Skip to main content

Poll

Tko je zaslužio nagradu ?

  • Andi
    1 (2.3%)
  • George
    1 (2.3%)
  • Modernwarfare
    6 (13.6%)
  • Vedronebo
    15 (34.1%)
  • Maverick Top Gun
    7 (15.9%)
  • Marko Posavina
    2 (4.5%)
  • Toki
    12 (27.3%)

Total Members Voted: 40

Voting closed: June 11, 2014, 12:51:54 pm

Topic: NAGRADNA IGRA: 'Mali niskokrilac' (Read 15704 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: NAGRADNA IGRA: 'Mali niskokrilac'

Reply #15
Edi je legenda!

Odg: NAGRADNA IGRA: 'Mali niskokrilac'

Reply #16
Ajde i ja cu ... S modelarstvom sam poceo 2010 godine,prvo sam gledao nekakvu modelarsku njemacku seriju i onda trazio modelare po Hrvatskoj i tako upoznam kolegu Varadero-a iz Osijeka kojem sam dobrim povadio zivce u pocetcima s pitanjima ''zasto,kako i gdje'' ali eto,sta da kazem nitko ne moze s 12 godina vec razumjet sve od prve. Nakon 2 godine free flight modela upozno sam jednu osobu iz obliznjeg grada koje se pocela bavit modelarstvom,napravili smo F16 i model je stojao toliko dugo kod mene dok mi nije dojadilo i otiso sam isprobat letit.Naravno,prvi let je zavrsio kao i jos 8 letova taj dan ali se vec izvukla nekakva pamet iz toga. Nakon 2 i pol godine bez vlastite opreme,nakon Krizme narucio sam napokon svoje djelove i uz pomoc kolege Bace iz Sl.Broda a i drugih sam napokon imao sve zajedno i prvi model je bila cessna (uzasno losa odluka). Nakon sto nisam uspjeo s njom sjetio sam se da mi je kolega Varadero odmah rekao ''napravi F16 i uci se letjeti na simulatoru'' pa sam to i uradi ...I tako sam napokon uspio i letit. Od tada sam ostao na park jet-ovima kucne izrade ali sam u međuvremenu se zainteresirao i za multirotre,trenutno je u gradnji Tarot Fy 450 a Eurofighter koji sam predizajnirao stoji na stolu dok ne dobije novu bateriju . U planu mi je bar do sljedece sezone maknut se s ovog igralista i napokon imat negdje prostor bas za letenje (nesto tipa nekakvo klubsko mjesto),poslije toga bih vidio da otvorim klub,pokrenem sekcije modelarstva u skolama itd ... Sve u svemu,ne zelim vise letjeti sam a nadam se da cu to i uspjeti promjeniti! Kako bih imao s cim uciti ljude letenju i kako bi ih mogao uvesti u ovaj nas svjet potrebno je vise modela ... To bi bio moj razlog zasto ja zasluzujem ovaj model :) . U nastavku su slike i link yt profila s malo rec dosta video uradaka lp Mario.
http://www.youtube.com/channel/UCwHh4tXbXyjPCm4bparVUVA
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: NAGRADNA IGRA: 'Mali niskokrilac'

Reply #17
Pozdrav.

Pod ovo "modelarsko djelovanje", ako se računa, počeo sa 5 godina života: sklepani avion od teškog drveta, koji je naravno imao najbolje slijetanje - nosom dolje. Onda pravio zmajeve od drveta i najlonskih vrećica (nisam znao da je papir bolji), no baka me ukorila da je svetogrđe praviti križeve i natezati ih špagom. Eh...

Onda jedan dugačak period odustajanja, pa onda šesti razred osnovne: razočarenje, samo osmi razredi mogu pristupiti modelarskoj sekciji. Opet odustajanje na duži period (u međuvremenu zavolio elektroniku).

