Skip to main content

Poll

Podržavate li donošenje zakona o sustavima bespilotnih zrakoplova?

  • Za
    52 (55.3%)
  • Protiv
    42 (44.7%)

Total Members Voted: 89

Voting closed: February 27, 2015, 07:40:44 pm

Topic: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova (Read 254729 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #301
me nek mi imamo "posebno obucene strucnjake"  ::) ::) ::)  ,


a bas zbog tih istih se dogode sra.a  ...
dx9-xd8-gobac630


Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #303
Fino je vidjeti da je kod nas liberalnije.   :D




Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #304
Evo ekipa danas s fantom i na profi snimanju,
ne znam tko su, primjetio sam ih dok sam prolazio cestom pa ulovio FPV stream iz znatiželje.

iskustva u letenju imaju, forum lurkaju,
fant ima dve batke u sebi već stock(2x po 3 ćelije),
padobran je naručen, i to je to.
uz ground opremu Ronin gimbal i Canona za unutra posnimiti, to je kompletan proizvod.... pa ti reci.

u subotu je dakle meet fantomaša na Cvjetnom  :)
i drugi su naravno pozvani da lete ako žele!

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #305
Viš ti Phantoma - pukneš na njega Gopro 4 4K 30 fps protune i manulne postavke pa u postu obrada s Canonom/GH itd. i eto ti "kamena smutnje i jabuke razdora" kako je to govorio jedan naš srednjoškolski profesor davnih dana..... :)

Nego bio sam na radionici i stvarno je bila potrebna. Kao hobistu zanimljivo mi je bilo vidjeti i čuti za što se zauzimaju i bore razne interesne skupine. No, čini mi se da je pred njima još dug, neizvjestan i trnovit put.

Naglasak je bio na sigurnosti. Nekako stičem dojam na ovom forumu kako ljude ozljeđuju samo multikopteri. Ne znam je li ijedan od njih nekoga smrtno ozlijedio i ne dao Bog da se to i dogodi.

Za nešto mlađe kolege s foruma, jer oni stariji to dobro znaju samo ponekad zaborave, mali podsjetnik koliko je važna sigurnost u onome čime se bavimo bez obzira bio to multi, heli, zrakoplov, jedralka ili bilo što ima dovoljnu kinetičku energiju da nas ili nekog drugoga teško ili smrtno ozlijedi.


http://www.dailymail.co.uk/news/article-177139/Teenager-killed-hit-model-plane.html


BUDAPEST, Hungary - A model airplane crashed into a crowd at an air show in southern Hungary on Saturday, killing two spectators. The accident occurred in the town of Ocseny, 90 miles south of Budapest, the capital. The two people killed were identified as a married couple from the nearby city of Szekszard, emergency officials said, according to state news agency MTI. The model airplane that crashed had 6 1/2-foot wing span and was being directed from the ground by an experienced German flyer. According to one of the show's organizers, it was the first time in Hungary anyone was killed at a model airplane exhibit, MTI said.

- - - - - - - - -  - - -Drugi slučaj:

According to the radio here, the plane weighed 7 and half pounds. It hit him square in the chest. There was an incident some time back here in Phoenix where a man was killed during a pylon race. He was a pylon judge and was in a cage, however he was leaning against the cage when the plane hit and some portion of the aircraft hit him in the head. Eric in Phoenix

http://www.bbc.com/news/world-us-canada-23992647

http://gizmodo.com/a-swiss-man-was-killed-by-his-remote-controlled-helicop-777233761

ima nažalost toga još.....

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #306
Evo padobrana, 500-600 dolara nije ni strasno s obzirom koliko profi stroj kosta.


http://zerouav.com/en/

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #307
A ima ih i u Kopterworxu, btw. nikog ne reklamiram, čisto je nekak bliže..... 8),

a mislim da sam negdje i vidio MARS padobran, cca 150 USD, mislim da je model imao oznaku MINI





 

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #309
Ma taman, Fantom mi je nakrcan sa svom opremom i sad na tu masu jos i taj padobran od 100 grama i jos servo, Pa kako bi to pobogu trebalo sve letiti, ko cigla koja jedva ceka da padne.

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #310
Čime je nakrcan? Ovako: 

CAN THE DJI PHANTOM FLY A DSLR?

ili video linkom i antenom - koliko je to g.... :)

pa simuliraj teret od kojih 120 g na njega pa vidi....

al možeš proći i sa sustavom dvostruko lakšim od toga...





Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #311
Toni, uopce nije problem da li ce on to dignuti, sad samo zadovoljavas formu i vadis to van konteksta. Poanta je koliko i kako ce letjeti.

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #312
čitaj pažljivo i s razumijevanjem... ;)

"pa simuliraj teret od kojih 120 g na njega pa vidi....

al možeš proći i sa sustavom dvostruko lakšim od toga..."

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #313
I opet ti ponavljam sa Ground stationom i svime na njemu si debelo van nekih limita za normalno letenje i ono za sto je konstruiran. Dodati jos pa i 50 grama na tako nesto je puno. A dok se sve montira nije to 50 grama uvijek su kablovi ovo ono.
Al oke kako hoces znam sto si htio reci ja opet tvrdim svoje. Uopce naci mjesto za sve to ucvrstiti i da li to ima nekog smisla je upitno.

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #314
Ma taman, Fantom mi je nakrcan sa svom opremom i sad na tu masu jos i taj padobran od 100 grama i jos servo, Pa kako bi to pobogu trebalo sve letiti, ko cigla koja jedva ceka da padne.

Teško je iz ovoga odrediti što sve imaš od opreme na njemu. Koliko ti je ukupno težak na polijetanju?

Za sve drugo treba napraviti testiranje pa vidjeti kako će se ponašati. To sam i sugerirao.

Inače, padobran je tema za sebe u kontekstu novog pravilnika. Pitanje je hoće li on biti samo forma koja zadovoljava ili stvarno sigurnosno pomagalo u raznim režimima leta multija.