Skip to main content

Topic: Loše iskustvo sa HP expresom (Read 12137 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Loše iskustvo sa HP expresom

Neki od cijenjenih članova našeg foruma su pratili izradu dvije jedrilice u rubrici ''Samogradnja - izrada kompozitne jedrilice W01 i W 02.
Zadnje dvije jedrilice su građene za Mileta i Tokija.
Jedrilice su završene i preostao je način dostave tih jedrilica na relaciji Vukovar-Sveta Nedelja.
Obratili smo se HP expresu, objasnili o kakvoj se pošiljci radi, da su u pitanju RC modeli čija su krila raspona 2m i od njih smo dobili sve moguće garancije da će ti modeli stići na odredište na kvalitetan i siguran način.
Postoji opcija ''Izdvojeni teret'', malo se plati dodatno i nemamo brige.
Modeli su preuzeti od strane HP expresa u utorak u Vukovaru i stigli su u srijedu na dogovorenu adresu.
ALI!!! U kakvom stanju!!!
Modeli su stigli totalno uništeni, glavno krilo, V-repovi. Čak je trup uništen.
Čudi me tolika drskost vozača dostavnog vozila koji, kada je otvorio vrata i garantovano vidio kakva je šteta načinjena, da je ''ladno američki'' predao modele, jedva dočekao potpis starije osobe koja je trenutno bila u kući i preuzela pošiljku i netragom nestao.
Tek dolaskom našeg kolege''Mileta'' koji, kada je otvorio pošiljku i vidio na što to liči otkriveno je o kakvoj se šteti radi.
Modeli su bili upakirani u spužvastu foliju od laminata tako da se naprvi mah nije mogla vidjeti šteta no vozač je morao vidjeti predmete tj, teške kutije koje su garantovano popadale po ''sigurnom prostoru'' a da pri tom ništa nije rekao.
Slučaj je prijavljen, poslikan i  trenutno, kako se to danas stručno kaže ''u proceduri''. Vrijeme će pokazati ishod svega ovoga, nadajući se da će se HP expres bar donekle pokazati korektnost svoje službe.
Ovaj primjer sam iznio kao jedan primjer neprofesionalno odrađene usluge. Možda će nekom od vas trebati slična usluga pa dobro razmislite kome ćete se obratiti za obavljanje iste.
U prilogu par sličica kako je to izgledalo nakon dostave modela.


Odg: Loše iskustvo sa HP expresom

Reply #2
bas steta prekrasnog modela, nevjerovatno koliko su bahati i neprofesionalni u hp-u. i ja sam imao lose iskustvo s njima. :'(

Odg: Loše iskustvo sa HP expresom

Reply #3
Na žalost, ne jednog modela, nego su u pitanju dvije istovjetne jedrilice.

Odg: Loše iskustvo sa HP expresom

Reply #4
Na žalost to se dogodilo :'(
Brojao sam dane i veselio se kao malo dijete kada će jedrilica stići.
Još uvijek mi nije jasno kao se to sve moglo dogoditi ako su jedrilice bile spakirane u dva odvojena paketa,a obije su stradale.
Bio sam u poslovnici pošte u Samoboru i sastavljen je zapisnik o šteti i poslao sam E-mail pošti sa slikama štete i naveo koliku su štetu napravili njihovi djelatnici.
I sad mogu samo čekati kad će se njihova služba za reklamacije pokrenuti i da li ćemo uspjeti dobiti odštetu koja nam pripada.


Željko je odradio vrhunski posao,a neodgovorni pojedinci su to uništili.


