Skip to main content

Topic: fbl (Read 8896 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: fbl

Reply #15
@wespen vidjet cu sta ce na kraju biti, mislim da cu ici na beastx posto mi je cjenovno prihvatljiviji
ipak hvala na ponudi

Odg: fbl

Reply #16
Ovo HK i Align ista stvar - pa baš i nije. A Tarot je 2 koplja iznad HK. CopterX/HK kit - 65$, Tarot kit 95$. Mislim, tvoja je lova radi kaj hoćeš, ali kad upgrade-aš sve kaj treba, koštat će te kao da si kupio Align barebone kit na eBayu  :)
Znam da nisi tražio savjet oko toga, ali onak dobronamjerno velim..
Ovi MG90S bi trebali biti dobri servači za flybar (i ja sam ih gledao prije), ali kakvi će bit na microbeastu... Tko to zna, izguglaj, ja nisam nigdje našao da ih netko koristi...
Ali, stavljat servače za 4 dolara...
Ha OK, probaj pa nam javi  :D

ti ces prvi znat dali radi ili ne obecavam  :D

Ako radi (dobro), ja kupujem još jednog Tarota i Tarot ZYX FBL kontroler da na njemu isprobavam pizdarije  :)
MAK Zapad

Odg: fbl

Reply #17
evo kenobi nasao sma ti
"I have a BeastX which allows analog and am running MG90S servos with that on a 450. I think it would work a bit better with digital servos"
testirano i covjek kaze da mu radi

a neznam zasto nebi radili beastx podrzava i digitalne i analogne servoe od 850 do 2150µs
MG90S su 1520µs
naravno nece nikad raditi ko savox od 70 eurica ali rade

i meni smijesno zvuci na neki fbl stavljat servoe od 5 dolara,ali ako ih vec imam i kazu da rade
zasto ne probat, ako rade super ako ne jbga uzet bolje digitalne i to je to



Odg: fbl

Reply #19
Ma 90% je to ista stvar kao HK... Opet ćeš tu postat kak nemreš podesit heli zbog ovog/onog
Koje servače i ESC imaš?

a hk ista stvar kao i t-rex (na kompatibilnost mislim) a i tarot istvar kao i t-rex
ista pasta samo drugo pakovanje,a i ako mi nesto crkne narucim t-rex dio i montiram
kazem dosta toga sam procitao u proteklih 6 mj o copteru i mislim da za ono sta meni treba nije los izbor
a jednog dana ako budem neki ozbiljniji 3D zapoceo ili izvodio tad cu valjda imati i neki bolji/skuplji heli

3xTurnigy MG90S, rep ds 480, 45AE turnigy i 2215H motor

Imam ergelu HK-a, ni jedan nije prošao s nekim modifikacijama. Loša kvaliteta šarafa, ležajeva, sve nešto preskače lupka.
Imam 450PRO i on je odličan. No isto imao sam problem s main gearom. Savinut, pa je zapinjao za konstrukciju u jednom djelu kruga (koma). Naručio Align, dobio nešto bolju možda plastiku i sam shit spigano. No nakraju je radilo oboje.
Imao sam prilike uspoređivati 450 V2 s hk-a i copterex i kvaliteta se čini na strani copterexa. kažem čini! Možda je dorada bolja. Možda je samo QC bolji.

450Pro ne znam no razlika po slikama je kako je netko rekao u boji canopya i paketu. No to su slike. Da je HK lijepo zapakiran kao copterex s lijepim odvijačima i threadlockom vjerovatno bi i on bio cijenom kao ako ne i više od Copterex-a a ona bi možda ljudi govorili da je on bolji.

Nisam imao prilike uspoređivati 450PRo, znam da ću imati 250 od copterexa pa ću usporediti njega.
Ali black angel je druga priča, vidi se da je njihov ili čiji god proizvod i totalno drugačiji materijali na glavi i swashu. Heli djeluje robusno, a opet lagano. Nigdje nema tragova dorade ili grešaka.

Odg: fbl

Reply #20
uzeo copterx 450 pro verziju,za fbl cu jos vidjet zasad nisam siguran dali mi je to tolko potrebno
a kad stigne cu napisat i dojmove

hvala svima na savjetima

Odg: fbl

Reply #21
uzeo copterx 450 pro verziju,za fbl cu jos vidjet zasad nisam siguran dali mi je to tolko potrebno
a kad stigne cu napisat i dojmove

hvala svima na savjetima
Kad stigne ajde pošalji malo bolje slike swashplate, repa, glave i zupčanika. ako nije problem.

Odg: fbl

Reply #22
uzeo copterx 450 pro verziju,za fbl cu jos vidjet zasad nisam siguran dali mi je to tolko potrebno
a kad stigne cu napisat i dojmove

hvala svima na savjetima
Kad stigne ajde pošalji malo bolje slike swashplate, repa, glave i zupčanika. ako nije problem.

