Skip to main content

Topic: Kontrolna ploča za mini h quad (Read 10562 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kontrolna ploča za mini h quad

Pozdrav svima.
Imam jedno pitanje za sve vas. Ovako,kupio sam od Jazz-a frejm mini h quada. Na njega sam instalirao ZMR 1804 motore,12A Afro ESC-ove,Boscam 400mw FPV predajnik,letim sa flySky TH9X stanicom i Frsky modulom,1550 mAh Gense Ace baterije. za prijemnik imam onaj Boscam obični prijemnik,i kupio sam one jeftine googles na HK. Sve je to sklopljeno ovih dana i juče je bilo spremno za instaliranje kontrolne ploče. Za ploču sam planirao da ugradim Multwii 328p kontrolor,ali normalno je da sve ne može ići kako treba,pa sam sinoć kad sam krenuo da ga podesim ustanovio da ne radi. Kako ne radi???' Nemam pojma,IMU dio ne odrađuje. E sad moje pitanje je sledeće. Šta mi predlažete za drugi kontrolor i ima li ga ko ovdje na prodaju da ne čekam mjesec dana da stigne. Gledao sam po netu,najviše hvale NAZE 32,ali ga nigdje nisam našao za kupiti. Također mi se svidio i Flip 32+....
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #1
A ima tu ovaj flip32, nisam ju nikad vidio , ali ovo sto gledam je ista naze32. Ne kuzim zasto je tako jeftina, moguce shipping veci


http://witespyquad.gostorego.com/the-flip32.html


E i nasao sam takodjer jeftilen CC3D, mislim da je ovakvu uzeo IronicGti i naravno dosla je bez bootloadera , ali smo spasili stvar tako da mu sad radi bez greske. Ipak kosta tri puta manje nego orginal openpilot


http://www.ebay.com/itm/CC3D-Openpilot-Source-Flight-Aircraft-Controller-Processor-for-RC-Models-/191271478930?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item2c88ab2692




Ova pak izgleda ista orginal, ali tesko je biti 100% siguran


http://www.ebay.com/itm/OpenPilot-CC3D-Flight-Controller-STM32-32-bit-Flexiport-/131249805314?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item1e8f191802

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #2
Hm,ovo je Flip 32 ja nešto kontam da bi ganjao Flip 32+. Kontam da bi mi baro i magnet senzor mogli pomoći u letenju. (koliko je to ispravno razmišljanje????) Ima li iko ovdje na grupi da prodaje. Ne da mi se čekati mjesec dana. Ili šta mislite da ubacim APM 2.5 ili 2.6. Njega imam kupiti u komšiluku.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #3
Ja sam probao naze32 sa baro i mag i koma je. Mislim da to dvoje nema smisla bez gps-a. Puno bolje leti kad je to dvoje ugaseno. Naravno mozes uzeti tu verziju pa koristis ako hoces.

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #4
Pa tako nešto sam i razmišljao. Nisam vičan letenju u manual modu,a volio bi da imam pomoć baro modula u držanju visine,bar dok se ne uštelim. Pa onda polako gasiti. Nego,ne rekošte mi gdje ih ima sad za kupiti,ja gdje god sam našao"out of stock" i "sold". I šta mislite o APM-u? Ili ako neko zna šta bi mogao biti problem sa ovim Multiwii 328p što imam. Znači imam konekciju na računar,prikazuje mi otklone komandi,ali ne prikazuje mi rad akcelerometara i gyro.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #5
Za tu multiwii neznam, nisam nikad imao. Mislim da ti je APM prevelik za tog malca. Ovaj mali quad je prvenstveno namijenjen za acro voznju. Za ove kontrolere sa gpsom trebas veci quad

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #6
Ma da,znam,nisam planirao postavljati GPS i ostale dodatke APM-u. Već razmišljam o samoj ploči
. A i to najviše zbog toga što nju imam za uzeti kod mene u komšiluku. Nikako mi se ne čeka mjesec dana da stigne neka od ovih što bi tu bolje legle.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #7
Jel mozes nabaviti KK2.0 ili KK2.1, one rade super na malom quadu

