Skip to main content

Topic: FY91Q KONTROLER NA HEXI HOME MADE ( JAZAVAC )  (Read 1506 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

FY91Q KONTROLER NA HEXI HOME MADE ( JAZAVAC )

Pozdrav.
Odlučio sam migrirati FY91Q kontroler s Y6 SCORPION na heksu - Jazavac rama. Sve sam prebacio po uputama od FEIYU za FY91Q.  Donje motore sam morao prebaciti da se vrte u lijevo zamijenom kablova na motoru. Montiranjem elisa pokrenio sam elektroniku i motore. Ustanovio sam da desni motori koji su i ranije bili gornji ( koje nisam dirao, mislim na smjer rotacije CW)  dosta sporije vrte od lijevih koji su bili donji i promijenjen im  je sada smjer okretanja u lijevo CCW .  Dok su bili na originalnom Y6 nisam primječivao da su brzine vrtnje gornih i donjih motora različite. Premda po logici donji bi se trebali malo brže okretati da povečaju strujanje zraka od elisa koje su gornje radi povečanja potiska. 
U uputstvu nisu ništa napisali da se treba mijenjati u postavkama FY91Q ako se prebacije s Y6 na hexa kopter. Našao sam na Youtube dečke koji na hexa koriste FY91Q. Poslao sam im e-mail ali nema odgovora što su odradili na FY91Q da heksakopter bude stabilan, tj. da mu se sve elise vrte istom brzinom. Napominjem da na stolu hexa odrađuje kontriranje naginjanju, zakretanu oko osi i naprijed, nazad, lijevo i desno. Motori koji se usporavaju a suprotni ubrzavaju kako se daje komanda.Nisam ga još spojio na PC i njihov program za podešavanje jer je bugovit na WIN7, te tražim laptop s XP. Odradio sam inicijalizaciju žiroskopa po uputama. Nisam podešavao nul i max gas na kanalu 3, jer kada sam zamjenio kablove 1 i 2 motora,  promiijeno im se i broj okretaja. Kanal 1 je recimo brži od 2, a tako su se ponašali i motori kada sam zamijenio konektore u FY91Q.  Moram samo provjeriti na PC kada spojim njihov program koji firmware je upucan.  Imaju samo 1.1 ver. koja je zadnja 11.2011., jer izgleda da već 8 mjeseci nisu izdali novu verziju koju očekuju svi vlasnici FY91Q.
Hvala na konstruktivnim mišljenjima i prijedlozima .
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(