Skip to main content

Topic: ŠTO JE DRONE ? (Read 16301 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ŠTO JE DRONE ?

Poštovane kolege , ubacio sam ovu temu ovdje, jer držim da bi svi trebali biti zainteresirani , a i svih nas čekaju novi zakoni(barem one ''mlađe'' modelare)....  ???

http://www.youtube.com/watch?v=dMe0J-mTtLM&feature=em-subs_digest
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: ŠTO JE DRONE ?

Reply #1
Mi malo stariji, odavno smo već naučili što je drone  ;) 8)


Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.


Odg: ŠTO JE DRONE ?

Reply #3
@Varadero !!!...................samo na onu stvar misliš... :D :D :D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: ŠTO JE DRONE ?

Reply #4
@SDespot , ma ja postavim manje ambiciozne linkove , zanimljivo je da ovdje govore dečki sa HK (USA)... ;)
Note: Osobno nisam za nikakve zabrane , ali ima zlonamjernih ....nažalost.... :'( LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: ŠTO JE DRONE ?

Reply #5
Naslov članka sa jednog foruma:

"Concern about the use of drones and the FAA's failure to step up to the privacy issues attached to their use"

Mislim da će uskoro FAA donijeti neku regulativu koja će biti prilično restriktivna, a onda će je i naša agencija kopirati...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: ŠTO JE DRONE ?

Reply #6
nasi nista drugo ni ne znaju nego kopirati, ali samo sranja.

Odg: ŠTO JE DRONE ?

Reply #7
@Storm9a...tako sami sebi izgledaju veći.... :'(...na kraju ispadnu samo velike ...se..... ;D....LP 
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: ŠTO JE DRONE ?

Reply #8
Pa jesu veliki, ima ih preko 100 u agenciji.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: ŠTO JE DRONE ?

Reply #9
 Informacija za razmišljanje: Danas tamo sutra ovdje.... :-X
http://www.bbc.com/news/uk-29717771                                             
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: ŠTO JE DRONE ?

Reply #10
Klasika, glavna furka su potencijalne maliciozne upotrebe i navodno narusavanje privatnosti, koje, budimo realni, zapravo nema (drzava ne voli konkurenciju  :D )

Na zalost ovi trendovi letenja nad stadionima ne pomazu opcenitoj situaciji. Slazem se da je nekom zakonodavstvu najlakse jednostavno lupiti zabrane na sve zivo i to je to, i realno cudio bi se beskrajno da kod nas kad-tad bude nesto drugacije. Ovdje bi sad mogao ici u beskrajnu digresiju zasto...ali nije potrebno, svi zivimo u istoj drzavi pa znate i sami.

Zasto dovraga niko ne postavi stvari kakve zapravo jesu? Tehnologija koja to omogucava je tu - stvar primjene je do korisnika. Zar je moguce da se tako blatantno ignoriraju sve korisne stvari koje mogu prozici iz evolucije ove tehnologije? Cemu beskrajne komplikacije i sranja? Jednostavno - nemojte raditi glupost i ugrozavati nekoga, nemojte letiti na udaljenosti manjoj od X kilometara od recimo aerodroma itd..zapravo zdrav razum. Ko ga nema, ni zabrane mu nece pomoci. Zabrane ce samo zaj***ti normalne ljude. Zabranjeno je i silovati pa se i dalje siluje. Rjesenje nije sigurno svima odsjeci k...

Kako nikom nije palo na pamet, a sada kad ga odvalim, osnovati recimo centar za obuku profi drone pilota? pa da se recimo oficijelno obrazuje kadar koji bi mogao pilotirati i odrzavati to za GSS, za nadzor granice kopnene i morske, dostavu poste na otoke i zabiti ostale..?

Ali ne, to zathjeva rad i razmisljanje, lakse je jednostavno reci ne moze nista i to je to.



Odg: ŠTO JE DRONE ?

Reply #11
Pa postoje službene bespilotne letjelice, kao i školovanje za njih.
Ima ih MORH u barem dva oblika.
A naveliko se priča o nabavi sustava srednjeg dometa za nadzor obale, ribarenja, požarišta i sl. za potrebe MORH-a i Ministarstva poljoprivrede.
To nam je i obaveza prema ugovoru s NATO-om, kao i nadzor vlastitog zračnog prostora lovačkom avijacijom.
Mislim da se radi o 4 sustava srednjeg dometa. I o tome su obavljani razgovori sa raznim dobavljačima, provjeravale se opcije offseta, mogućnost izrade airframea i integracije kod nas (ZTZ), još prije jedno 7 godina?
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: ŠTO JE DRONE ?

Reply #12
prije samo 7 godina? ma ko bi rekao. i di je to danas u funkciji? volio bih znati i od kojeg rodje firma ce im nabaviti sustave a bogami i cifre te popis opreme sto je koliko placeno. 7 godina...naravno :) i jos makar toliko dok zazivi.

za skole nisam znao da postoje, uvazavam primjedbu. ali mislio sam na civilne skole, di ja s ulice mogu doci recimo i poloziti certifikat da sam osposobljeni pilot drona. pa kad danas sutra zazivi kakva komercijalna grana di to treba, evo novih zanimanja.

Odg: ŠTO JE DRONE ?

Reply #13
Nasa vojska koristi skylark letjelice tj rc avione kupljene u izraelu. Covjek koji ih upravlja i radi tamo oko njih kaze da ih koriste za nadgledanje prometnica itd ugl bezveze zasada.