Odg: Loše iskustvo sa HP expresom

Reply #6
Iskreno, žao mi je što je ovako završilo. ali postoje i procedure kako se paket mora slagat i pakirat znam da možda i je bilo dobro upakirano ali kod nas u firmi ima procedura kada se nešto osjetljivo šalje kako se pakira, ne znam stručno ali imaju kutije sa onim duplim kartonom i saćama koji je tvrd ko vrag, ali ko to ima doma? nema nik. kad se šalje isto tako ih treba zamolit naljepnice sa čašom, i naljepnicu sa koja strana prema gore, u duačkim paketima nebi bilo loše stavit naljepnicu da stoji uspravno gore paket, to su neke smjernice pakirnja paketa. a sad, ako je plaćeno osigranje paketa mislim da nebi trebalo biti neke brige, ja do sada sam imao okršaj par puta sa HP-om i mogu reć da su promtno riješavali primjedbe, čak sam se i ja začudio da su me zvali i da su uputili i protestne not poštarima, da su mi pričali a ti si taj koji si nas prijavio itd. itd. glavu gore i ganjajte to da vas obeštete za oštećenu robu.


Odg: Loše iskustvo sa HP expresom

Reply #8
Moja iskustva s lomljivim paketima:
- ako sam stavis natpis da je paket lomljiv to nitko ne cita, potvrdila teta u posti
- par puta je stavila naljepnicu case (staklo, lomljivo) na odredistu paket stigao bez naljepnice i nagnjecen, ali stvari nisu stradale
Sve ovo gore nema nikakve veze kada sam sreo dostavljaca ispred zgrade, otvorio vrata kombija, uzeo paket, a unutra hrpa auto guma koje slobodno setaju prostorom :)
Mogu reci da s DPD-om nikakvih problema nisam imao.

Odg: Loše iskustvo sa HP expresom

Reply #9
Prije slanja pošiljke jako precizno se objasnilo o čemu se radi i je li moguće slati na taj način.
Dobijena je garancija da nema nikakve brige ni straha oko dostave.
Osim toga, kako pronaći kutiju od k tome jako čvrstu dužine dva metra. Jedino sanduka za hm ..., daleko bilo

Odg: Loše iskustvo sa HP expresom

Reply #10
Ma debili kaj reć, jesi unio vrijednost paketa? na onaj papir?

Odg: Loše iskustvo sa HP expresom

Reply #11
Ljudi , manite se HP Expressa.

Ja nikad preko njih ne šaljem modele, nego isključivo preko DPD-a.
Jest da je problem napraviti kutiju, pogotovo za avion, ali dečki iz DPD-a jako paze na te pakete i kome god sam slao, došlo je neoštećeno. Samo svaki puta napomenem da se ništa gore na kutiju ne stavlja i napišem da je lomljivo. I to je to.

A i cijena im je ok, 40ak kn za dostavu bilo gdje u HR, i dostava je odmah idući dan.
Toplo preporučam njihovu uslugu.

I na kraju, dođu kući pokupiti paket koji šaljete.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Loše iskustvo sa HP expresom

Reply #12
A i cijena im je ok, 40ak kn za dostavu bilo gdje u HR, i dostava je odmah idući dan.
Pa toliko košta i HP-ekspress... Inače, istina je ovo za DPD, sve dolazi OK, kako i najave!

Sada možemo jedino držati plačeve da ovo sa HP-om dobro završi, barem sa nekom nadoknadom. pouka za sve nas - napravite drvenu kutiju za krila, modele .. za lom one ramenjače sa prve slike potrebna je nevjerojatna sila, imam Željkova krila i znam kako je to čvrsto !
D.

Odg: Loše iskustvo sa HP expresom

Reply #13
Evo ja isto da se oglasim, čekao pošiljku s osmjehom na licu i došle ovakve vjesti. Stvarno katastrofa, nadam se da će pokriti štetu. Ajde da je to neki model koji je došao s pokretne trake od kineza, bilo bi mi žao ali definitivno ne toliko kao za ovo za što je uložen teški rad i posao Željka koji se maksimalno potrudio za jedrilice.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Loše iskustvo sa HP expresom

Reply #14
Ja sam slao HP-om svoj buggy benzinski 1/5 skale u kutiji od bojlera i nisu ga uspjeli zgromiti ali kutija nije prošla tako dobro.
Krhke stvari ipak treba povjeriti dostavnoj službi koja više mari za takve stvari, a tu također mogu preporučiti DPD.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis