Skip to main content

Topic: Kontrolna ploča za mini h quad (Read 10564 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #15
Hmm, ovo sa busenjem ruku , mislim da je greska, nisi bas nesto ustedio na tezini , ali zato si ju poprilicno oslabio. Pazi ja sam na laganim padovima znao savinuti 10x10 alu samo tako. A iskreno mislim da previse kalkuliras. Nasi miniji su svakakvi pa lete savrseno. Nema tu puno filozofije, ovako kako si slozi je ok. Ja bi samo tu multiwii zasarafio dolje i gotovo.


Drugo ove trokrake 5x3 su meni se pokazali koma, ako s snjima mjerio vibraciju onda mi je jasno zasto ih imas. Gemfan 5x3 klasicni su ok, ali su puno bolji HQ 5x4, tvrdji i puno vise potiska.


Evo kako ti leti moj quad sa slicnim setupom


TESTING SONY EFFIO 960H CCD FPV CAM




quad od jazavca sa losijim motorima od tvojih


Jazz Mini H Quad wandering around

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #16
Evo ti slika mojeg trenutnog minija koji vozim, ovaj je za provlacenja kroz misiju rupu. Recimo dobra fora koju sam napravio je ta da sam fpv stavio naprijed, odmah kod kamere i tu sam izvukao konektor za antenu. I ako vidis kraj antene dodje mobius. Svaki put kad padne na ledja prvo udari u antenu i tako zastiti mobius koji bi da nema toga odavno rekao dovidjenja. A sama antena je u plastici tako da njoj nista nece biti

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #17
Nemoj zezati da si 10#10 alu profil uspio saviti padovima. Meni se činio neuništivim,ja sam svu silu svojih ruku upotrijebio da probam da savijem tu 10 cm dugačku ruku i nisam uspio. Ovako što se uštede tiče,bušenjem sam dobio 3,2g po ruci,a izbacivanjem nosača motora još 6,7g. ,a nogice su 4,1g. u startu sam mislio da izbacim i nogice,pa je računica bila više nego odlična. Jer od frejma od 178g odbiješ četri puta ovo i dobiješ 56g manje,odnosno 122g?!?!?! Malo li je??? U osnovi sam se bojao da će slabi biti motori,zato sam išao da što više uštedim. a čitavo razbušivanje ruku je krenulo sa bušenjem nosača za motore,pa onda malo po malo.....čitav dan na bušilici i evo. Ma dobro,i ako se desi da se savije,ove cijevi ima kupiti svuda,a nije problem isjeći 10 cm. Možeš li mi poslati link tih propova što kažeš,naručujem ih odmah sutra. Nisam baš zadovoljan sa ovima. Vidi,moj problem je što sam do sad sklapao samo velike mašine,a malo sam i perfekcionista i picajzla,pa eto...
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #18
A slusaj sa mini quadom je posebna prica. On jednostavno nije za klasican fpv kao sto ekipa leti. Zbog svojih malih dimenzija je idealan za provlacenje kroz svasta , vozenje ko manijak u nekoj sumi i to je poseban gust, adrenalinska injekcija samo takva. E sad kad probas onda vidis jesi ili nisi za takvo nesto, jer ako te krene brzo se zarazis  ;D   Alu ruku je lako savinut, ali je zato jeftina za zamijeniti. Evo ja sam danas se vozikao na nekoj sljuncari i zaletio se ko budala i pras u kabel, i uspio slomiti karbonsku ruku. Sva sreca imam ih viska. Ali kako ze kaze no pain no game, 10 minuta za zamjenu i idemo dalje. 


Imas ovdje propelera


http://www.dronematters.com/index.php/hqprop-5040-composite-propellers.html

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #19
Dobar ovaj sajt,imaju i Naze 32 na stanju 54$,a Acro verzija je 26$. Šta mi predlažeš? Naze32,Naze 32 Acro ili CC3D? Da uzmem odmah i propove i ploču. Ako uspijem oživjeti Multiwii,biće ploča za prodaju i dobro. Gledao sam ova CC3D je ekstra laka za podešavanje,kakva je Naze32?
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #20
Ja na svojima imam i CC3D i Naze32 Acro, i jedna i druga su iste hardware-ski, jedino naze32 vrti multiwii 2.3 , a CC3D software od openpilota. Imas po ebayu CC3D koliko hoces, orginal je od Openpilota i ona je nekih 80$. E sad ove sa ebaya su jeftinije samo zato sto ih je netko drugi polemio, ali rade isto. Jedino zna se desiti da ti posalju board bez bootloadera, ali to su navodno CC3D sa goodluckbuy-a. Ja sam jednu uspio oziviti tako da ni to nije problem. Sto god odabrao od toga dvoje neces pogrijesiti. Razlog zasto naze32 vrti multiwii kako treba je 32bitni procesor koji ima,  ovi prijasnji kontoleri su bili muka za podesiti, ovo je laganica

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #21
Uf,sad sam opet na mukama. Koju uzeti???? Imam do ujutro da razmislim. Jeste naručivali sa ovog sajta,kakvi su sa dostavom???
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #22
Hm,kad je neko peh,onda je peh. Danas uzmem naručim CC3D. I onda odem,skoro skroz rasklopim quad,prepakujem ga za KK2.1,ugradim,podesim,poletim,tras u krošnju,zamjenim prop,opet,drugi let,super(osim mog totalnog neznanja letenja bez naprednih elektronskih sistema). Onda me zovne jedan kolega,i preko neta upravlja mojim rukama,i uspijemo popraviti Multiwii....... Sutra idemo opet rasklopi skroz,prepakuj na Multiwii,sklopi,poleti,.... I da,bili ste u pravu za ove propove. Nesmije ih poprijeko ni pogledati. Srećom kupio sam 12 pari,valjda će izdržati dok se malo ne uštelim,i ne stignu ovi novi što ste mi preporučili...
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #23
A to ti je normalno, meni se zna dogoditi da zapnem za nesto u brzini , padnem i ne slomim ni jedan propeler, a jednom mi je ispao iz ruke na pod i 3 pukla  :D . Ma ti gemfan su stvarno mekani, ovi HQ su puno bolji

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #24
E,danas sam opet prepakovao  malca,ugradio sam multiwii,i odletio jednu bateriju. Sa Gence Ace 1550 mAh,tačno 12 minuta,s tim da mi je lipo alarm podešen da pišti na 3,5 v po ćeliji,i slijećem odmah.Poslije sam ga malo podesio,sutra se nadam da bi mogao odraditi i prvi full FPV let. Ako vrijeme posluži,pošto je danas bilo užas.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #25
Dobro vrijeme leta , ja sa svojom 1500 zippy letim jedva 6 minuta, cekamo snimku fpv leta  8)

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #26
Dobro,u ovoj konfiguraciji fali još Mobius,i nisam bio uključio FPV,pošto ga nisam koristio. Pa eto i tu bi trebalo malo uzeti vremena. Ali kontam sa svim da bi trebalo biti 9 min. Što je i više nego dovoljno. Kontam da sam se zeznuo za baterije,trebao sam manjje kupiti. Ma evo kod nas potop danas,nema ništa od letenja... Fuj. Tačno sam znao da će tako biti. :(
Nisko,niže,...šetnja...



Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #29
Ovo je ipak moj prijedlog. Koristio sam i Nanotech,ali ove su za klasu bolje. Čak i da kupiš od 1000 mAh,imaćeš skoro isti flight time. A dostava za vas u Evropi je 1-2 evra. Naručivao sam ja sebi na Jazz-ovu adresu pošto gospodin Slovenac ne šalje van EU.

http://lipo.si/izdelek/G-25C13003S1P/gens-ace-1300mah-111v-25c-3s1p
Nisko,niže,...šetnja...