nije problem to sam i mislio prvo provjerit
bio sam uzeo hk450 v2 rotor i swash kad bi ga uzeo i mrdao lijevo desno na main shaftu je imao lufta (tolko o kvaliteti hk)
isto i rep je imao lufta, sve novo sa hk dali sam ja pogodio bas malo sjebane djelove neznam ali nemam bas najbolje misljenje za hk helikoptere

vidjet cu kako je to odradjeno na copteru uslikam par slika pa postam


isto prije neznam kolko sam tu bio postao za kako setupirat TG-7000 gyro
na hk jednostavno ga nemozes ustimat (dadorcp isto probao ali nista) na beltu cp v2 radi jebeno,sve skupa sam izgubio mozda 20 ak min
piruete sa zatvorenim ocima napravis i nema mrdanja na mjestu se okrece
hk bjezi malo lijevo malo desno svugdje ga ima

vec sam napomenuo to je hk od 10 dolara, hk 450 pro je druga prica sigurno
ali ja cu gledat da izbjegavam hk,jer imam losa iskustva s njim

uglavnom cim stigne kad ga malo istrazim napisem dojmove  :)

Odg: fbl

Reply #23
evo kenobi nasao sma ti
"I have a BeastX which allows analog and am running MG90S servos with that on a 450. I think it would work a bit better with digital servos"
testirano i covjek kaze da mu radi

a neznam zasto nebi radili beastx podrzava i digitalne i analogne servoe od 850 do 2150µs
MG90S su 1520µs
naravno nece nikad raditi ko savox od 70 eurica ali rade

i meni smijesno zvuci na neki fbl stavljat servoe od 5 dolara,ali ako ih vec imam i kazu da rade
zasto ne probat, ako rade super ako ne jbga uzet bolje digitalne i to je to

OK, rade, i sam veli da ne najbolje, ali ja ne bih riskirao heli od parsto dolara zbog jeftinih servača  :)
Trebao si uzeti MicroBeast jer je puno lakše letjeti nego s flybarom.
Jedino su slijetanja zeznuta.
Ja sam danas slijetao na komad kartona koji nije bio vodoravan i sletio sam fino mekano, no beastx ga je htio izravnati i malo je overcorrectao i zaroštao s elisama po kartonu (prevrnuo se). Bio sam u throttle holdu tak da je rezultat da su mi opet otišli prednji TT zupčanici.
Wespen mi je preporučio da je najbolje čim dotakne tlo zakucat ga u negativni pitch da se nemre prevrnut, tak da samo treba biti oprezan.
A kod polijetanja čim se zaspoola pikneš kolektivu naglo i to je to.
Razmisli o flybarlessu, super je stvar  :)
MAK Zapad

Odg: fbl

Reply #24
evo kenobi nasao sma ti
"I have a BeastX which allows analog and am running MG90S servos with that on a 450. I think it would work a bit better with digital servos"
testirano i covjek kaze da mu radi

a neznam zasto nebi radili beastx podrzava i digitalne i analogne servoe od 850 do 2150µs
MG90S su 1520µs
naravno nece nikad raditi ko savox od 70 eurica ali rade

i meni smijesno zvuci na neki fbl stavljat servoe od 5 dolara,ali ako ih vec imam i kazu da rade
zasto ne probat, ako rade super ako ne jbga uzet bolje digitalne i to je to

OK, rade, i sam veli da ne najbolje, ali ja ne bih riskirao heli od parsto dolara zbog jeftinih servača  :)
Trebao si uzeti MicroBeast jer je puno lakše letjeti nego s flybarom.
Jedino su slijetanja zeznuta.
Ja sam danas slijetao na komad kartona koji nije bio vodoravan i sletio sam fino mekano, no beastx ga je htio izravnati i malo je overcorrectao i zaroštao s elisama po kartonu (prevrnuo se). Bio sam u throttle holdu tak da je rezultat da su mi opet otišli prednji TT zupčanici.
Wespen mi je preporučio da je najbolje čim dotakne tlo zakucat ga u negativni pitch da se nemre prevrnut, tak da samo treba biti oprezan.
A kod polijetanja čim se zaspoola pikneš kolektivu naglo i to je to.
Razmisli o flybarlessu, super je stvar  :)

jos nije kasno, trebam rotor i beast i to je to (a i serva mozda) znaci jos 1500kunelica
zasad mislim da cu malo pauzirat ovaj mjesec sam se zaletio uzeo avion, setup za njega i jos coptera i neke rezervne djelove
treba nesto i jest  :)


Odg: fbl

Reply #26
BeastX je bolji stabilizator od V-Bara.
CopterX je bolji kit od HK
Multi blejdovi su skroz drugi svijet i bez drugog motora, pogonskog zupčanika i repnog quad blejda (ili modifikacija omjera prenosa) neće ići.
Multi blejd glava sa pet blejdova ima veći torq od dva blejda. Max rpm je 2450 okretaja. Treba max 3000Kv +10T pogonski plus quad blejd tail ili kaskadni ako ti se modificira.
Enlight me!

Odg: fbl

Reply #27
BeastX je bolji stabilizator od V-Bara.
CopterX je bolji kit od HK
Multi blejdovi su skroz drugi svijet i bez drugog motora, pogonskog zupčanika i repnog quad blejda (ili modifikacija omjera prenosa) neće ići.
Multi blejd glava sa pet blejdova ima veći torq od dva blejda. Max rpm je 2450 okretaja. Treba max 3000Kv +10T pogonski plus quad blejd tail ili kaskadni ako ti se modificira.

znaci nisam dobro razumio  :) nije smao fbl sis nego jos ima toga

Odg: fbl

Reply #28
Ima toga dosta. Nije samo pljunit pa prilipit  :D treba dobro gradivo utvrdit.
Enlight me!

Odg: fbl

Reply #29
V-bar je definitivno "bolji" od microbesta. Sasvim su različitog pristupa, cijene i klase.
Ak nije bolji onda je sigurno veći.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG