Skip to main content

Topic: Moja hexa (Read 11866 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Moja hexa

Reply #30
dobro si se ti ispraksirao u snimanju. i dobro si poslozio multija.lijepo lijepo  :)




ali...nadam se da se neces sada naljutiti..da tebi koji si me popljuvao ili ikome nije palo na pamet vise mene prozivati u svezi sigurnosti ili mjesta gdje letim.nhf ali moram ti to reci  ;)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Moja hexa

Reply #31
Robi snimka Tkalče izgleda mračno!
Reci, nitko te ne zeza da šta to radiš kad puštaš čudo na tako javnom, gužvovitom mjestu?
Ili većinom samo vidiš ekipu sa razjapljenim ustima?

Odg: Moja hexa

Reply #32
fakat dobro izgleda ovaj video!

Odg: Moja hexa

Reply #33
Hvala svima i drago mi je da vam se sviđa!

super to tebi ide, vidim da se sprema konkurencija helifotu   :o

Tnx, to je lijepo kad ti to kaže pionir multija u Hrvatskoj :) Ali helifoto je ipak na nekoj drugoj ljestvici :)

Kvalitetni motori, profi gimbal....hmm...lega misli ozbiljno...Tomo pripremi kokice...
Kenobi ...The Force is with you ......... 8)
 
lp
Toni

"You are learning well my young padawan"

:D

Ja kad nešto radim, radim kak se spada ili nikak. Bit će još boljeg materijala uskoro :)

dobro si se ti ispraksirao u snimanju. i dobro si poslozio multija.lijepo lijepo  :)




ali...nadam se da se neces sada naljutiti..da tebi koji si me popljuvao ili ikome nije palo na pamet vise mene prozivati u svezi sigurnosti ili mjesta gdje letim.nhf ali moram ti to reci  ;)

Ma Žac kaj bi se naljutil na tebe.
Foto studio koji me unajmio ima godišnju dozvolu za snimanje tamo, zaštitari su bili s nama i snimali smo u doba kad nije bilo skoro žive duše. Vidjet ćete na duljoj verziji videa, bircevi prazni, nigdje nikoga. Sigurnost prije svega ;)

Dag - pročitaj gore :)

EDIT: malo tehničkih stvari - naravno izabrao sam par mirnijih snimki, ali je hexa i gimbal već sad toliko stabilna da sam sve snimio s jednom batkom, iako ja nisam baš skroz zadovoljan, tako da na gimbal mora doći još stabilizacija. Na većini ovih snimki nema uopće post stabilizacije, na nekima ima 2-3% (neprimjetan gubitak kvalitete, nema šanse da itko skuži bez nekakvih alata)
Propove uopće nisam balansirao, tako da kad jako brzo vrtim hexu po yawu (rudderu) pri vrhu se vidi sitna distorzija (nešto slično jellou), ali ništa strašno (samo trebam propove izbalansirat)
MAK Zapad


Odg: Moja hexa

Reply #35
I to snimljen samo s quadom! Čovjek se zapita?  :o

lp
Toni

Odg: Moja hexa

Reply #36
Video je stvarno čudo, zato želim najstabilniji mogući gimbal da mogu iz jednog kadra snimat action sportove i te fore :)
Treba DeX napravit Pinocchio V2 koji nosi barem Nex-5N  :D

EDIT: a sad, postoje quadovi i quadovi jel. Meni se čini da ima 3osni gimbal. I kamerman na FPV lovi kadrove. Moja pretpostavka. U svakom slučaju snimano je s FPV-om 100%, nema šanse ovak dobro obojicu držat u kadru "na čoravo"
MAK Zapad

Odg: Moja hexa

Reply #37
Tkalča super izgleda!

Bravo!

Meni malo prebrzi švenkovi, ali jako ljepo, pogotovo početak kad poljećeš s igrališta :)

Čestike i aplauzi!!!


ko pita više zna

Odg: Moja hexa

Reply #38
Hvala. Je, prebrzi su, ima i mirnijih (stavit ću u drugoj verziji videa, ovo je na brzinu sklepano), ali snimano je u 50fps tako da su slowmotioni jako fluidni i bistri, pa se to da riješit tako
MAK Zapad

Odg: Moja hexa

Reply #39
vidim da je uvijek tema mirnoca kadra..jel to do samog multija ili se mirnoca postize i kvalitetnom kamerom koja ima stabilizaciju?
jel u spoju obje stvari da imaju stabilizatore dobivas mirniju sliku ili to nema veze...cisto pitam da pocnem razumijevati kaj vi multijasi uopce pricate  :)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Moja hexa

Reply #40
Moraš mirno letit, poželjno bi bilo da je i hexa sama po sebi mirna (izbalansirana i dobro poštelani gainovi), da je kamera na gimbalu otprilike u težištu i da je gimbal stabiliziran dediciranom elektronikom koja je montirana na samu os. To je ugrubo to, onda ti ne treba kamera koja ima stabilizaciju (Nex-5N ima nekakvu, ali ne s ovim objektivom)
MAK Zapad

Odg: Moja hexa

Reply #41
Inače, ovo mi je cilj (dostižan :) ) - meni najbolji video iz zraka kojeg sam ikad vidio

Evergreen Skateparks on Vimeo


uuu Robi, video je mrak kao i svi ostali od istog autora..... ali .... :)

nije stvar u modelu, ni gimbalu.... nego je stvar što se autor bavi ozbiljnom profi animacijom i ima pristup onome što za obične smrtnike ne postoji  :(

uglavnom, da skratim priču, autor kaže ovo na drugim forumima:

"as far as software used to post process the footage goes.  If I told you, I'd have to kill you;) .  Seriously though, I've been working with a programmer friend of mine on a special technique for stabilizing wide angle footage and one of the conditions of him writing software for me is that I can't tell anyone how I do it.   I hope to one day realize my dream of shooting aerial footage for a living and as far as I know,  no one has gotten quite the same results as me.  Sorry, I hope you all can appreciate that."


uglavnom "sirov" video je kao i od svakog smrtnika, samo neka opaka stabilizacija je u priči


Odg: Moja hexa

Reply #42
Kužim, ali na par mjesta mu video "zapumpa" (baš sam jučer bio na kavi s jednim čovjekom koji mi je i pokazao tu snimku, pa sam mu rekao da mi se čini da je nakrkano tu dosta stabilizacije) što je naravno posljedica stabilizacije.
Ja o poststabilizaciji nisam baš znao nešto previše, tako da sam koristio razne alate na praktički default postavkama, kliknuo analyze i stabilize i dobio kaj sam dobio (zato su mi videi prije ovog nešto lošiji, nisam se znao koristiti aplikacijama i ustvari sam ih "pre-stabilizirao")
Sad zadnjih par dana sjedim za kompom i samo učim o tome i došao sam do fenomenalnih rezultata. Naravno da je fora - manje je više, i ak imaš sranje od videa (jako nestabilan video), nema te poststabilizacije koja će od sranja napravit čuda (ok, možda ovaj lik to ima, ja mu vjerujem, ali pričam o alatima koji su trenutno svima dostupni :) )
Ali sad već ima čuda od gimbala, u rangu ZenMusea. Ma sad mi je i jasno da nije nikakva kemija napravit dobar gimbal, ak staviš gore dobru stabilizaciju, dobiješ i dobru sirovu snimku. Ak letiš mirno, ne treba ti nikakva post-stabilizacija. I siguran sam da se ovakav video s dobrom opremom da napravit tak da ti uopće ne trebaju te njegove perverzije od softvera.
Zenmuse na S800 može ovo sigurno odradit, ak je dobar pilot i dobar kamerman u igri. Ma siguran sam da ću i ja to moći odradit sa svojom trenutnom opremom kad stavim pan upgrade i stab. na gimbal. Evo do sredine proljeća obećajem nekaj ovakvog :)

Sve ovo i dalje ne mijenja činjenicu da ja nisam vidio bolji video do sada :)

EDIT: i horizont mu stalno bježi, kaj ustvari za ovak nekaj i nije loše :)
MAK Zapad

Moja hexa

Reply #43
Wtf Robi, šta radiš na forumu u pol tri ujutro?!

Odg: Moja hexa

Reply #44
svaka čast robi to je već jako dobar video, a mogu mislit kakav će još bit s stabilizacijom gimbala, samo tako nastavi i ne boj se nikoga  ;D
svaka čast :)