Periodično pravio zmajeve, sa više i manje uspjeha. Lansirao balone na topli zrak i vreće od smeća punjene helijem (dok sam imao bocu helija). Baloni na vrući zrak puštani samo zimi, kad je mala opasnost da se nešto zapali. Helij je ok, samo skup. Ideja je bila da se stavi kamera ispod balona (ljubitelj snimanja iz zraka), a cijeli balon se drži na struni na blinkeru, kako bi se ista mogla vratiti vlasniku.

Dosta kasnije... kupio svoj prvi upravljivi avion 2006. godine, ali zbog straha da ću ga slomiti, ostavio to 'po strani' sve do nedavno, kada sam opet dobio želju za letenjem.  Prvi letovi, ne baš najbolji... još se učim.

U stankama između dva pokušaja upravljanja skupim avionom, pravio male modele aviona koji nemaju RC, ali zato imaju motor namijenjen za quadcopter-e, kontroler brzine i vremensko ograničenje (elektronika, samogradnja) da ne odleti pre daleko. Ovo je dosta nezgodno, jer nikad ne znam gdje će avion završiti: na krovu ili uletjeti nekome kroz prozor u kuću.

Moja očekivanja i želje su da spojim neko nakupljeno znanje iz elektronike i fizike i to primjenim na letećim 'stvarima', bilo da je u pitanju avion, multicopter ili nešto drugo što leti. Upravo sam počeo raditi na ideji da napravim osvjetljenje aviona radi bolje vidljivosti leta predvečer.

Osim toga, imam ideju da napravim audio/vizualno pomagalo: bljeskalica (ili snažna LED) i snažna pištalica (buzzer) postavljeni na trup aviona. Ideja je ta da bljeskalica i pištalica kratko bljesnu istovremeno, sa vremenskim odmakom u ponavljanju bljeskova/pištanja. Promatrać na zemlji (ili pilot), bi onda mogao procijeniti udaljenost aviona na osnovu kašnjenja zvuka u odnosu na vidljivi bljesak. Nešto kao pojava bljeska, pa onda grmljavine nakon nekog vremena. Još dosta ideja o audio/vizualnih pomagala... na primjer indikator prazne baterije - zadnjim snagama baterije, dati do znanju pilotu da je ista pri kraju. Nakon udaljenog slijetanja da se može aktivirati pištalica i bljeskalica (bljeskalica je pogodna za noćno pronalaženje izgubljenog aviona). I još puno drugih stvari...

Raniji radovi koji su (i ako su) snimljeni, izgubljeni na ranijim kompjuterima, ili obrisani sa youtube. A i ovo što trenutno imam, ne izgleda baš najbolje - dobar dio toga je nezanimljiv, te će vjerojatno biti obrisan, prije ili kasnije.

http://www.youtube.com/watch?v=SCYRCoOANQU

Prvi napravljeni avion nakon dugo letova: nešto letova, manje ili više uspješnih s tim avionom.

http://www.youtube.com/watch?v=PsT74lpXNNI

http://www.youtube.com/watch?v=kgHVgOoFP6Y

Malo drugačiji materijal od arbitona: "P-Pufaterm" (arbiton: podna izolacija ispod laminata, pufaterm: zidna izolacija). Nije tako dobar kao depron, ali ima svoje čari. Manje lomljiv u odnosu na arbiton. Malkice teži od arbitona, ali i znatno skuplji. No, modeli izgledaju dobro, manje se lome (iako je to više do mene, nego do materijala).

Letna svojstva lošija od prethodnog, 'zelenog' aviona - pre brz, bez RC ne ide kako treba. Ideja je bila da se napravi avion koji bi stabilno kružio onoliko vremena koliko mu se zada. Tu sam falio totalno...

http://www.youtube.com/watch?v=pFtWKYdswMs

E, da. 808 keychain kamera je bolja od male sonijeve kamere, ali je problem što ne vidim gdje i što snimam.

http://www.youtube.com/watch?v=4e0QbzKvGpg

I na kraju, učenje letenja. Katastrofa (bar se tako meni čini, iako sam dobio pohvale da su mi prvi letovi dobri). Još uvijek mi fali simulator letenja.

