Skip to main content

Topic: Nitro gorivo-homemade (Read 4705 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nitro gorivo-homemade

Pozdrav svima,da vas pitam da li netko od vas pokusavao praviti nitro gorivo?

Na netu sam nasao smjesu
2T Ulje-Dvotaktol 18 %
Benzin 52%
Etanol 30%


Da li je itko pokusavao i kakvi su ucincni?Vjerovatno nema jacinu kao original nitro,ali eto zato i pitam :)



Odg: Nitro gorivo-homemade

Reply #1
Metilni alkohol+ulje (ricinus ili sintetika) i nitrometan (0-20%, više ti ne treba).
80%alkohol, 10% ulje i 10% nitrometan - to je recept za 10% nitro gorivo
Možeš i bez nitrometana.

Odg: Nitro gorivo-homemade

Reply #2

Na netu sam nasao smjesu
2T Ulje-Dvotaktol 18 %
Benzin 52%
Etanol 30%



Prvo to što si našao je gorivo za modelarske "diesel" motore. Ni za živu glavu s tim nemoj pogoniti običan metanolski motor - vrlo vjerojatno neće upaliti - ali ako upali imaš Apokalipsu. Osim toga prijevod riječi "benzin" je pogrešan - u engleskom se to kaže "Paraffin (Kerosene)" - pa se kerozin prevede kao benzin - nije isto.

Ovdje imaš sve o gorivima i njihovoj izradi:

http://www.colinusher.info/Model%20Aircraft/fuel.html


nema ništa loše u tome ako sam radiš gorivo (mnogi ozbiljni natjecatelji sami rade gorivo) ali osim postotaka na papiru treba znati još puno toga. Npr. za početak - hoćeš li postotke mješati u volumnom ili težinskom omjeru?

if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Nitro gorivo-homemade

Reply #3

Na netu sam nasao smjesu
2T Ulje-Dvotaktol 18 %
Benzin 52%
Etanol 30%



Prvo to što si našao je gorivo za modelarske "diesel" motore. Ni za živu glavu s tim nemoj pogoniti običan metanolski motor - vrlo vjerojatno neće upaliti - ali ako upali imaš Apokalipsu. Osim toga prijevod riječi "benzin" je pogrešan - u engleskom se to kaže "Paraffin (Kerosene)" - pa se kerozin prevede kao benzin - nije isto.

Ovdje imaš sve o gorivima i njihovoj izradi:

http://www.colinusher.info/Model%20Aircraft/fuel.html


nema ništa loše u tome ako sam radiš gorivo (mnogi ozbiljni natjecatelji sami rade gorivo) ali osim postotaka na papiru treba znati još puno toga. Npr. za početak - hoćeš li postotke mješati u volumnom ili težinskom omjeru?

Tezinski omjer sam mislio,ali posto je to veca kemija nego sto ja znam,ostaje zasad pri kupnji goriva..