Skip to main content

Topic: HK 550 FBL - Da ili ne? (Read 30817 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #15
Dx7s. Warp je na HF FF pao naopačke na beton tijekom 3D letenja, stavili su link natrag gore i leti.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #16
meni se čini da bu ti mama morala uletit tu s lovom, za 3000 kuna ćeš jako teško letjeti s bilo čime cijelu sezonu.

samo jedna baterija za 550 je 65-70 eura, di je sve ostalo. Pošteni flybarless kontroler je 250 eura... Ako si stvarno ograničen na 3000 kuna godišnje onda ja ne vidim tu neku alternativu 450-tki. Pa ni poštena 450-tka nije jeftina.

Dobro kažeš... ja sam pukao na 450pro sigurno 10000kn...  ???

Kupi ovo... kupi ono... uffff...

Ali gušt je gušt... ;D

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #17
Ovako: Gledam Warpa, ako ne nađem jednog u roku od deset dana, tražit ću Align 500 Pro DFC, nadam se da ću neš nać..

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #18
Compass Warp 360 samo kit bez elektronike (sa motorom) je 375$ najjeftinije što sam našao. +100$ shipping = 475$. +25% PDV je 593,75$.

Znači samo kit s motorom je preko 3000 kuna.

- bez ijednog serva
- bez esc-a/bec-a
- bez fbl kontrolera
- bez ijedne baterije
- bez ijednog pada u godinu dana.

Znači jedno 5-6k kuna sve skupa novo ne računajući padove.

T-Rex 500 DFC je 723$ bez shippinga/carine. 1028$ sa svim davanjima.

opet smo na 5-6-7k kuna novo bez padova (i bez baterija).

Možda nešt nađeš na ebayu ali teško da će to biti dramatično jeftinije.

Žao mi je što te spuštam na zemlju na ovaj način rado bi da si kupiš odličan heli ali mislim da to ne bu niti warp niti 500dfc, barem ne novo i ne za 3000 kuna. Po meni ćeš najbolje proći ako si kupiš tu u hrvatskoj od nekoga. Toplo preporučam protosa, ima ih dosta i relativno su povoljni.

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #19
Dobio sam ponudu za Warp 360 kit za $190 u RH ali se covjek predomislio nakon par dana. (Dogovarao sam se s roditeljima za to vrijeme). Kojeg Protosa tocno? 500 ili 450? Mislim kupovat samo korišteno, sve novo je pre skupo. Padove mogu podnijet na 500-tki bez većih problema. Gledao sam okolo i mislim da bih mogao naci koji korišteni 500 FBL kit za oko $150-200. Ne novi naravno niti nužno DFC Pro (Našao sam ESP 3G korištenu šasiju za $180 ali nisam uzeo jer sam gledao 450-tke tad). Gledam po oglasima i neznam kaj da napravim.. Sakupit cu ja pare s vremenom, mislim da bi mogao oko $700 sakupit u godinu dana ili manje, mama može malo uskoćit itd. Jedan čovjek sa HFa ima Mini P Stretch 6s koji mu samo prašinu sakuplja pa će ga meni možda jeftino dat (šasija samo naravno). Čekam njegov odgovor.. EDIT: evo ovo kao primjer: http://www.helifreak.com/showthread.php?t=498179 $350 šasija + Radix elise + CC ICE 50 Lite + stock motor. Može se jeftino nać, samo treba dosta tražit. Evo još jedan http://www.helifreak.com/showthread.php?t=491932 $265 s motorom, radix elisama.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #20
uzmi sa hk 500 tku i miran si, promijenis par dijelova sa align i za početak imaš super heli za učenje i skupljaš lovu za nekaj bolje.
340$ sa slanjem i carinom, dodas 2 baterije i FBL tarot za 55$ i to je to.

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #21
Vec imam 450-tku na kojoj planiram ucit dok polagano slazem bolji heli.. Gledat cu okolo pa ako ne nađem Protosa 500 ili Mini, možda Align 500 onda cu si piknut HK500 TT..

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #22
Si pitao uopce Rr i HF ekipu dali ce slati u Hr?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #23
Pitam, naravno.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #24
Gledam troskove svega.. HK550 s ok elektronikom bi me izasao $800 bez postarine, PDV ili carine..

Regler:  CC Talon 90 - $76
Servaci : $150 za cikliku i $60 za rep
Motor:  $60
FBL Sistem: BeastX ~ $150 korišteni
-Extra-
Maska - $10
Align dijelovi ~ $50
Sablje ~ $20
Baterija (1) ~ $70

TOTAL: $756 + 145$ za kit = $801 + carina, PDV, poštarina..

Minija sam ovak izraćunao:

Regler:  CC ICE 50 - $84
Servaci : Align DS425/415 (*3) - $100
Motor: MSH 6s - $60
FBL Sistem: BeastX- $150 korišteni
Baterija: 6S 1300mAh - $27
-Extra-
Elise: Edge 353mm - $40

UKUPNO: $460 + $190 za šasiju = $650 + PDV, carina..