Nagradu zaslužuje onaj tko zna i ima iskustva sa upravljanjem aviona, a to nisam ja (mene je strah da to skršim, a i nemam radio stanicu za to). Ovdje sam samo zbog sudjelovanja u igri. Bitno se natjecati, biti prisutan, ako ništa drugo.

LP
milan
---




Odg: NAGRADNA IGRA: 'Mali niskokrilac'

Reply #18
Ma neće, svi su puni ko' brod ne treba nagradna igra uopće :D

Odg: NAGRADNA IGRA: 'Mali niskokrilac'

Reply #19
Ma neće, svi su puni ko' brod ne treba nagradna igra uopće :D
A svako malo uleti neki noob sa 'pomoć za ovo-ono..kupio bi...', sve neki Edi-type nervozni balavci koji nemaju niti srpljenja pročitati Varaderov uvod u modelarstvo, a gradili bi svemirske brodove. :D

Odg: NAGRADNA IGRA: 'Mali niskokrilac'

Reply #20
Tak smo svi mi "moderni" krenuli...tak je to Damire, na greškama se uči :D

Odg: NAGRADNA IGRA: 'Mali niskokrilac'

Reply #21
Ajmo, što se čeka, vani kiša, južina nema se gdje letati, idemo pisati za nagradnu !!
D.

Odg: NAGRADNA IGRA: 'Mali niskokrilac'

Reply #22
Čovjek bi pomislio da će biti objava milion, a ono, slabo zainteresirani i kad se nešto poklanja.
Enivej .....    (c) Ingrid Antićević Marinović

Uz model poklanjam i rezervni prop, APC 8x4, s njim bolje vuče i brže leti nego sa ovim drvenim.
Upravo skinuta prašina sa modela i uslikan ponovno.

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: NAGRADNA IGRA: 'Mali niskokrilac'

Reply #23
Evo da i ja napišem nešto  ;D

Moj prvi susret sa modelarstvom je bio 21.04.2012 na aerodormu Lučko.
Tada je počela prava veza između mene i aviona

Prvi avion koji sam si nabavio je bila art techova cessna
sa njom sam letio nekih 4mj dok nisam napravio kardinalnu grešku u životu....dao prijatelju koji ne zna voziti i uspio joj je odlomiti krila u letu....bilo je nemoguće popraviti.
Uspio sam prodati njezinu elektroniku i tako zaradio nešto sitno ali nedovoljno za neki avion.
I tako se ja odlučio napraviti sam svoj avion dok čekam neki novi.
Gledao na jubitou kako neki imaju A380 sloper...i mene luđaka puknulo idem ja sebi jedan takav napraviti.
Kamen je bolje letio od toga  :D . I od tad sam prestao ulazit u neke ozbiljnije projekte  :D .
Ništa..sad čekati ljeto i otiči negdje raditi. Našao mjesta u mcdonaldsu i tamo odradio dva mjeseca i zaradilo se za novi avion. Normalno mora biti Cessna  ;D . Našao tu na forumu jednu malo veću i odmah je uzeo  ;D
Sad trebam čekati prvi let.
Ja veću tremu u životu nisam doživio..ruke znojne, noge se tresu, ali sve je uspješno odrađeno  :) . http://www.youtube.com/watch?v=vQ2mP5wh6_M

Eto to su moje dvije godine u modelarstvu  ;)
Koja su mi očekivanja i želje? Pa da u budučnosti uspijem napraviti neki avion koji će letiti  ;D
Zašto ja zaslužujem nagradu? Volio bi još jedan avion u svom hangaru da baš nisam osuđen samo na cessnu  ;) , a baš i nisam u mogučnosti kupiti si još jedan.

