Skip to main content

Topic: Phoenix2000"restauracija i probni letovi" (Read 19730 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Phoenix2000"restauracija"

Reply #16
Nova restauracija i mali facelifting Phoenixa 2000 sa crvenom samoljepljivom folijom koju sam dobio od kompića,neznam od kud mu,ali jako je dobra.Novi motor Mystery D28-30 3220KV ,baterija 1500mAh 3S 25C,neki"no name" 30A Esc ,propeler je stock 11X6 folding(sklopivi) servači isto stock 4 komada  i  jos neki sitni dodaci. :) Čeka se ponovni testni let kada mi uvjeti to dozvole.Jedva čekam. 8) .Uživajte u slikama  8)
Ima ga ina HOBBYKING-u :http://hobbyking.com/hobbyking/store/__36651__Phoenix_2000_EPO_Composite_R_C_Glider_ARF_EU_warehouse_.html?strSearch=phoenix%20200
Ova prva slika je da se vidi kako sam od vješalice za jakne složio nosač za trup,sada ga mogu i u ormar spremit zajedno sa krilima  bez brige da nešto strgam....hahahahaha 8)

Odg: Phoenix2000"restauracija"

Reply #17
Novi motor Mystery D28-30 3220KV ,baterija 1500mAh 3S 25C,neki"no name" 30A Esc ,propeler je stock 11X6 folding(sklopivi)
3220 kv na 3S sa elisom 11*6 ... tu bude jako živopisno, da ne velim kratkotrajno!
Damir

Odg: Phoenix2000"restauracija"

Reply #18
Novi motor Mystery D28-30 3220KV ,baterija 1500mAh 3S 25C,neki"no name" 30A Esc ,propeler je stock 11X6 folding(sklopivi)
3220 kv na 3S sa elisom 11*6 ... tu bude jako živopisno, da ne velim kratkotrajno!
Damir
E,vidiš imamo isto mišljenje,zato ću samo na recimo 40% full gas dodat,više od toga neću ići,neželim da mi ESC rikne bezobzira što je jeftin a i još k tome da mi se jedraljka razbije.Moram probat.Znači po tvojem i mojem,da stavim slabiji motor ili da stavim jači regler(esc)?Jel tak?

Odg: Phoenix2000"restauracija"

Reply #19
Stavi motor sa manje KV.. uz takvu elisu/bateriju/ESC , 1000 kv je sasvim dovoljno.
Damir


Odg: Phoenix2000"restauracija"

Reply #21
Na tom setupu, uz takav 3000 kv i 3S vrlo brzo ide do 30.000 okr/min, a to mogu podnjeti samo sklopive elise F1C, odnosno ništa slićno sa HK.
Uz 11" elisu, vrhovi bi dostigli i 500 m/sec, što je odavno brže od zvuka.

Dakle spaljen motor/regler, a vrlo vjerojatno je da će elisa otpustiti krak koji postaje opasan projektil !

Damir

Odg: Phoenix2000"restauracija"

Reply #22
i da,BOOM!!! ode 200KN  i nadalje , i još k tome nedaj bože da nekog ili sebe povrijedim,nije se za zafrkavat :-[

Odg: Phoenix2000"restauracija"

Reply #23
Stavi motor sa manje KV.. uz takvu elisu/bateriju/ESC , 1000 kv je sasvim dovoljno.
Damir
Izgleda da ću još pričekat sa probnim letom,jer nakon tvog upozorenja i savjeta rađe potrošim nešto novaca na drugi motor pa da neriskiram spaljenju elektroniku i naravno jedrilicu,jer koliko je već sva i skršena neželim da bude više i neupotrbljiva i nepopravljiva.Još uvijek se drži,dobio sam je u jadnom stanju a kada sam je prvi puta osposobio imala je nekoliko padova ali srećom dalo se popraviti,a sada neželim spalit i strgat ju do kraja.Hvala još jednom na savjetu,ko zna zna,a ipak si ti čovjek od jedraljke pa prihvaćam tvoje savjete oko toga.I da jedno pitanje,jel imaš ti možda kakav motor za prodat(novi-polovni) primjer: LINK DOLJE ..................................Pozdrav i uživaj.
http://www.flyfreak.net/oglasi-radio-i-elektronika/k-toutrunner-motor-2826-1000kv/


