Skip to main content

Topic: Outrage Fusion 50 FBL (Read 28560 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #15
Ček ček sad se sjećam, ti si onaj što brzo slaže, drugi dan leti, nosi helić u vrećici kući, pa opet brzo slaže, drugi dan leti , pa vrećica, pa slaži, pa leti, pa vrećica, itd... znaš dalje! :D
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #16
Brate koliko ga slažeš, to ti je ostarilo kupi nešto novije to je stara kanta i k tome još nije letila.
Pravi letači lete isti ili drugi dan nako što stigne helikopter.
Šteta šta slabo napreduje jer je dobar helič ovako po nekim detaljima i izgeldu a u praksi treba vidjeti kako to .....

Davore, evo sam da ti kažem da sam i ja isto to primjetio što ti jazavac kaže. Bez ikakve uvrede! i nemoj shvatiti kao ikakvu kritiku ali od tebe sam vidio samo slaganje. Možda bu ti jeftinije ak uzmeš LEGO technics ili tak nekaj (šala naravno) ;)?
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3


Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #18
Ček ček sad se sjećam, ti si onaj što brzo slaže, drugi dan leti, nosi helić u vrećici kući, pa opet brzo slaže, drugi dan leti , pa vrećica, pa slaži, pa leti, pa vrećica, itd... znaš dalje! :D

Daj ti frajeru meni taj tvoj helič na tjedan dana da ti ga tata u zraku rastavi.

Daj ga meni ili žari u split pa češ vidjeti na što liče ležajevi nakon 5 ili 6 kvalitetnih letova.

Nakon 10 letova na alignu kada rastaviš glavu kuglice ispadaju van.

Daj molim te da vidimo koliko izdrži ta tvoja kanta.

Lepo stavi baterije 30 ili 40 c, zavrti to kako bog zapovjeda pa daj nekom tko zna letit, ne mislim na luping i role nego netko ko zna letit pa da vidimo koliko to traje kada inžinjer strojarstva sastavi pa misli da sastavlja bolje od mene ili simpija ili robija.
I samo za informaciju moj helikopter nisam samo  ja sastavljao.

Javi se kada poleti i kupi set novih ležajeva za skoro sve trebati če ti.

Ako radiš samo krugove brate molim te nemoj trošit locktite bezveze jer ti za to ne treba

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #19
Majki dobit ces ga kad bude gotov nema problema.
Ne moras se uzrujavat. :-*

Svi koji ga zele probat a ja u njih imam povjerenja ce ga moci probat.

Od Legica mi se svidja onaj komplet sa mikrokontrolerom od kojeg se moze slagat robot al to je skoro jednake cijene kao i ovaj helic (1200 kn u TL).

A sad ako tko ima prijedloga ili kritika na racun sastavljanja, modifikacija, elektronike i sl. molim da ih iznese ili da prati (ili ignorira) temu bez ubacivanja nepotrebnih komentara i misljenja.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG


Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #21
Jel' ovo poletilo?
Meni je zapeo za oko kad ode 450, koje servače preporučaš za neki 3D (flybarless), koje batke itd.
Konkretno ovaj combo:
http://helidirect.com/kr50f04-outrage-fusion-50-flybarless-electric-helicopter-kit-with-outrage-4125-560kv-brushless-motor-combo-p-24900.hdx
Mislim da slijede komboi sa njihovim servaćima, to je ultimate.
Vidio sam svakakve setupe: Hyperion, Align, Ino-Lab, MKS ... ja sam stavio BlueBird po 25$, računam da će izdržati dok se ne skupi lova za bolje servaće. Odeš na HF forum i vidiš tred sa setupima da vidiš što drugi stavljaju.
Ja sam još na rješavanju baterija.
 
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #22
Imam još vremena za razmisliti, ali Fusion mi je najljepši od 3 koje razmatram (X5, Fusion i Atom 6HV).. Ino-lab mi se čini dobra kombinacija, nisu tak skupi a trebali bi bit OK. Da bar netko kod nas ima Compassa da vidim bar kak to izgleda uživo..
MAK Zapad

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #23
A jel si nasao usporedbu...svki svoja klasa :)

x5 - manja 550-ka
Fusion - velika 600-tka
6HV - manja 600-tka

od svih, najteze ces do dijelova za 6HV. Samo par ducana u USA furaju Compass dijelove.
Fusion je nesto bolji, ali rijetko vidim dijelove u kineskim ducanima, samo USA.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #24
Znam, znam, čak je i 500 bio u razmatranju ;D

Kaj se dijelova tiče, tak mi je svejedno otkud naručujem, iovak ionak moram naručivat, nije da mogu kupit kod nas, nažalost. Više me brine cijena batki :)
Moram tebe ili Robija nacimat da mi date da spigam đir s tim Gauijem  :P
MAK Zapad

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #25
Razlika između Fusiona i X5 je oko 1000 kn u startu (s Futabom BLS451 i BLS251 na repu), s tim da bi na Fusion išao Scorpion 4025-550 na 12S i CC Ice 100 (jel' bi bio dosta 80A ESC?), a Gaui stock na 6S. Razlika u baterijama je nekih 100 kn po packu. Atom mi je ružnjikav, koliko god bio dobar :)
Na kraju je pušiona ak se puno krši, onda dolazi do malo veće razlike, ali mi je glupo tak gledat na stvari  :)
MAK Zapad

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #26
Bolji ti je onaj kombo sa njihovim motorom.
ESC 80A x 44V = 3.5kW to bi trebalo biti dovoljno.
Futabe BLS su po mom misljenju preskupi servaci u odnosu na MKS BLS (koju si cijenu uracunao?).
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #27
Eto, to sve skupa onda smanjuje ukupnu cijenu i nije tolika velika razlika, a heli je dosta veći. Jedino su sablje dosta skuplje. Mislim si nekak da će biti Fusion. MKS-i su jeftiniji od Futabe oko 30$ po komadu (na helidirectu - ima di jeftinije?). Futabe za cikliku su 150$, MKS 120$. Hmmm, ali CC Ice je do 8S  >:( Koji ESC uzeti da radi na 12S i da ne košta malo bogatstvo? Još bolje ako je bez BEC-a... Scorpion je 200$, kakav im je Governor?

Jive je 410$ hahahaha, a nemoj me špricat... Kaj tu nema niš jeftinog tipa HobbyWing ali da radi na 12s?

EDIT: evo, to bi bilo to http://helidirect.com/castle-creations-phoenix-hv-85-hv-sensorless-brushless-motor-speed-control-p-2985.hdx
MAK Zapad

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #28
CC Ice HV 80. Do 12S.
CC BEC Pro, isto do 12S ali ga spajaju na 6S.
Sto fali coreless/MG servacima, duplo su jeftiniji.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG