Skip to main content

Topic: FBL Protos (Read 2454 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

FBL Protos

Evo nakon malo razmišljanja i crtanja na CNC-u, a u nedostatku MSH kita za FBL:
-originalni plastični gripovi bušeni na 2.6mm i narezani sa M3 II nareznica (ne upotrebljavati I i III)
-veće QuickUK kuglice sa M3x8mm, potrebno malo skratiti i zalijepiti sa tekućim metalom ili Loctite za metal-plastika
-duže originalne šipke sa jedne strane MSH link sa druge strane kratki link sa QuickUK
-podloške 1mm sa svake strane glave između gumenog prstena i postojeće podloške
-produžetak feathering osovine 2mm (da centri kuglica na gripovima dođu u sredinu)
-i naravno swasplate driver u vlastitoj izvedbi, učvršćen sa dva M2 vijka na glavu (lijevo je V1 a desno poboljšani V2)
-V-bar classic sa "metalnim" (analognim) senzorom i V4 firmwareom (može bilo koji)
Slike:
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: FBL Protos

Reply #1
Podešavanje V-bara je učinjeno (bar mislim) ali nije se još letilo jer vani puše a ne usudim se isprobavat u hangaru.
Ima +-10 st. ciklike i isto toliko kolektiva. Za početak dovoljno!

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: FBL Protos

Reply #2
To radi. V-bar radi i moja modifikacija je sasvim zadovoljavajuća.
Dobro bi bilo imati karbonski frame jer ima više mjesta i pristupa za žice i utikače.
Primjetio sam da ni V-Bar nema savršen repni žiro, drifta isto kao i drugi (GY401, Logictech 2100t). S tim da je drift temperaturno ovisan. Kad je vani toplo (kao danas) skoro uopće ne drifta a kad je hladno onda pojača. To je vjerojatno normalno.

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: FBL Protos

Reply #3
Meni nis ne drifta.
Svi V-Barovi su temperaturno kompenzirani (kao i Spartani recimo).

Si ga ostavio 5 minuta vani da se stemperira?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: FBL Protos

Reply #4
Ne, sa +20 na +7 i odmah letenje. Znam da je temperaturno kompenziran ali ni to nije svemoguća opcija. Kad su razlike u temperaturi senzora i okoline manji i greška je manja.
Uglavnom to je slično ili manje od kvaletitnijih žiroa, tako da je sasvim prihvatljivo. Naravno podešavanje opcija preko PC-a je puno bolje nego preko sitnih tipkica, potenciometara i slično. Nije da prigovaram, samo primjećujem ...

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG