Skip to main content

Topic: NAZA kompatibilan GPS (Read 10676 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #60
Jednostavno nemam sreće s ovim gps-om. Sve razlemljeno, stavljen novi level shifter i ponovno jako pažljivo složeno da bi na kraju dobio potpuno isti rezultat: ne radi mi pouzdano. U većini slučajeva se gps ne inicijalizira dok mag uvijek radi. Ako se inicijalizira onda se veza zna raskidati a mag i dalje radi i mogu ga kalibrirati. Kad stisnem tipkalo na arduinu za reset onda se gps spoji i radi ali to nije sasvim sigurno i ne želim ovo stavljati na quad dok se ne razriješi misterija.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #61
Probao sam držati reset na arduinu pri uključivanju na bateriju i pustim ga 2-3 sekunde nakon što je sve spojeno i gps se spoji i ne raskida se veza. E sad da li je to sigurno ili ne to ne znam i treba probati ali nije problem napraviti r-c spoj koji bi držao reset aktivnim 2-3 sekunde nakon što se spoji arduino na bateriju. Ako bi tako riješio problem onda mi je lako a ako se pokaže da ovako samo privremeno šljaka onda sam nigdje a ovim gps-om.

EDIT:
Ipak je počeo ludovati i radi stalno on-off-on-off.... Mislim da ću barem zasad odustati jer imam neke duhove u nazi koja odbija poslušnost prema gps-u
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #62
Žao mi je što ti ne radi, ali ne znam što bi ti dalje predložio. Imaš li mogućnost doći do druge NAZE pa isprobati?

Jedna od mogućnosti je da i ja skinem jedan od adaptera sa svojih pa ti pošaljem, ali sad kad mi je sve složeno ne da mi se raskapati, a i
tanak sam sa vremenom.

Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #63
Probat ću otići do kolege pa probati kod njega. Hvala na savjetima. Eventualno mogu poslati tebi pa kad uhvatiš vremena probaš ga na kompu uštekati i viditi radi li isto kao i kod mene. Što ti konkretno imaš...nazu lite ?
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #64
Nemmoj mi slati jer se možda krajem slijedećeg tjedna pojavim u Zadru (ako vrijeme dozvoli).

Imam 2 Naze lite flashane na V2, ALI između NAZA nema razlike osim u verziji firmware-a koja je upucana, tako da sve rasprave
vezane uz lite sa drugim fw ili original V2 padaju u vodu.


Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #65
Ok, štima pa se vidimo ako dođeš
Jebo struju, samo nitro i benzin.


Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #67
Upucao ovaj hex i do sada mi na stolu nijednom nije odbio poslušnost i svaki put se inicijalizira kako treba ... sljedi testiranje u letu čega se najviše plašim
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #68
Drago mi je da ti je napokon proradilo.


Javi kako je prošlo.

Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #69
U subotu sam odradio jedan let i u gps modu je quad držao poziciju bez problema a zakačio se jako brzo. Sutra ću ga malo više testirati ali mi se čini da to sad šljaka bez problema
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #70
Stvarno mi je drago da ti napokon radi kako treba i nadam se da ćeš biti zadovoljan.


Ja na sreću nisam imao tvoje probleme, i još mi ustvari nije jasno zašto ti nije odmah radilo, ali
bitno je da ti sa ovim drugim FW-om radi.

Odg: NAZA kompatibilan GPS

Reply #71
Nije ni meni, isti hardware ali nikako proraditi kako treba sve do ovog zadnjeg softvera. Danas letao oko plitvica i sve prošlo super. Potrošio 7 baterija bez ijedne smetnje.
Jebo struju, samo nitro i benzin.