Skip to main content

Topic: Naza Lite (Read 14944 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Naza Lite

Reply #30
možda propovi nisu simetrični, pa pati efikasnost jednih i onda ti motori više rade,
netko je tu pisao da mu jedna naruđba s rctimera došla s lošijim CW propovima naspram prošlih...

ti letiš na graupneru?


jasno, ako zvono motora nije simetrično već zavinuto u jednom smjeru, sigurno da i to utječe na smjer prolaska zraka kroz njega (prema dole, ili prema gore, pa se to kosi sa strujom zraka od propa) i onda može utjecati na hlađenje...
ali ako razlika nije drastična, mislim da se ne moraš puno zamarati oko toga,
bitno da model leti kako ti želiš i da je snimka ok(ako služi za snimanje)

Odg: Naza Lite

Reply #31
Isto sam i ja primjetio da dva suprotna motora su toplija nego druga dva pa čak i na hexama koje sam imam.
Kod mene su izmjerene razlike termalnom kamerom od 3 do 10-tak stupnjeva.
Razlika između dva toplija motora je bila izmedju 1 i 3 stupnja.(neke od tih slika sam  davno postao)

Tom je u pravu nije to ništa važno niti značajno ali je u svakom slučaju interesantno za raspravu.

CG je zasigurno bitan ali koliko je točno izmjeren !! motori i njihova kvaliteta u smislu odaziva(jačina magneta,zračnost između magneta statora i rotora i sl.),
kvaliteta propova(u smislu istih proporcija u sve tri osi???? a koštaju par dolara),položaj žiroskopa u samom kontroleru leta(kk2,naza,apm...) u odnosu na pravi CG,dužina vodova od reglera do napajanja(padovi napona=različita brzina odaziva=različita potreba za ravnanjem) i još puno sitnica(bar mislim) koje zajedno utječu na isto.

Na istoj letjelici razlika između kontrolera nije bila značajna.


Odg: Naza Lite

Reply #32
Prijašnji quad s kojim sam letio ima 2826-13 motore s RCTimera, sa karbonskim 1147 SF s RCTimera je isto imao tu temp razliku, kad sam probao 1150 karbonske isto s RCT-a jedan motor se žario - prop je bio nesimetričan, probao sam i RCTiger 1145 karbonce, propovi rade strava ali isto postoji temp razlika, sad letim sa RCTiger MN3510-13 i RCTiger 1555 karbonci a ti motori imaju simetrične proreze na rotoru i opet postoji neka temp razlika između CW i CCW. Neda mi se sad vračat na neku dosta stariju verziju firmware-a u nazi da bi probao, ali mislim da na nekoj prije 3.10 nije bilo temp razlike. Letim s 3.12, s 3.14 nisam bio zadovoljan i skoro pokosio, 3.12 dosad najbolje letne karakteristike ali mi nije jasan ovaj fenomeni dali je uopće do naze, ako neko ima slučajno IC pa da leti quad s nazom volio bi da provjeri temp kad sleti.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Naza Lite

Reply #33
Eh da zaboravio sam napomenut da sam probao zamjenit mjesta RCTigerima MN3510, na zadnja 2 sam zamjenio mjesta, taj test je rekao da se nije potrefilo da baš ko zaklinac stavim "lošije" motore na CW nego je rekao da je zadnji desni opet topliji.  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Naza Lite

Reply #34
Možemo  jednom izmjeriti s termalnom kamerom kada završim quada, s nazom i s kk2 i s apm2.5 pa usporediti sva tri kontrolera na istom quadu.
Meni se isto dešava i na kk2 i na apm2.5.
Možda CG??

Odg: Naza Lite

Reply #35
Evo bas sam danas sklepao prvi quad sa nazom lite, radi super, identicno nazi v1

Odg: Naza Lite

Reply #36
Možemo  jednom izmjeriti s termalnom kamerom kada završim quada, s nazom i s kk2 i s apm2.5 pa usporediti sva tri kontrolera na istom quadu.
Meni se isto dešava i na kk2 i na apm2.5.
Možda CG??

I dali su isto CW topliji u odnosu na CCW?
Ili neka druga kombinacija, mislim razumio bi npr da se prednja 2 griju više u situaciji da je jako van CG-a zato što kamera visi naprijed, ali kakve veze imaju suprotni motori u relaciji sa CG-om?
Za CG obično okačim quad na kukice pa vidim koliko se važe i u koju stranu, mislim da preciznije od toga ne treba, kad dignem u hover i zalokam na position hold, a recimo nema ni najmanje vjetra, onda mogu čuti kako se svi motori povremeno poklope u brzini vrtnje, znači brzine vrtnje su im jako blizu. Mislim meni je to sve zanimljivo, treba raditi svakaka mjerenja i istraživati da bi se napredovalo. 4tm zaleti se jednom do Đakova kad uloviš vremena ili kad budete ti i srepfler išli negdje letit pa mi javite, samo ne po največoj vručini jer nemam klimu u autu  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Naza Lite

Reply #37
Jučer sam bio kod Marka popodne po največoj žegi letili aktivno u zraku oko 55min na +40 stupnjeva-bilo je odlično.
Marko mi šarafo po parametrima na kk2 na raznim propovima.
Rezultat = super miran slavonac :).

Ok javim ti se.I ja sam za testiranja ima još toliko toga za probati :) :)

Odg: Naza Lite

Reply #38
Za sve koji prvi put montiraju NAZU, ona fora sa izolirkom bocno zbog suncevog svjetla koji upada bocno i poremeti barometar pa model propada u visini,  mislim ne kosta ako se stavi, a mogla bi stvarati probleme tipa ovog da je nema.

My naza unit is sensitive to light

Odg: Naza Lite

Reply #39
Moje iskustvo bolje ne stavljati nešto što dodatno zadihtuje kučište naze kao npr izolirka, bolje staviti neku pregradicu ili tako nešto, ja imam reciver montiran s te strane naze (lijeva) pa on zaklanja svijetlo s boka.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Naza Lite

Reply #40
Izgleda da su face koje su radile NAZU imale bliske rodjačke korjene s Grofom iz Rumunjske. Čim vide svjetlo "patosiraju" se.  :D
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Naza Lite

Reply #41
Izgleda da su face koje su radile NAZU imale bliske rodjačke korjene s Grofom iz Rumunjske. Čim vide svjetlo "patosiraju" se.  :D

A rješenje je crna škrinjica  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Naza Lite

Reply #42
 :) :)

Odg: Naza Lite

Reply #43
Slagao sam frendu quad sa nazom lite, pa eto video kako quad leti s njom, po meni nikakve razlike od naze v1

NAZA LITE GPS ON JAZZ FPV QUAD

Odg: Naza Lite

Reply #44
Postaješ majstor u kadriranju videa. Dobra ideja s kombinacijama.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(