoznati program uvest u tezu kategoriju,a freestyle bi obavezno stavio kao 3.turnus  jer je  ocito da svako voli 3D letenje,pa postoji mogucnost veceg odaziva novih natjecatelja,ispravite me ako grijesim ali zar se ne ocjenjuje vanka po europi:poznati program 30% nepoznati50% i freestyle20% (nekazem da mi moramo strogo to radit kao oni) samo spominjem.Sudci su uvjek problem jedva ima natjecatelja a kamoli sudca neovisnih (koji ne lete) jedino sto mi pada napamet da sebe predlozim kao sudca podrazumjeva se da ne letim onda program.


Toliko za sada.
PoZDrav

Odg: Pravila letenja i ocjenivanja F3M-a u HR

Reply #46
Sutra idem na F3J u S Brod

Odg: Pravila letenja i ocjenivanja F3M-a u HR

Reply #47
Za nepoznati mogli bi suci citati program.
Jednostavno jedan sudac svima jednako cita....

Odg: Pravila letenja i ocjenivanja F3M-a u HR

Reply #48
Kad smo se dotaknuli šaptača moj meni okrene program od ljeva na desno umjesto desno na ljevo   onda si možete zamislit šta bi bilo sa nepoznatim kad ni poznati ne pročita dobro.
Na kraju ispala zajebancija ali na moj račun.
Zed !!
  Nisam mislio  na tebe konkretno što se tiče ravno 10 m(nemoraš odma mislit da te hoču podj. uostalom nikad ni nisam vidio kako letiš ,ali sam čuo da opako letiš acromastera) nego opčenito mislio sam da se ne uključuju oni koji ne misle ozbiljno shvatit tekmu ,a modeli moraju biti maksimalno sigurni koliko može ljudski faktor utjecati .Da nam se ne dogodi neka pizdar.ko prije dvije godine u Buševecu ali se dobro završilo oni koji su bili tamo znaju o čemu govorim svaki model je potencijalni ubojica.
Oni koji se misle tekmat  pogotovo novi koji nisu letili  na tekmama i neznamo kako lete neka dođu u Buševec ili Voloder na pokaz jer u stvarnosti je to sasvim drugačije vjerujte mi.

Odg: Pravila letenja i ocjenivanja F3M-a u HR

Reply #49
Hvala na normalnom postu.
Stalno je neka poluinterna zajebancija koju ne razumijem kao ni vecina ekipe tu pa ne znam koga sto ide.

Morao sam pitat ako se mislim sa ekipom druzit u buducnosti, jel tak :)

Vidimo se na livadi


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odg: Pravila letenja i ocjenivanja F3M-a u HR

Reply #50
Tak je Zed!!!
Idemo letit a ne laprdat po internetu preljepo je vrijeme ,a dogovore  ostavit ("sto ljudi sto čudi" Neko treba lupit po stolu bit če tak i gotovo jel ti se sviđa dobro ak ne nemora )  program imamo i peglaj 8)
Pozzz!!!

Odg: Pravila letenja i ocjenivanja F3M-a u HR

Reply #51
Molim pomoć:
F3M -figura 1.-da li su na usponu 2 poluvaljka ili 2 valjka?
F3M -figura 2.-da li broj 4 znači valjak na četvrtine?
Ajde oni koji su sigurni neka mi napišu. Hvala.

Odg: Pravila letenja i ocjenivanja F3M-a u HR

Reply #52
Darko...
Ne znam da li si primjetio da je nemam saptaca, nemam jer sa nikim se nisam u tom smislu organiziro.
Dakle ako ti saptac smeta, ne vjerujes mu, ili bilo koji drugi razlog. naucis program i letis ga solo. I ja ti iz prve ruke kazem da nije oproblem.

Ali uvijek u timu dolazi do takvih gresaka...
Recimo u F3J imas pomocnika i za vrijeme leta se odreduje taktika i koliko puta sam posluso pomagaca koji me odvede na krivu stranu, jednako tako se dogodilo da i ja nekoga odvedem u krivo. Nije to nista namjerno, sve u zelji da se nekome pomogne, ali kriva procijena. Nedavno sam Balasku na F5J-N krivo pogledo raspored i preskocio je let radi mene. I sta sada letimo cjeli zivot zajedno i trebali bi se posvadat. Nije da mi je bilo sve jedno, ali dogada se.

To su stvari koje treba prihvatiti.

U biti ti zelim reci da medusobnu nervozu ne prenositi i tu na forum. Ako ne mozete zajedno letite odvojeno, ali ne vidim zasto ne bi mogli biti vi i svi mi i dalje prijatelji.



