Skip to main content

Topic: Moje petljancije s quadom :) (Read 12044 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Moje petljancije s quadom :)

Reply #15
Ja samo zalijepim jer ta spuzvica ima selotejp na sebi pa se samo zakelji i gotovo. Rctimerovi su mi najbolji zasad! Cvrsci su od hobbykingovih i manje imam vibracija s njima.
Nema veze ako pogrijesite s kojih 0.5cm. Nije to toliko vazno. 2 rupe na svaku ruku framea nije problem izbusiti. I 8 na sperploci.
Ja nikad ne bih kupio frame jer su preteski!!!!

A kako ste rješavali montiranje motora? Moj ima tri rupice, svakih 120 stupnjeva. I ako izmem aluminijsku cijev 10x10mm onda jedan može u cijev a druga dva opet moraju izvan cijevi pa od ispod se zašarafiti kroz pločicu u "sendvić".

Odg: Moje petljancije s quadom :)

Reply #16
Moji imaju 4 rupe od koje koristim 2 i direkt motor sjeda na cijev i iznutra se zasarafe u motor.
Ovo s 3 je malo nezgodno pa cete se morati snaci :)

E u tome je i bio problem, treća je ostala nezašarafljena pa se motorić nagnuo na jednu stranu. Od toga je i bio ono zanošenje u lijevo.

Odg: Moje petljancije s quadom :)

Reply #17
Vjerojatno, da. Jel se da u tom donjem dijelu izbusit 2 nasuprotne rupe?
Ako ne, onda treba normalno posarafit taj motor, ali na neku plocicu pa nju normalno na ruku framea.

Tu opet dolazi do problema. Pločica kad se zašarafljuje šaraf ako nije skroz u razini pločice će smetati osovini motora jer ona prolazi kroz sredinu onog stalka skoro do dna. A pločice treba izrezati ili naći da baš odgovaraju. A ja nemam alat za rezanje, samo neku jadnu ubodnu pilu. Valjda sada malo više razumijete zašto ne bih išao opet u samogradnju. Sve se to da, ali treba imati alat.

Odg: Moje petljancije s quadom :)

Reply #18
Može jedno pitanje za iskusnije pilote... Ja sam kratkovidan, nosim leće, ali iako nosim leće moj vid je uvijek malo ispod savršenog ljudskog. I kad pošaljem quad daleko dok ide naprijed, nije problem. Vidi se lutka s kojom sam označio prednju stranu. A kad ga hoću vratit natrag ta lutka se nagne i ne vidim je od baterije i drugih stvari na quadu. I posljedica toga je pad.

A pitanje je - da li ima netko isto kratkovidan i kako vi letite? Po ovome najdalje što ga mogu poslati je 50m u daljinu. I ako može općenito neki savjeti vezano za let dalje od 50m.

Odg: Moje petljancije s quadom :)

Reply #19

Zasto letjeti dalje od toga kad se ne vidi?

Slučajno :)

A i nije to neka udaljenost 50m.

A kako ledice vidite po danu? Ja sam jednom radio sa nekim superjakim ledicama ali nisam imao dojam da se mogu vidjeti u sred dana.

Odg: Moje petljancije s quadom :)

Reply #20
Nema problema sa vidom al imam imam isti problem kao ti glede odlaska quada u daljinu. Maksimalno...ja sam na svog stavio ping pong loptice i kad idem dalje nikad se ne okrecem po yaw osi...u planu mi je nabaviti fpv i osvjetiliti ga...
Lp,
Alex

Odg: Moje petljancije s quadom :)

Reply #21
I ja sam kratkovidan to ti nema nikakve veze. Poanta ti je ne ici dalje od 50-ak metara i uvijek gledaj da ti je stražnji kraj okrenut prema tebi kako bi ga mogao u bilom kojem trenutku vratiti nazad. Stavi ledice imaš onu led bljeskalicu koja stvarno jako bljeska tako da je vidiš i po danu.


Odg: Moje petljancije s quadom :)

Reply #23
Ja stvarno ne znam više što napravit s ovim. Danas složio s tvorničkim okvirom, nova pločica, propeleri. Samo su motori i regulatori ostali stari. I opet okreće udesno yaw. Ni kad pomaknem trim skroz uljevo nije dovoljno da se prestane vrtit. Pa sam išao flashat novi firmware. Isto.
Ali to nije sve, svejedno ga išao provozat ali sam držao yaw još na palicu. I odjednom gas se zakoči, malo se podigne quad, gas se isključi, quad rokne na pod i više nakon toga ne mogu spojiti stanicu sa prijemnikom.
I što sad? Već sam 6 narudžbi iz hobbykinga naručio, sve za jedan quad. Ukupna vrijednost je 350 dolara. I sad i ako kupim novu stanicu i prijemnik, vjerojatno će bit isto, oprostite na izrazu - sranje.

Oprostite ako je ovo možda monolog ali se već puna 3 mjeseca gnjavim s ovim i ništa nije ispalo kako treba.

Neznam, možda bi trebao ovog zapalit s litrom benzina i kupiti neki gotov quad...

Odg: Moje petljancije s quadom :)

Reply #24
A da odfuras sve nekom iskusnijem da baci oko?
Lp,
Alex



Odg: Moje petljancije s quadom :)

Reply #27
odakle si ti?

Iz Saborskog - blizu Plitvica.

Nego, ako nikako ne ide, ako bi mi mogli preporučiti nove komponente koje su provjerene sigurno da rade. Znam za KK pločicu da je provjerena,  a od motorića, regulatora ne znam. Bateriju i okvir imam. I propelere 9x4.5

Odg: Moje petljancije s quadom :)

Reply #28
Sve pet,samo uzmi kk2 a imas ih tu i na forumu i to je to ... Sto se tice prijemnika,odnesi ga nekom elektricaru neka ga pregleda.
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Moje petljancije s quadom :)

Reply #29
Sve pet,samo uzmi kk2 a imas ih tu i na forumu i to je to ... Sto se tice prijemnika,odnesi ga nekom elektricaru neka ga pregleda.

Ja sam električar  :-X. Haha, ma nije meni problem ako on uopće ne radi detektirati kvar, nego neće se povezati stanica i prijemnik. Eto danas sam skužio ako zamotam alu folije oko antene na stanici da drži vezu  ::). Pitaj boga kakvo kinesko čudo je to.

Sad ćemo vidit, dogovorena kupnja KK2.0 i Turnigy 9x