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #8
Imam KK2.1 kod sebe. Ali kako je podešavate kad se nalazi unutar frejma? Još sam ja to trenutno namjesio tako da ploča praktično visi sa gornje ploče(zbog centra težišta,koje je taman na 8 mm ispod gornje ploče) A one hedere sam bio prepakovao tako da jedni gledju dolje,a drugi nazad,tako da bude što manje kablova i slično. Pa me interesuje kako vršite podešavanje kad ne možeš zavlačiti prste,niti vidiš meni na displeju???
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #9
koliko vidim uzeo si  frame od jazavca. Pa on na sebi ima izbusene  rupe za kontolere tipa naze32 ili cc3d 36x36 i imas rupe 50x50 za KK2 koja se namontira klasicno kao naze32 na plasticne odstojnike, samo je malo veca. Pinovi gledaju gore i sve stane bez greske.


Evo fotka mojeg prvog minija , kad zumiras vidis da je kk2

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #10
Pozdrav ekipo ! Evo malo gledam te quadove i pokušavam nači koliko košta izrada jednoga quada bez batke i stanice dimenzije cca 50ccm njuškao sam po forunmu ali nisam baš nešto našao. Neznam dali mogu tu u ovoj temi postaviti to pitanje ali etu tu se danas nešto razgovaralo pa odlučio tu postaviti pitanje  :-\


Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #12
Jazz prodaje ove po 250 kuna koliko se sjećam. A Sekile,znam ja da imaju predizbušene rupe za nosače,mada ih ja većinom ne koristim,već ljepim ploču dvoslojno ljepivom trakom preko neke sunđeraste gume da ublažim vibracije. Hm,ma meni se podešavanje činilo nemogućim,pa sam odustao od KK2.1. znači da je moguće. Doduše,moraću u potpunosti prepakovati malca jer mi se ne uklapa sad način na koji sam izveo kablove. Nego moram vam postaviti slike svog malca,ja sam malu upgrejdovao Jazzov frejm da ga malo olakšam i pospješim hlađenje motora. Kolika je masa tvog modela bez baterije recimo? Moj je sa svim RTF i FPV(uračunata Multiiwii 328p) nešto oko 340g,a sa baterijom od 1550mAh nešto ispod 490g.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #13
A netrebas lijepiti KK2,1, slobodno ju stavi na odstojnike kao sto je to predvidjeno. Tu se vrte 5" propeleri, nema tu vibracija. Ja sam letio na KK2,1 sa otkinutom polovicom jednog propelera kad sam zakacio za granu . Iskreno slozio sam par komada tih malih quadova, a svoj preslozio bar 10 puta i uvijek sam FC normalno usarafio. A sto si radio za hladenje motora, pitam jer ja jos nisam imao motor koji se grije nesto specijano, jedva da su mlaki. Jedino sam reglere stavio na ruke ispod propelera da se hlade, jer oni se znaju malo ugrijati. Moj je isto tako tezak, par grama razlike


Stavi neku sliku da vidim sto si radio

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #14
Evo par sličica iz procesa sklapanja,a evo gledam sad nemam baš slika ono potpuno završenog,u punom svjetlu. A što se vibracija tiče,nisam baš prezadovoljan njegovim vibracijama. Ovo kad sam ga testirao na watmetru i vazi,poprilično mi se tresao. S tim da mislim da je najveći izvor vibracija ovdje ona kapica na ovim motorima. E sad tu bi mogao staviti obične matice,ali je problem što su dva motora CW,a dva CCW,pa dvije matice nisu standardne. Naručio sam ih da ih nabavim,ali do daljnjeg će morati poslužiti originalne kapice. Inače ovo na vazi je moj ciljani potisak od 150g po motoru,jer sam računao da će u kompletu sa Mobiusom i svim biti oko 600g. Ovo je potisak na nekih 55%-60% gasa. A na50% gasa daje oko 112g sa dvokrakim 5030 Gemfan propovima i 123g sa trokrakim Gemfan propovima
Nisko,niže,...šetnja...