Odg: Pravila letenja i ocjenivanja F3M-a u HR

Reply #53
Ako me netko treba nek me zove na mobitel,jer se idem izbrisat s foruma. Bok svima.

Odg: Pravila letenja i ocjenivanja F3M-a u HR

Reply #54
Ja se izvinjavam ako sam nesto krivo napiso.

Odg: Pravila letenja i ocjenivanja F3M-a u HR

Reply #55
@Krešimir I.

F3M - 1. figura - na usponu su dva nasuprotna poluvaljka.



F3M - 2. figura -     - to je valjak u 4 točke.




Odg: Pravila letenja i ocjenivanja F3M-a u HR

Reply #56
Igore !!

Krivo si protumačio!! Što se tiče moga  šaptača greške se dešavaju i ne uzimam to pod namjerno ili nešto neznam što, na kraju je bila zajebancija.Nismo se uhodali to je to samo više vježbe naučit če se" gdje je penzija"
Stvar je u novom programu jer moramo nove "interne nazive" :) figura . Kao trokut odozdo pa sladoled ili četvrtinke pa negativni snap itd.  ;)

Odg: Pravila letenja i ocjenivanja F3M-a u HR

Reply #57
Izvinjavam se onda, ali tesko je tumaciti interna zezancije na forumu.
Jos jedno se puno izvinjavam ako sam nesta krivo protumacio.


Odg: Pravila letenja i ocjenivanja F3M-a u HR

Reply #58
Pozdrav,


Zasada imamo potvrdu održavanja 4 F3M natjecanja u 2014.:
- Aeroklub Rudolf Fizir - Ludbreg
- MAK-Velika Gorica
- MAK-Trešnjevka
- Aeroklub Zadar

Ako bi jos neki klub održao natjecanje, neka se slobodno javi, pa ćemo sloziti kalendar. Za točne termine ćemo se jos dogovoriti.



moj prijedlog letenja za iduću sezonu je sljedeći:


Letjeli bi dvije kategorije: F3M i F3M-Sport.

U F3M-Sport kategoriji bi letjeli 3x poznati program, najlošiji let se odbacuje, tj. 2 bolja leta ulaze u konačnu ocjenu.

U F3M kategoriji bi letjeli 2x poznati program + 1 let nepoznati program. Svaki let bi nosio trećinu ukupne ocjene.
Nepoznati program bi sastavili svi zajedno na dan natjecanja, tako da bi ga svi letjeli bez treninga. Nepoznati program bi trebao biti puno jednostavniji od poznatih programa, dakle neke osnovne akrobacije.


Poznati programi:

F3M - Sport (lakša kategorija):
Ograničenja: maksimalni raspon modela 2300mm. Tip modela, tezina, pogon itd. nebitni.
Poznati program: http://www.mini-iac.com/Portals/0/Downloads/Sequences/2014/2014_Basic.pdf

F3M (teža kategorija):
Ograničenja: minimalni raspon krila 1700mm. Tip modela - poluskala (F3A modeli zabranjeni). Pogon i tezina nebitni.
Poznati program: http://www.mini-iac.com/Portals/0/Downloads/Sequences/2014/2014_Intermediate.pdf


Pokazne letove programa i detalje oko ocjenjivanja i suđenja bi mogli demonstrirati još ove godine. Prijedlog je da se svi natjecatelji (postojeći i budući) nađu na letjelišu Buševec jedne nedjelje za koju bi se dogovorili. Što ranije dogovorimo i odradimo tu demonstraciju, to bolje, da iskoristimo još ovo malo lijepog vremena u 2013.g.

Natjecanje u Freestyle programu ostavljam na raspravu, budemo i tu kategoriju imali ili ne?


Suđenje:
Natjecateljima iz lakše kategorije F3M-Sport sude natjecatelji iz F3M teže kategorije. Svakom natjecatelju iz F3M teže kategorije sude svi natjecatelji iz te kategorije.


Pitanja i prijedlozi dobrodošli!



Marko

Da li ove godine ide ovaj program ili nešto drugo, vidim da se kalendar natjecanja polako popunjava, već je polovina 2 mjeseca.
Marko možda bi trebalo prije natjecanja neki brifing s letenjem organizirati sredinom 3mj. ako je ekipa zainteresirana.

lp

Marjan
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Pravila letenja i ocjenivanja F3M-a u HR

Reply #59
Ove sezone ce se letjeti po tim programima.

Svakako sam za organizaciju brifinga sa demonstracijama programa. Sto se tice termina, sve je stvar dogovora, osobno mi odgovara bilo koji vikend.
Ako imate kakav okvirni termin, predlozite, pa cemo se dogovoriti.


Marko