KEEP CALM AND DRIVE RC PLANES :)

Odg: NAGRADNA IGRA: 'Mali niskokrilac'

Reply #24
Evo da se i ja javim ovdje :)
S modelarstvom sam poceo,ako mogu reci da sam poceo,prije 2 god.Problem jedini koji imam jest taj da me nitko ne podrzaje u ovome hobiju,vec moram sve sam placati,stediti i ostalo,a i eto posto nemam u opcini nikakve ppdrske,nikakvog kluba,nista..
Tada sam nabavio prvu stanicu,prvi "polumodel" koji sam s kolegom Mariom sastavio,ali nazalost,nije letio kako treba.
Tu i tamo,posto taj model nije letio,elektronika je ipak sacuvana.
U medjuvremenu sam pravio brodice,razne projekte koji su imali bolji ucinak.  :D

Od tada,mislio sam da me nece nikako ici u modelarstvu,sve sam rasprodao i naravno spiskao novce. ???
Pola godine-godni dana posle,nabavio sam 2 nitrasa,auta.Kupio sam ih za dzabanu,a prodao za realnu cijenu.
Bio je jedan autic full 4WD onroad Carson koji mi je bio dosta fin s tim da sam ga kupio za 100 kuna.  ;D
Tu je bilo u pocetku prvo susretanje s nitro gorivom,pa onda paljenje,voznja,stelovanje,svasta nesto...Nakon mjesec dana taj je auto otisao drugom vlasniku za puno masniju lovu nego kupljenu.
Onda je na red dosao jos jedan offroad monster truck,takodjer nitras,nazalost s njim nisam imao srece,kupljen za 160 kuna,a prodan za 3x vecu lovu.  ;D
Jednostavno,autic nije imao kompresiju,negdje je luftao i tako je otisao na pazar.
Odkako sam prodao sve te autice,svu tu golemu opremu,u medjuvremenu sam bio kod kolege Maria(modernwarfare) koji je letio F16ku.Dosta mi se svidio sam avioncek,a i to me vuklo nazad u modelarstvo.Od tada,nakon pola godine vratio sam se evo nazad u ovaj divan,ali i skup hobi.
Nabavio sam x525 frame s KK2,0 board,te gradim Quadocoptera.Fali jos dosta toga,ali posto je sve poskupo,lagano radim na tome.
Uz to sam nabavio jeftino i 2 helica,punjac,stanicu i jos sitnica.
Tu je bio Dynam E-Razor full carbon 450 helikopter s kojim sam cak i letio.Helikopter kao helikopter,pokazao se pomalo "dosadno" posto nisam nekakav "profic" u letenju,ustimao sam ga i sve,radio lagani hover i to je to...Nazalost,helikopteri mi se ne svidjaju.
Uz tu 450ku sam nabavio i ALGIN T-REX 250ku kojoj samo fale serva i prijemnik,ali onaj je osla kolegu na pazar u Bjelovar!
Tu je i ta stanica dosla,te baterija,punjac,par servaca,svega i svaceg.
I tako evo dan danas,vratio sam se u modelarstvo.
Posto su me poplave poderale kuci,trenuto sam u Osijeku gdje polako napredujem s hobijem,ali naravno,kuci je ostalo materijala,stvari i sitnica bez kojih nazalost nista nemogu ovdje u Osijeku.Da li su izgubljene od poplave,ili ne,vidjet cu kada se vratim.
Posto u prethodnom nisam imao nikakvih slika i videa,evo par slikica sadasnje flote.




Evo vidim,kako nekakve tezice,sto ocekujete od modelarstva?
Ah,sto ocekujem,ocekujem zabavu sebi uz sto manju lovu!  ;D :D
Ocekujem sadasnje i buduce zabavljanje uz ovaj hobi,ali uz sve to,htio bih povecati zainteresiranost ovog hobija na nasem podrucju za sve one koji mogu...


