Skip to main content

Topic: fbl (Read 8895 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

fbl

pitanje u vezi FBL

trebam samo uzet rotor FBL i elektroniku tj npr beastx
ili u stvari savjeti sta mi treba za flybarless za 450 klasu

i kolko je to preporucljivo za pocetnika tj nekog tko se jos uci ako uopce ima veze pocetnik ili ne

Odg: fbl

Reply #1
Evo ja sam upravo složio svoj heli i probao hover u dvorištu.
Uglavnom, čini mi se stabilniji (koliko mogu skužit iz hovera u dvorištu)  ::)
Idem sad na livadu probat, pa napišem dojmove početnika o FBL-u i ukratko usporedba s FB 450kom
MAK Zapad

Odg: fbl

Reply #2
Evo mene već nazad (otišli zupčanici od torque tube-a  ::) ) Novi su gore, idemo dalje
Uglavnom - FBL je zakon, ispucaš ga u hover, heli hovera praktički handsfree i sad kužim zakaj ekipa govori da flybarless od 450 napravi da se ponaša kao veći helikopter. Stvarno je osjetna razlika između flybarlessa i flybara.
A BeastX je skoro pa plug'n'play, podesio sam ga za čas, još malo gainove potweakat i mrak - stvarno izvrsna stvarčica!
MAK Zapad

Odg: fbl

Reply #3
a jebi ga sad cu i ja morat to uzet :)

znaci zadovoljan si i vrijedi te pare


Odg: fbl

Reply #5
Ili umjesto Beasta Vbar?  ???
Imam jedan viska mozda ;)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: fbl

Reply #6
Ovako, spičio 3 baterije i moj zaključak je zakon. Nikad ne bih kupio flybar nakon ovoga :P
Samo je puno sigurnije slijetat mini-autorotacijom (ono dofuraš ga na neku malu visinu i samo okineš throttle hold i dodaš malo + pitcha) jer se FBL čudno ponaša na tlu pa postoji velika mogućnost prevrtanja helija
A MicroBeast je malo čudo, stvarno jednostavno za setupirat i potweakat.
Kaj se tiče kita - zašto CopterX? Tarot je kvalitetniji kit i 100% Align kompatibilan... Mislim da ovaj CopterX nije (ili samo BlackAngel nije?)
U svakom slučaju, radije ti kupi Tarota ;)
A ovo kućište glave i swash izgledaju presmiješno stari moj  :D Ne kažem da su loši jer nikad vidio, ali dizajn je epic  :D

EDIT: Hmmm, daj pogledaj sad dobro tog CopterX-a, pa odi na HobbyKing i pogledaj HK450 - isti canopy (druga boja), rep mi se također čini isti main i autorotation gear također itd. da ne nabrajam.
Ja ga ne bih baš kupovao... Tarot je  u95% slučajeva out of the box skoro identičan Alignu kaj se tiče kvalitete...

Nego, koje servače misliš staviti gore? Ako nemaš servače (dobre digitalne, iako rade neki rijetki analogci poput Hiteca HS65MG, dobar ESC itd.), razmisli o T-Rexu V2 3GX, neće ti biti velika razlika u cijeni, a dobiješ sve OK...
MAK Zapad


Odg: fbl

Reply #8
@Anto proucavao sam tvoj oglas i tvoj heli vise puta,ali mi je puno to para zasad

@wespen vidio sma par videa za taj beastx a evo i kenobi sad govori da je probao i da mu je odlican pa sam zato upikiro taj
mada ako je i taj vbar slican mogu i njega uzet u obzir,koliko novaca trazis za njega?

@robikenobi
od prije 6 mjeseci pikiram coptera,raspitivao se tamo vamo i vecina njih mi je rekla da je heli odlican
a i ima par njih tu na forumu taj heli i nisu se zalili

pa iz tog razloga copter


Odg: fbl

Reply #9
Nećeš biti prvi koji se poslije lupao po glavi...sretno
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: fbl

Reply #10
Ma 90% je to ista stvar kao HK... Opet ćeš tu postat kak nemreš podesit heli zbog ovog/onog
Koje servače i ESC imaš?
MAK Zapad

Odg: fbl

Reply #11
Ma 90% je to ista stvar kao HK... Opet ćeš tu postat kak nemreš podesit heli zbog ovog/onog
Koje servače i ESC imaš?

a hk ista stvar kao i t-rex (na kompatibilnost mislim) a i tarot istvar kao i t-rex
ista pasta samo drugo pakovanje,a i ako mi nesto crkne narucim t-rex dio i montiram
kazem dosta toga sam procitao u proteklih 6 mj o copteru i mislim da za ono sta meni treba nije los izbor
a jednog dana ako budem neki ozbiljniji 3D zapoceo ili izvodio tad cu valjda imati i neki bolji/skuplji heli

3xTurnigy MG90S, rep ds 480, 45AE turnigy i 2215H motor

Odg: fbl

Reply #12
Ovo HK i Align ista stvar - pa baš i nije. A Tarot je 2 koplja iznad HK. CopterX/HK kit - 65$, Tarot kit 95$. Mislim, tvoja je lova radi kaj hoćeš, ali kad upgrade-aš sve kaj treba, koštat će te kao da si kupio Align barebone kit na eBayu  :)
Znam da nisi tražio savjet oko toga, ali onak dobronamjerno velim..
Ovi MG90S bi trebali biti dobri servači za flybar (i ja sam ih gledao prije), ali kakvi će bit na microbeastu... Tko to zna, izguglaj, ja nisam nigdje našao da ih netko koristi...
Ali, stavljat servače za 4 dolara...
Ha OK, probaj pa nam javi  :D
MAK Zapad

Odg: fbl

Reply #13
@wespen vidio sma par videa za taj beastx a evo i kenobi sad govori da je probao i da mu je odlican pa sam zato upikiro taj
mada ako je i taj vbar slican mogu i njega uzet u obzir,koliko novaca trazis za njega?

A Vbar ti je za klasu bolji, ali je toliko i skuplji :)
Ja imam mini sa Pro softom gore, oko 1600 Kn
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: fbl

Reply #14
Ovo HK i Align ista stvar - pa baš i nije. A Tarot je 2 koplja iznad HK. CopterX/HK kit - 65$, Tarot kit 95$. Mislim, tvoja je lova radi kaj hoćeš, ali kad upgrade-aš sve kaj treba, koštat će te kao da si kupio Align barebone kit na eBayu  :)
Znam da nisi tražio savjet oko toga, ali onak dobronamjerno velim..
Ovi MG90S bi trebali biti dobri servači za flybar (i ja sam ih gledao prije), ali kakvi će bit na microbeastu... Tko to zna, izguglaj, ja nisam nigdje našao da ih netko koristi...
Ali, stavljat servače za 4 dolara...
Ha OK, probaj pa nam javi  :D

ti ces prvi znat dali radi ili ne obecavam  :D