Skip to main content

Topic: Moja hexa (Read 11868 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Moja hexa

Reply #15
za drugi puta onda znaš, manual i lock  :)

Odg: Moja hexa

Reply #16
Hm, nije baš tak jednostavno ja mislim, jer kak da naštimam manual focus ak snimam recimo s 30m visine objekt udaljen 40m. Drugo kad fotkam ili snimam iz ruke, manual je tu zakon, ali mislim da je dosta teško pogodit focus. U svakom slučaju, bum se igrao, tnx na savjetu
MAK Zapad

Odg: Moja hexa

Reply #17
Aaaaaaaaaa, ma nije to focus, nego sam snimao u 24i, na telki izgleda bolje :)
Sad moram još isprobat 50p i 24p
MAK Zapad

Odg: Moja hexa

Reply #18
Svaka cast snimke su super za prvi put, a i nova je igračka u pitanju, pa vjerujem da samo može biti puno bolje u buducnosti :) :) :) :)
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Moja hexa

Reply #19
Koja kamera je korištena za ovaj video?
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro



Odg: Moja hexa

Reply #22
Hm, nije baš tak jednostavno ja mislim, jer kak da naštimam manual focus ak snimam recimo s 30m visine objekt udaljen 40m. Drugo kad fotkam ili snimam iz ruke, manual je tu zakon, ali mislim da je dosta teško pogodit focus. U svakom slučaju, bum se igrao, tnx na savjetu

Slažem se da postavis manual fokus jer ćeš izbjeći da autofokus pokušava izoštriti automatski (tu sad postoje 2 vrste autofokus sistema, aktivni i pasivni, no mislim da je u ovom slućaju u igri pasivni no nebitno za manual fokus...).

Stvar na koju moraš obratiti pažnju je otvor blende, tj. f-stop number (aperture) koji je odgovoran za fenomen u fotografiji znan kao "depth of field" ili DOF.
Znači, ako si fokusirao objekt ovosno o otvoru blende/dijafragme postoji prostor(objekti) ispred i iza fokusiranog objekta koji će biti oštar bez obzira na to što nisi fokusirao na taj dio.

Ukratko:
  • što veći otvor blende tj. manji F broj (aperture) plitki DOF
  • što manji otvor blende tj. veći F broj (aperture) veći DOF
Primjer: za portrete se obično koristi plitki DOF - mali F broj/veliki otvor blende - da bi se dobila zamućena pozadina i istaknuo portret, sljedom toga za pejzaž u kojem želimo sve oštro koristimo veći DOF - veći F broj/mali otvor blende.

Tako da, ukoliko postaviš manualni fokus na 30m i prema situaciji prilagodiš otvor blende, npr. 5.6 i na gore imati ćeš oštre objekte i na 40m
;)

P.S: GoPro i ostale kamerice, mobiteli i "idiot" fotići imaju samo jedan, mali, otvor blende i zato je kod njih sve oštro.
ko pita više zna

Odg: Moja hexa

Reply #23
Hvala Igor!
Meni je blenda uvijek otvorena na 5.6, ISO namještam prema svjetlosnim uvjetima da bih dobio shutter na 1/250 ili manje. Autofocus radi OK, slijedi neki video kad mi Vimeo dopusti play (morat ću uzet Vimeo plus)
MAK Zapad

Odg: Moja hexa

Reply #24
Tkalča test on Vimeo

Evo videa, nemam Vimeo Plus pa je u SD-u, stavit ću u HD-u kad kupim Plus
MAK Zapad



Odg: Moja hexa

Reply #27
Odlican snimak, nexa mi se sve vise svidja.

Odg: Moja hexa

Reply #28
super to tebi ide, vidim da se sprema konkurencija helifotu   :o

Odg: Moja hexa

Reply #29
Kvalitetni motori, profi gimbal....hmm...lega misli ozbiljno...Tomo pripremi kokice...
Kenobi ...The Force is with you ......... 8)
 
lp
Toni