Isto tako,tezica,zasto bas ja zasluzujem model?
Kao prvo,sve sto je djaba svatko bi uzeo jel tako?A ovdje je druga prica,ovo je pomaganje nekome da se prikljuci ovom hobiju.Tako evo i ja hocu da se prikljucim avionima,trentno sam u letnom svijetu,ali u helicima i multirotorima,a evo hocu da se vratim ka avionima...Sve u svemu,kome god model dodje,puno srece i puno letenja.

 

Odg: NAGRADNA IGRA: 'Mali niskokrilac'

Reply #25
Kao prvo, prijavljujem se za ovu nagradnjacu zato što mi je za svaki model dosta teško izdvojiti/skupiti novce pošto idem u osnovnu školu.
Počeo sam cini mi se 2012 godine s art-tech cesnom koju sam razbio nakon par sekunda leta. Nakon toga sam sreo kolegu s foruma kojim me naucio letjeti na easy glideru na trener-učenik. Nakon toga mi je i poklonio easy stara kojem sam ugradio alerone, dodao bolji motor i naučio se letjeti, za njega sam napravio seriju depronskih zagija koji su padali i padali ali su živjeli.
 Nakon njih sam kupio mpx park mastera koji je trebao mali popravak i u zrak, to je model za vježbanje akrobacija i 3d vještina. Zasad sam se naletio s njim i još me vjerno služi .Također sam kupio mpx foksa kao jedrilicu te ga preradio na pogon, on je letio par puta ali sam ga skršio i ostala su samo krila :). Onda je kao nagrada u hangar sjeo i dinamic-s
u izvedbi warmlinera. Taj avion mi je baš sjeo zato što je pružao malo veću brzinu te je bio malo zahtjevniji model taman za moj nastavak bavljenja modelarstvom. Zadnji model koji sam kupio je radjet, do sad sam ga vozio sporo na stock setup-u a sad čeka probu brže kombinacije.
U izradi je f3k mimi, krilo od pune balze u koje ću vjerojatno bušiti rupe a napadna ivica bude presvucena staklom do pega.
To je to što se tice mojeg modelarstva za sad. :D
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: NAGRADNA IGRA: 'Mali niskokrilac'

Reply #26
U konkurenciji za sada: Andi, George , Modernwarfare, Vedronebo, Maverick Top Gun, Marko Posavina, Toki -> redom prema pristiglim prijavama... ajmo kadeti, ima li još koga, 1.VI se bliži, a sve je đaba?
D.

Odg: NAGRADNA IGRA: 'Mali niskokrilac'

Reply #27
Odustajem od sudjelovanja u natjecanju. Diogen, molim te briši me sa popisa konkurencije za natjecanje.

LP,
pokojni milan
---

Odg: NAGRADNA IGRA: 'Mali niskokrilac'

Reply #28
Zašto odustajanje,  :( :( :(
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: NAGRADNA IGRA: 'Mali niskokrilac'

Reply #29
Zašto odustajanje,  :( :( :(

Evo zašto: Prekjučer sam slupao avion zahvaljujući neispravnoj stanici koju mi je prodao 'ygy1206' (Igor Čiča). On je rekao da je stanica neispravna u smislu potenciometra za throttle, ali nije samo to u pitanju. Stanica ima dorađen FrSky modul, za koji nemam prijemnik, pa sam letio sa prijemnikom za turnigy (original prijemnik). Ne samo da stanica na Turnigy modu ima kratak domet, nego ima i neku grešku (valjda kod ugrdnje FrSky modula). Sinoć sam se htio ubiti, popio sam 20 tableta normabela od 10 mg. :(

Na ovom videu se jasno vidi da signali divljaju u Turnigy modu:

http://www.youtube.com/watch?v=-mOCVRjuQ28

Sad moram kupiti novi motor i propeler(e), jedna LiPo baterija je gadno zgužvana, a i prijemnik za FrSky moram kupiti, no nemam novaca. Krilo i nos se daju pokrpati...

Nije mi suđeno da letim ni da se bavim ovim hobijem. Eto zašto.

LP
milan