Odg: Phoenix2000"restauracija"

Reply #25
A koji sad imaš u jadralki?
Ovaj sa 9x6 ti je i više nego dovoljan
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__39937__Turnigy2836_brushless_Outrunner_1200kv_EU_Warehouse_.html
Sada je trenutno 2830 3200KV ,30 A Esc neki "no name" i stock  folding  11x6 elisa ,  za što Diogen kaže da bih mogao spržit elektroniku.Hvala na linku za taj Turnigy motor ali stvarno mi je preskup i još kada ktome dodam poštarinu tek onda mi je previše.Ali sve su svemu takav kakav si mi preporučio " tip" motora bi mi bio odličan,to se traži.Hvala Plavi.

Odg: Phoenix2000"restauracija"

Reply #26


Quote
Sada je trenutno 2830 3200KV ,30 A Esc neki "no name" i stock  folding  11x6 elisa ,  za što Diogen kaže da bih mogao spržit elektroniku.Hvala na linku za taj Turnigy motor ali stvarno mi je preskup i još kada ktome dodam poštarinu tek onda mi je previše.Ali sve su svemu takav kakav si mi preporučio " tip" motora bi mi bio odličan,to se traži.Hvala Plavi.
Quote


Objasnio ti je zašto. Zašto npr. ne krečeš u 5-oj sa autom a u toj brzini je najbrži?
Više okretaja manji propovi, sa većim propovima takvi motori pate i vuku preveliku struju + ono što ti je Damir napisao.
Manji okretaji veći propovi.
Osim toga već je pisano o tome, baci pogled na http://www.drivecalc.de/ i sve će ti biti jasno ( trebalo bi ).

Odg: Phoenix2000"restauracija"

Reply #27
Hvala dečki :) .Nabavio sam motor 2826 1000KV,koji je trenutno na putu do mene.Sada će pasati na ESC od 30A ,biti će taman.
  • Kv (rpm/v): 1000      
  • Power(W): 150      
  • Wire winds: 18      
  • Resistance(mΩ): 262      
  • Idle current(A): 0.5      
  • ESC(A): 18      
  • Cells Ni-Cd / Ni-MH: 6-12      
  • Cells Li-PO: 2-4      
  • Prop: 8*5 / 8*7 / 9*4.7      
  • Weight: 50g

Odg: Phoenix2000"restauracija"

Reply #28
Danas je stigao motor :) .I naravno prvi test let je odrađen.I više nego sam zadovoljan za sada.Motor je XCopetr 2826 1000KV ,ESC neki "no name" 30A  na koji sam stavio jednu rebrastu pločicu(od neke PC kartice)  za bolje hlađenje jer mu je bilo potrebno,više topline odvodi :) ,propeler original 11X6 folding,baterija 1500mAh 25C 3S.Uglavnom sa ovim setupom ide jako fino,zadovoljan sam. :) Hvala dečki na savjetu za motor mada sam i sam znao da na regler od 30A mi je bio prejak motor i vjerojatno bi spržio nešto,ovak sam siguran da valjda neće biti ništa,bar se danas nije ništa desilo 8) .Jedino sad pronači riješnje za transport do livade ??? .Slike i filmići čim uspijem naći nekog da mi posnimi letenje jer trenutno nemogu sam. ;D
Slika motora skinuta sa interneta,da vidite koji je motor.



Odg: Phoenix2000"restauracija"

Reply #29
Jedan kratki filmić testiranja jedrilice sa 1000 KV motorom.Uglavnom nemam više filma jer gospon snimatelj  većinu leta snimio samo nebo ::) ,kada bude nešto više i bolje objavim :) .Taj dan je puhao dosta jak vjetar i jedraljka se drži ali vjetar ju zna  koji put  zašamarati pa ju treba ispravljati.Uglavno penzionerska jedrilica,nije za akrobacije tipa "ZAGI wing " bar po mome jer sam takek sada prešao sa Zagia na jedraljku , ali na ravnom fino i brzo potegne 8) i lijepo ju je za vidijeti,silueta joj je mrak isto tako i niski brzi let 8) .
FILMIĆ sa YOUTUBE-a :
http://www.youtube.com/watch?v=u-UAjRHGiOw