Ako kupujem iz RH, cijene ce se smanjit..

Neznam da li da pogledat HK500 FBL možda? Ako je kvaliteta igdje blizu HK550 i 450 Pro FBL onda ce to bit ok.. Mislim da bi najbolje bilo uzet si Align 450 Pro DFC šasiju, motor već imam, stavim servaće - $100, regler $87, BeastX ~ $150 korišten, baterije imam i letim..
 
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #25
 Mislim da cu si ipak kupit HK550 kit i hrpu Align dijelova za to pa polagano jeftino Align elektroniku s e-baya ili korištenu kupovat. Prijatelj s drugog foruma je slozio HK550 za $500 s Align elektronikom i dijelovima + V-Bar tako da ću nać a do tad letjet na trenutnoj 450-tki.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #26
Promjenio si misljenja sto i jedno... ;) tak je kad si neodlucan.... Ljepo skupljaj jos i radije prati na ebayu, ima koristenih helica, za smjesnu paru, do cak i duplo manju neg kaj si ti naveo...  nemora biti dfc, a moze biti i flybar.... Kasnije upgradeaj kolko te volja.... A hk kit i hrpu djelova ti i nije pametno... Doci ces do previsoke cifre... I opet... A zasad imas 150 evra... Probaj se malo stisnut... Isplatit ce ti se!

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #27
Znam da mijenjam mišljenje puno.. Odlučim se za jedno pa idem i dalje čitat i onda me ovaj uvjeri da je ovo ipak bolje pa tak se stalno vrtim.. Imam 1000kn i ne bih baš htio puno više potrošit na šasiju.. Možda sad dobim Protos 500 šasiju za te pare, dogovaram se s jednim čovjekom pa budem vidio.. Meni bi najbolje bilo nešto veliko, dobre kvalitete a da je opet jeftino i da puno ljudi to ima, 500-tke i 450-tke mi daju efekt igračke (Što na simulatoru, sa slika, videa i Protosa i T-Rexa 500 kaj sam vidio uživo) Htio bih 700-tku najrađe ali nemogu zbog $$.. 600-tka mi je isto dobra ali opet.. $$, baterije, elise.. Sve mi je to pre skupo.. Nitro bi bio dobar da gorivo nije toliko skupo.. $30 po 3.6l 15% goriva.. Neznam šta da radim iskreno.. Ne bih htio kupovat nikakav super combo niti cekat toliko dugo da sakupim te novce. Htio bih kupovat dio po dio da ne osjetim koliko puno $$ sam uložio, da se obavežem na to tak da se kasnije ne premislim i da mogu odabrat šta ću gore stavit.. Plus, nikad neznam kad ce mi roditelji rec "Ustvari, nemožeš to uzet, imaš 450-tku i leti na tome". Mislim da se za moju dijelovi više ne proizvode (HK450 V2).. Imam scorp motor s školice, spartan quark, DS420 na repu gore. Ja bih to možda prodao pa bi imao dobru svotu za koju bih mogao kupit BNF 500-tku ili 550-tku (vidio sam par..) sa HF, RR ali mi nece mi roditelji dat.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #28
Imam malo ludu ideju.. Da li bi mi letenje na simulatoru moglo sponzora nac? Znam da simulator nis ne znaci ali bih mogao pokusati.. Imam prijatelja koji je sponzoriran Alignom pa bi mogao ubacit koju dobru riječ sponzoru kojeg odaberem.. Na simu letim nešto malo bolje od Bobby Wattsa, mogu hard 3D radit ali ne volim bas.. Sve je nekak agresivno, trzavo, preferiram "glatki" 3D, big air i polagano, kontrolirano letenje. Ne bih tražio sponzora kao Align itd nego nekog kao ReadyHeli, HeliDirect ili nešto takvo. Reko bi da u pravom životu sam samo malo letio na školici, da sam radio raversmane, jedan krug ( Nisam dovoljno brzine imao da bi se popeo pa sam ga samo zaokružio), hover. Da imam 13 godina i sve sam plaćam te da mislim da ako mi novci nebi bilo problem kako sada jesu da bih mogao napredovati jako brzo te da ih molim da me uzmu pod svoje krilo. Stavio bih video sa sima i to je to.. Možda mi se posreći..  Jedini problem je kaj mi je laptop sh*t tako da imam oko 10FPS kada snimam s FRAPS..  Možda da skinem GB pa probam opet..

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #29
Iskreno...radije stedi lovu.
Joooj kako bi ja volio da imam 13 opet :)

Ajde ovako, posto vidim da si nabrijan.
Dodji kod mene po Logaca 600 pa odi leti.
Ja nemam vremena i samo pada prasina po njemu.

Kad potrgas sa djeparcem zamijenis dijelove i vozis dalje  8)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24